Adile Naşit’in İsmi Efeler’de Yaşayacak

Adile Naşit’in İsmi Efeler’de Yaşayacak

Münir Özkul’dan sonra Adila Naşit’in ismi de Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayacak. Daha önce Özkul’un isminin verildiği sokağın paralelindeki sokağa Naşit’in isminin verilmesi törenine Müjde Ar ile eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş da katıldı.

Efeler Belediyesi nostaljik Türk filmlerinin ayrılmayan ve unutulmaz ikilisi Münir Özkul ile Adile Naşit’in isimlerini birbirine paralel sokaklara vererek yaşattı.

Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi’nde daha önce açılan Münir Özkul Sokağı’nın paralelindeki sokak düzenlendikten sonra Adile Naşit Sokağı olarak açıldı. Açılış törenine, sanatçı Müjde Ar ve Eski Kültür Bakanı Sosyal Demokrasi Vakfı Onursal Başkanı Ercan Karakaş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış dolayısıyla Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi.

Kılıçdaroğlu mesajında, “Tiyatro ve sinemamızın büyük değerlerinden 7’den 70’e Türk halkının kalbinde taht kuran Adile Naşit’in adını her yerde yaşatmak hepimizin görevi” diyerek, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı kutladı.

ATAY: MARKA KENT OLMAK İÇİN SANAT VE SPOR GEREKİYOR

Törende konuşmasına “İnsanların siyasette çok mutlu olduğu anlar vardır. Bugün de benim siyaseten çok mutlu olduğum bir an” diye başlayan Başkan Atay, “Bir kentin marka kent olması için, o kentin sanatsal, müziksel, sporsal faaliyetleri olması gerekir. İnsanlarımızın bu alanlar içerisinde kendisini bulabilmeleri, faydalanabilmeleri gereken ortamlar yaratılmalı. Bugün biz de yıllarca Türk sinemasına büyük katkılar yapmış, deyim yerindeyse Türkiye’de sevmeyeni olmayan bir kişinin, Adile Naşit’in adını bu sokağa vermenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

AR: CUMHURİYET ADINA YENİ BİR SAVAŞ VERİYORUZ

Törende konuşan sanatçı Müjde Ar da böylesine anlamlı bir günde bulunmaktan mutlu olduğunu dile getirerek çok sevdiği iki dostunun isimlerinin sokaklara verildiği için teşekkür etti.

Ar, “Hepimizin bildiği gibi çok farklı bir süreçten geçiyoruz adeta Cumhuriyetimiz adına el ele yeni bir savaş daha veriyoruz. Festivallerin yasaklandığı, edilmedik hakaretlerin kalmadığı  bir ortamdan bu festival gibi açılışın içinde buldum kendimi. Böyle onurlu, şerefli anma için teşekkür ediyorum” diyerek Adile Naşit ile geçirdikleri günleri, anıları anlattı, ölüm yıldönümünde Tarık Akan’ı da andı.

KARAKAŞ: TÜRKİYE 100 YILLIK BİR CUMHURİYETTİR

Eski Kültür Bakanı Sosyal Demokrasi Vakfı Onursal Başkanı Ercan Karakaş ise şöyle konuştu:

“İçinde yaşadığımız günlerde 15’in üzerinde festival, müzik gösterileri, konserler yasaklandı. Yasaklarla bir yere varılmaz. Büyük Atatürk’ün sözünü ettiği gibi, çağdaş uygarlık düzeyine çıkmalıyız. Bu hedef için sanayileşme, ekonomide ilerleme elbette şarttır, ama yetersizdir. Eğer sanat merdivenleri olmazsa çağdaş uygarlık düzeyine ulaşamayız. Ama bugün görüyoruz ki sinema, tiyatro, resim, her alandaki özgür sanatı engelleme, yasaklar yaşıyoruz. Ama az kaldı bunlar bitecek. Türkiye 100 yıllık bir Cumhuriyettir, herhangi bir Orta Doğu ülkesi değildir. Laik, çağdaş, demokratik bir ülkedir, öyle de kalacaktır, o yönde de gelişecektir.”

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/munir-ozkuldan-sonra-adile-nasitin-ismi-de-efelerde-yasayacak/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM