AKLA GELMEYEN ADAM

AKLA GELMEYEN ADAM

( taş ekmek fırınından köz almıştı güzel dostum.. soğuktan korunma aygıtlarının en inanılmazıdır mangal.. ellerimizi ayaklarımızı uzatıp uzatıp ısınıyorduk.. dükkan önü-mangal başı.. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa senin bi arkadaşın vardı hani gürsel”?
-”kimi diyon oolum”?
-”hani, çok konuşuyo, insanı kitliyodu”?
-”ne biliim la ben, arkadaşlarımın yarıdan çoğu böyle benim”
-”yahu senle de benle de can ciğerdi hani”?
-”hepimiz öyleyiz ulan, kimi soruyon, ip ucu ver”?
****
( dışarısı buz. ellerim, ayaklarım ve bilumum organlarım diğil salt, gözlerim de közde benim.. bildüüm işler diğil.. soruyorum devamlı güzel dostuma.. nedir bunun mantığı, nasıl oluyo bu köz? fındık kabuğu yakılırmış, altında bi hazne varmış, küller oraya dökülürmüş.. peki fırıncıdan nasıl isteniyo bu? hiç bişi anlamıyom. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa gürsel hatırlasana, hani eşi esmerdi”??
-”oolum çoğumuzun eşi esmerdi, ben nasıl anliyim”?
-”yahu devlet memuruydu çocuk”?
-”ula yarımız devlet memuru.. tam olarak kim bu”?
-”hani sarhoşken asla zaptolunmuyordu”?
-”oolum tamamı öyledir benim arkadaşlarımın, başka bi ip ucu hatırlasana”?
****
(çaylar da geldi hadi, tam oldu.. donuyoz haala.. aklıma geldi birden.. anlattım güzel dostuma. bizim evin holünde odun-kabuk sobası vardı, oturma odamızda bi soba daha vardı, neydi acaba kömür sobası mıydı, sonra bi de salonda gaz sobası vardı.. o soba misafirden misafire yakılırdı ve salon kışları soğuk olurdu.. nedense bi de bakır mangal var idi evde.. pek ender yakılırdı, geceleri ekmek kızartırdı annem bana.. ablamla abim bilmez, onlar gurbette olurdu.. bi de balkonda ızgara yapmanın mangalı var idi, hiç denk gelmemişim la, onun közünü annem nasıl ayarlardı bilmiyum.. çıtır çıtır çıtır)
-”yaa gürsel, hani bu çocuk her dakka bana çok şeyler sunuyordu”?
-”oolum yerli yersiz maydonoz olurmuş her mevzuya işte, en az 10bin kişi tanıyorum böyle”
-”avcı gulübünün de müdavimiydi hem”?
-”yaa avcı kulübüne de giden yüzlerce kişiyiz, kimi anlatmaya çalışıyon tam”?
-”midye çıkarıyo yazları”??
-”en az 500 kişi var, zçdurtma azzna, kimi soruyon ooolum”?
-”arabasına bindik hani”?
-”5000 kişi var bu tanıma uyan”??
****
( kalorifer.. soba.. ufo.. magma tabakası.. hiçbişey şu köz kadar ısıtmıyo.. sırrını soruyorum güzel dostuma.. ve akşam külün üzerini kapatıp gittiğini, fakat sabah geldiğinde közün yeniden yandığını anlatıyo bana güzel dostum.. gardeşim, sen sevdiğinden ayrıldın, bitti mi yani aşkın, üzerini örttün sadece, için için yanmıyon mu dedi güzel dostum.. haaaa anladım sistemi dedim, aşk gibi bişi bu mangal közü olgusu, desene oolum.. o yüzden böyle sanat eseri gibi renkleri.. anladım şimdi.. çıtır çıtır çıtır)
-”saçları dökük hafiften”?
-”hepimiz kelleştik gardeşim”?
-”abd’de arkadaşı vardı hani”?
-”750 kişi sayarım ahaşimdi abd’de arkadaşı olan”?
-”yahu abisi de var”?
-”20bin kişi”?
-”kaç kez maç izledik beraber hani”?
-”100 bin kişiyiz öyle oolum, başka ip ucu bul”??
****
en son..
amaaaaan gürsel sen de hiç kimseyi hatırlamıyon dedi..
****
bense külleri eşeledim.. kırmızı kırmızı közler parıldadı.. tablo gibiydi aynen..
sevdiğimin tatlı yüzü gibi..
yani..
artık yoktu..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun için heyecan verici bir gün olabilir. Kendine güvenin artabilir ve cesaretin seni ileriye taşıyabilir. Fikirlerini net bir şekilde ifade edebilir, liderlik vasıflarını ön plana çıkarabilirsin. Ancak, öfke kontrolüne dikkat etmekte fayda var. Olumsuz duygularını anında ifade etmek yerine sakin ve mantıklı bir şekilde iletişim kurmaya çalış. Ayrıca, hedeflerine odaklanarak enerjini doğru yönlendirmeni öneririm. Umarım bugün senin için güzel gelişmeler getirir. Başarılar!

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İletişim konusunda daha açık ve net olmaya özen göstermelisiniz. Kendinizi ifade etmek için doğru zamanı bekleyin. Ayrıca sağlığınıza da dikkat etmeli ve dinlenmeye zaman ayırmalısınız. Özellikle bugün karar vermekte zorlanabilir, aceleci olmamaya çalışmalısınız. Uzun vadeli planlarınızı gözden geçirmek için iyi bir gün olabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden oldukça hassas olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafın duygularını anlamaya ve ona destek olmaya özen göstermelisiniz. Özellikle aile üyeleriyle iletişiminizi güçlendirmek için fırsatlar doğabilir. İçinizdeki yaratıcı enerjiyi dışa vurmak için de uygun bir gün olabilir. Sağlık konularında daha dikkatli olmanızda fayda var, kendinize zaman ayırarak dinlenmeyi ihmal etmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın derinliklerine inmek ve içsel dünyanızı keşfetmek isteyebilirsiniz. Kendinizle ilgili anlayışınız artabilir ve ruhsal gelişiminize odaklanabilirsiniz. İletişimde dikkatli olmaya özen gösterin, belirsizliklere karşı sabırlı olun. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcu için iletişim konularına odaklanman gerekebilir. Zihinsel ve sözlü yeteneklerin ön plana çıkabilir. Duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin, bu yüzden karşı tarafı anlamaya çalışmak önemli olacaktır. Ayrıca, bugün planlarını esnek tutmak ve değişen durumlara uyum sağlamak faydalı olacaktır. Bol şans ve başarılar dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcu için ilişkilerinizde denge ve uyumu sağlamanın önemli olacağı bir güne uyanabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirmek ve anlayışlı olmak için çaba göstermelisiniz. Kendinize zaman ayırarak duygusal dengeyi korumaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermeye çalışın ve uyumlu bir gün geçirmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, ilişkilerinizde daha esnek olmanız gerekebilir. Sorunları çözmek için sabırlı ve anlayışlı olmak önemli olacak. Kendinizi daha iyi ifade etmek için fırsatlar yakalayabilir ve iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda içsel düşüncelerinize de zaman ayırmak önemli olacak. Bugün duygusal olarak daha hassas olabilir, yakın ilişkileriniz üzerinde derinlemesine düşünmek isteyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Oğlak burcundaki için bugün, önemli kararlar alabilirsin. Zihinsel olarak oldukça aktif olacak ve girişimlerde bulunmak için enerjik hissedeceksin. Bugün, iş konularında odaklanman gereken detaylar olabilir, bu yüzden dikkatli olman ve detayları gözden kaçırmamaya özen göstermen önemli olacak. Aynı zamanda, duygusal anlamda da dengede olmaya çalışmalısın, çünkü bugün yakın ilişkilerinde hassas olabilirsin. Enerjini doğru yönlendirdiğinde başarılı olabileceğin bir gün seni bekliyor. Unutma, kendine güvenmek ve doğru adımlarla ilerlemek her zaman önemli! Umarım günün harika geçer.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM