İYİ Kİ

İYİ Kİ

“Sen varsın ve değerlisin,” mesajını bitmeyen bir gönül enerjisi ile yediden yetmişe sunmanın insan haliydi Doğan Hoca ve hep öyle kalacak.
İnsanı ve aslında tüm yaşam canlılarını; kedisiyle, köpeğiyle, kuşuyla, ağacıyla, çiçeğiyle kucaklayan bir insandınız. Seksen küsur yaşında hayret duygusunu hâlâ canlı tutabilen, bahar gelince açan çiçekleri seyretmek için heyecan ve mutluluk duyan, gerçekten yaşamın içinde ve farkında olan nadir insanlardan biriydiniz.
Özeniyordunuz yaşamın hakkını vermeye. Şimdilerde mindful olarak tanımladığımız “şimdi ve burada olma halini” siz zaten yaşıyordunuz ve eminim mindfulness’ın anlamını size sorsak “yaşamın hakkını vermek” derdiniz.
Çocukları en başta CAN ve birey olarak görüp onlara saygı ve beraberinde şefkatli bir sevgi duyuyordunuz.
Büyük-küçük, genç-yaşlı, tanınmış-halktan diye ayırmadan insanı önce CAN olarak görüp değer verdiğiniz her hal ve tavrınızdan belliydi. Bu, özünüze işlemiş bir varoluş haliydi.
Aniden çocuk olabilen Doğan Hoca âdeta “Çekinme, gelsene burada kendin olabilirsin,” der gibiydi. İnsana sıcaklık ve güven duygusu veren bir hal…
“Sohbet içinde olmak” kavramının önemini biliyordum elbette ama sizinle sohbetimizde tam manasıyla idrak etmiştim. Bilmek ayrı, anlamak ayrı, idrak ise bambaşka bir şey…
Çok mesaj bıraktınız bize ve bu dünyada sizin için ayrılan zamanda, kendi zamanınızın çok ötesinde hizmet ettiniz CAN’lara. Onun için hücre hafızamda yaşamaya devam edeceksiniz.
Esin Kasa
(İyi ki / Sayfa: 83-86)
Bir 1 kişi, kitap, çiçek ve yazı görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47