AKM 13 yıl sonra yeniden açıldı: İşte etkinlik programı

AKM 13 yıl sonra yeniden açıldı: İşte etkinlik programı

13 yıl aradan sonra sanat faaliyetlerine geri dönen ve aylık programları şimdiden dolu olan AKM, önümüzdeki günlerde yerli ve uluslararası birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacak.

AKM 13 yıl sonra yeniden açıldı: İşte etkinlik programı

30 Mayıs 2018’de yıkımı gerçekleşen Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Cumhuriyet’in 98. yıl dönümünde Sinan Operası eşliğinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yeniden açıldı.

1946 yılında temelleri atılan bina 23 yıl süren inşa sürecinden sonra 1969 yılında tamamlanarak İstanbul Kültür Merkezi adıyla hizmete açıldı. Açıldıktan bir yıl sonra 1970 yılında meydana gelen yangında ciddi hasar alan bina 8 yıl ardından bu sefer Atatürk Kültür Merkezi ismiyle 1978’te faaliyetlere devam etti.

2000’li yıllarda gittikçe yenilenme ihtiyacı duymaya başlayan yapı 2008 yılında kapatıldı. 13 yıl aradan sonra opera, bale, tiyatro, konser, resim, sinema, klasik müzik gibi önemli sanat alanlarında birçok değerli esere ev sahipliği yapmak ve İstanbul’da sanatın bel kemiği olmak için geri döndü.

96 bin metrekare kapalı alana ve 14 bin 400 metrekare taban alanına sahip olan yeni bina, 2 bin 40 kişilik izleyici, 118 kişilik de orkestra kapasitesine sahip yüksek teknolojiler ile bezenmiş yeni binası 5 bloktan oluşuyor. A blok ana opera binası olarak kullanılıyor. İçerisinde çift katlı kütüphanenin, sinema ve sergi salonunun, çocuk sanat merkezinin, müzik platformlarının, kafe ve restoranların da bulunduğu kültür sokağı konseptini işliyor.

GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞ: SİNAN OPERASI

Halit Refik’in ‘Koca Sinan’ adlı senaryosundan uyarlanmış olan ‘Sinan’ AKM’nin açılış etkinliği olarak dünya prömiyerini de yapmış oldu. Mimar Sinan’ı konu alan eserin yaratıcı kadrosunda ülkemizin önde gelen orkestra şeflerinden Gürer Aykal, libretto Bertan Rona,  İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini, kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ bulunuyor.

AKM KASIM AYI PROGRAMI;

Sergi;

-AKM Müzik Platformu / Bizdeki Dünya, Dünyadaki Biz – Türk Çalgıları – Ustalara Saygı Köşesi

2 Kasım 2021 – 14 Kasım 2021 / 10:00 – 18:00 Ücretsiz sergidir.

Tiyatro; 

– Uçmak ‘Hazerfen Ahmed Çelebi’

2 Kasım 2021 – 19 Kasım 2021 / 20:00

– Bir Adam Yaratmak

6 Kasım 2021 / 15:00 ve 20:00

– Profesyonel

30 Kasım 2021 / 20:00

Konser;

– Chris Botti

2 Kasım 2021 / 20:00 Biletler Tükenmiştir.

– Mozaik – Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Koro ve Toplulukları Karma Gösterisi

3 Kasım 2021 / 20:00

–  İnci Çayırlı Anısına Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

4 Kasım 2021 / 20:00

– Hanımeli – Dilek Türkan

7 Kasım 2021 / 20:00

– Gala Konser İstanbul DOB

9 Kasım 2021 / 20:00

– Dünyanın Kanunu – Ahmet Baran Kanun Namına Project

9 Kasım 2021 / 20:00

– Atatürk’ü Anıyoruz İstanbul DOB

10 Kasım 2021 / 15:00

– Atatürk’ü Anma Konseri İDSO

10 Kasım 2021 / 20:00

– Türkü Sabahı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu

14 Kasım 2021 / 11:30

– Kadim Sesler Frieder Bernius / Rezonans & Devlet Çoksesli Korosu Sanatçıları

14 Kasım 2021 / 20:00

– Glinka Rachmaninov İDSO

19 Kasım 2021 / 20:00

– Nişaburek – Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu

21 Kasım 2021 / 11:30

– Tasavvuf Musıkisi Konseri İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu

21 Kasım 2021 / 20:00

– Ekrem Zeki Ün -Turgay Erdener İDSO

26 Kasım 2021 / 20:00

Atölye;

-Metin ve Eda Özülkü Çocuk Müzik Atölyesi

3 Kasım 2021 ve 5 Kasım 2021 / 14:00, 16:00 Biletler Tükenmiştir.

– Ömür Gedik İle Patili Şarkılar Ve Doğanın Sesleri

7 Kasım 2021 – 8 Kasım 2021 / 14:00

Bale;

– Uyuyan Güzel

4 Kasım 2021 – 13 Kasım 2021 / 20:00 Biletler Tükenmiştir.

Oratoryo

– Yunus Emre Oratoryo

5 Kasım 2021 / 20:00

Opera

– Aida Ankara DOB /Antalya DOB/İstanbul DOB

7 Kasım 2021 – 8 Kasım 2021 / 20:00 Biletler Tükenmiştir.

Modern Dans

– Şehir Orman İstanbul DOB

8 Kasım 2021 20:00 / 14 Kasım 2021 16:00

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM