Atatürk’ün heykeli müze odasında

Atatürk’ün heykeli müze odasında

Atatürk’ün, sanatçı Görkem Candan tarafından yapılan hiperrealist silikon heykeli,16 bağışçının katkılarıyla Pera Palas’taki Atatürk Müze Odası’na yerleştirildi.

Atatürk’ün heykeli müze odasında

Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün 1917-1926 yılları arasında pek çok kez konaklayıp, ülkeyle ilgili önemli kararlar aldığı Pera Palas Otel’deki 101 numaralı odası, 1981 yılında bir müze oda haline getirilmişti. Müzayedelerden temin edilen yerli ve yabancı nadide kitaplar, dönemin dergileri, fotoğraflar, kartpostallar ve Atatürk’ün şahsi eşyalarıyla zenginleştirilen müze oda, sanatçı Görkem Candan tarafından yapılan Atatürk’ün hiperrealist silikon heykeli ile
taçlandırıldı.

Heykeltıraş Görkem Candan, Bedri Baykam ve eşi Sibel Baykam, Atatürk heykeliyle poz verirken, “Gururluyuz” dediler.

Heykel; sanatçı-yazar Bedri Baykam, eşi Sibel Baykam, Cenk Dağcı, Nesrin Ercan, Ertan Özyiğit, Burkay Adalığ, Görkem Uludüz, Nilüfer Alaaddinoğlu, Orkun Baysan, Sevgi Ekiyor, Nadir Güllüoğlu, Serkan İlaldi, Nezihe Kılınç, Nurcan Kuzucan, Yeşim Oral ve İsmail Yorulmaz’dan oluşan 16 bağışçının katkılarıyla, önceki akşam Pera Palas’ta düzenlenen toplantı sonrası Atatürk Müze Odası’nda ziyarete açıldı.

EBEDİ GURURUMUZ

Toplantıda bir konuşma yapan Bedri Baykam, ‘’Bu güzel işbirliğini, Atatürk için gönül birliğini hep beraber oluşturduk. Atatürk bizim ebedi gururumuz ve onurumuz. “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sloganına dünyanın her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde, sonsuza dek bu müze odanın içinde yer alacak olan Görkem Candan’ın eserini müze odaya yerleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Heykeli yaklaşık 3 ayda tamamladığını belirten sanatçı Görkem Candan da, ‘’Böyle bir mekanda eserim sergilenmesi beni çok heyecanlandırdı” diye konuştu. Pera Palas Genel Müdürü Murat Eti ise şu açıklamayı yaptı: Defalarca bulunduğum bu odada her defasında aynı heyecanı ve gururu yaşıyorum. Otelimizin en değerli odası bu heykel ile daha da değer kazandı. Bu arada ziyaretçilerimiz müze odayı ve heykeli, her gün 10.00-11.00 ile 15.00-16.00 saatleri arasında görebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM