ASLEN

ASLEN

(Bi takım sağlık sorunlarıyla baş edemeyince alkolü bıraktım sevgili dostlarım. Ahbap masalarında, arada bi 2 tane bira içmek dışında bu konudan ”emekli” oldum. Epeydir. Ve çok şükür)
* *
(Mevzumuzun sağlıkla ilgili yönü bi tarafa, parasal boyutu da önemliydi tabi. Valla bu kadar ayrıntıya inecek zamanım yok, ulusal basında okuduklarımın yalancısıyım, örneğin 30 TL verip büfeden alınan bi şişe biranın 25 TL’si vergi imiş meğer.
İyi ki ”dini bütün” bi hükümet varmış başımızda, bi de dinsiz-imansız birileri iktidarda olsa ne olurdu bu adaletsizliğin derecesi, bilemiyorum)
**
(Karaciğerim ve pankreasım kadar önemlidir, yahu bira mı içiyoruz, tecavüze mi uğruyoruz ikilemini yaşamak. Gerisini yazdırmayınız)
**
Geçtiğimiz günlerde Dünya İçki Günü kutlandı gezegenimizde. Ne yapılır, nasıl kutlanır, çok mu gereklidir bilemiyorum ama için için hayıflanmadım diğil.
Daha evvel hiç duymamıştım böyle bi gün!
-”Ula aksi gibi içkiyi bıraktığım zamana denk geldi” dediğimi itiraf edeyim.
Madem kadeh tokuşturup, hadi yarasın millet diyemiyorum artık, bi yazı ile anayım bari bu özel günü. Bi adet anı yazısı diye de nitelendirebilirsiniz.
Vaktiyle, sevdiceğimi düşünerek bi başıma elma yiyip-şarap içtiğim masaya ansızın gelen esrarengiz bi adamcaazla muhabbetimizdir.
Buyrun…
**
Saygıyla oturdu önce.
-Merhaba, afiyet olsun Gürsel Bey.
-Sağ olun, buyurun, beraber olsun.
-Şarabı çok mu seversiniz hep?
-Yoo, rakıcıyımdır aslen.
-Kaç yıllık şarap bu içtiğiniz? 25 falan mıdır? Öyle birine benziyorsunuz?
-Bilmem dün aldıydım büfeden. Bana sorarsanız 25 saatliktir!
**
Daha da bi sokuldu sonra.
-Aslen Ankaralıyım. Samsun‘da yaşıyorum.
-Aman ne güzel.
-Kosovalı bi kız arkadaşım var. Aslen Sırp’tır ama.
-Ooo, çok selamımı söyleyin. Kosova’dan yamuk adam çıkmaz. Biz öyle biliriz Giresun‘da!
**
İyice kulak kulağaydık artık.
Bi dilim elmamı atıp ağzına;
-30 yıllık şarap var bende.
-Aaaa!
-Kosovalı arkadaşım yolladı.
-Bakın dedimdi ben. İyi insandır mutlaka diye.
-Getirteyim mi size de?
-Yok estağfurullah, çok sevmem ben şarap.
-Şarap aslen üzümdür ama.
-Tabi yani, orası çok önemli!
**
Kalktı masamdan kibarca. Tokalaştık.
Üzüldüm peşi sıra. Bi hediyeyi reddetmek ayıp sanki gibime geldi. Güya affettirecem ya kendimi, bu şarap sever insana.

-Tamam dostum. Bi dahaki gelmeye getirin. Ama, beraber içecez bak!
-Ben şarap hiç sevmem ki. Aslen biracıyım!
**
Derhal sokağa attım naçiz vücudumu…
Limandan esen rüzgâra bıraktım, sararan sonbahar yaprakları arasında hatıralarımı, hüzünlü bi sonbahar yağmuru altında, tepemde beyaz martı kuşları… Yok ula, ne diyordum ben?
Aslen Giresunluydum. Konu dağıldı, Bunu anlatıyordum di mi?
İmza: Çukulata renkli şarkıcı Gürsel Brown.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM