AZİZ ERGUN ABİMİZ

AZİZ ERGUN ABİMİZ

ülker’dekiler harbiden akademi gibiydi.. masa başı toplantılarını diyom..
ne öğrenmişsem orada öğrendim zaten..
diğer çalıştığım tüm kurumların toplantıları osuruktan tayyare idi ve muhtemelen karşı cinse kur yapma üzerine kuruluydu.. kim bilir kaç geri zekalı, böylesi tuzaklara düşüp o gece yatağa girdi..
yukarda Allah var, ben asla hiçbi iş arkadaşıma asılmadım..
****
işin gerçeği, bi masa çevresine 5-10 kişinin oturması yöntemiyle yapılan toplantılarda önemli bi karara varıldığına hiç rastlamadım ben..
kelimenin tam anlamıyla boş iştir bu..
şimdi iyi ki vats ap diye bişi var.. bu sayede ”kurtulmuş” olduğumuz yapaylıkların haddi hesabını bilemezsiniz..
****
gelin size, kendimi ”konu mankeni” eyleyip, bilgi yurdu’muzun nasıl yönetildiğini anlatayım.. kendimi bi halt sandığım yoktur ve illa ki benim tarzım doğrudur gibi bi iddaam da bulunmamaktadır..
bi icraat öncesi ben zaten kararımı vermişimdir.. sadece, o işin başındaki arkadaşımla konuyu paylaşırım.. mutlaka fikrini dinlerim.. eksiğim varsa tamamlanır, fazlam varsa çıkartılır.. bunun tan türker (müzik) ve ömer ermiş (fotoğraf) ile yaşanmış sayısız örnekleri vardır, şu kısacık geçmişimizde..
daha sonra konuyu karar defterine yazarak, yönetim kurulu’nun imzasına açarım.. arkadaşlarım okur, ikna olur ve imza atarlar..
benim yöneticilik anlayışımda, yönetim kurulu ”icraat makamı” diğildir..
el ele verdiğim, sayelerinde ayakta durduğum birer sıradağ’dır, onlar..
****
izler’in işleyişi ise biraz daha değişiktir..
bu aydan taze örnek vererek anlatayım.. haziran sayısı matbaaya ulaştığı an, kafamda temmuz sayımız başlamıştır.. sevgili yazarlarımıza vats ap yoluyla ulaşıp; ”bu ayki kapak konumuz şudur, illa ki onu yazın demiyorum haa, ama bilginiz olsun” derim..
genelde kimse beni iplemez.. büyük bi çoğunluk o konuyu yazmaz.. olsun, biz böyle güzeliz zaten..
****
sonra grafiker kızımıza yazarım;
-”gız gızım.. ana hatlarımız şudur.. baştan bi 10 sayfa kadar kapak konusuna ayıralım.. sonra 15 sayfa kadar mektuplara ayıralım.. ruşen, isiin gazi, ertuğrul, mevlüt, ali tirali banko zaten.. necdet abinin bulmacası ve spor yazıları araya konsun, yani aziz ergun ve osman tanburacı.. sonlara doğru da gıdacılar peş peşe olsun, yani mehmet abi, orhan abi, nermin teyze”..
burada da sevgili kardeşim vildan asla benim dediğim sıraya uymaz ama benden sadece;
-”gocaya gitmeyi biluyusun ama” şeklinde bi fırça yer.. o kadar..
****
özetle benim yöneticilik anlayışım; kimsenin beni iplememesini sağlamak üzerine kuruludur..
****
temmuz sayımız biraz farklı hazırlandı ama.. aziz ergun ağabeyim aradı.. falanca yaylamızda spor kamp tesisleri kurma projesinden söz etti.. bunu kapaktan işlememizi önerdi..
-elbette abi, bikaç sene önce sizler o projeyi hazırlarken, zaman zaman yanınızdaydım, muhteşem proje abi.. tamam kabul, kapaktan giriyoruz..
dedim..
****
bugün ikişer çay içimi buluştuk aziz ağabeyimle.. bilmeyenlere söyliyim, aziz ergun eski teknik direktörüdür giresunspor’un.. sahibi olduğu diplomalar yönüyle şehrimizde 1 numaradır alanında..
ve kalemi güçlüdür.. bu yüzden tartışmasız izler yazarıdır..
ve yaşayan son meddahtır aziz abi.. tartışmasız canımın içidir..
****
-abi proje öyle muhteşem ki, bu nedenle üzülüyorum, yaptırmazlar..
-ben de aynı endişedeyim apocum, ama asla korkmuyorum..
-abi ne korkacaz ya?
-şu proje başka ilde olsaydı kıyametler kopardı..
-ben de onu diyom abi, giresun’da çomak sokanımız çok olur..
****
-aziz abi, şenes erzik ölmeden adım atman lazım..
-ben de her an ölebilirim yahu..
-işte o yüzden abi, işi hızlandıralım, Allah geçinden versin, sen olmazsan bu işi biz yapamayız.. beceremeyiz..
-bakalım, izler’de bi yayımlansın, tepkileri görelim, sonra düğmeye basalım..
-izler bu konuda emrinde abi.. sana medya 28 de destek verecek, konuştum ben..
-siyasileri de katmalıyız işin içine..
-abi akp’den sabri öztürk kesin destek olur, iyi parti’den abdulkadir başkan da olur.. zaten onlar izler’e abone.. dergi çıkınca okuyup anımsarlar mevzuyu.. ama chp’den kimseyi bulamazsın, onların derdi başka.. bunu bilerek çık yola..
-cem feridunoğlu’na da söyleyelim..
-ben derim abi..
****
sonra başladı meddahlığına aziz abim..
konuyu yenge’me getirdi.. hiçbi şeyi beğenmediğine, bu projeye de karşı olduğuna..
-50 yıllık evliyiz, hala anlamış diğilim, beni nasıl beğendi de aldı?????
-hahahahahaha..
-izler’i satır satır okuyo, bitek benim yazıyı okumuyo!!!!!
-(gülme krizi)
-bizim hanım, arkadaşlarımın da hiçbirini beğenmiyo!!!!!!
-(gülme krizi devamı)
-yahu erkek torunum çok büyük bi şirkette işe girdi istanbul’da.. dünya devi bi şirket.. buna bile tam sevinmedi.. anasını aradı.. bunun kesin o şirkette konuştuğu bi kız vardır, dikkat edin dedi..
****
bi başka abi geldi yanımıza, ayak üstü.. konu ne zaman ”sağlık” oldu bilmiyorum, herifin prostatı varmış meğer..
-boşver, ölümün prostattan olsun be mustafa..
dedi aziz abi..
prostat zengin hastalığıymış!!!
püskürttüm artık çayı..
****
uzatmiyim..
bahçalarda gış gabak
öptüm sizi şappadak..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM