231 eleştirmen 2020’nin en iyilerini seçti

231 eleştirmen 2020’nin en iyilerini seçti

 

Dünyanın önemli sinema sitelerinden IndieWire, yılın en iyilerinin belirlendiği anketinin sonuçlarını açıkladı.

Bu yıl 15’incisi düzenlenen ankete, dünyanın farklı ülkelerinden 231 eleştirmen katıldı.

Ankete katılan eleştirmenler En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Performans, En İyi Belgesel, En İyi Sinematografi, En İyi Senaryo, En İyi Uluslararası Film ve En İyi İlk Film başlıklı sekiz kategoriyle yılın en iyilerini belirledi.

Anket sonuçlarına göre Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ve Toronto Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü’nün sahibi olan, Chloé Zhao imzalı “Nomadland” 2020’nin en iyi filmi seçildi.

Usta oyuncu Frances McDormand’ın başrolde oynadığı film, En İyi Yönetmen ve En İyi Sinematografi kategorilerinde de birinci sırada yer aldı.

Ankete katılan eleştirmenlerin yer aldığı listeye buradan bakılabilir.

İşte yılın en iyilerinin listesi:

En İyi Film

 

1. Nomadland

2. Never Rarely Sometimes Always

3. First Cow

4. Lovers Rock

5. I’m Thinking of Ending Things

6. Beanpole

7. Time

8. Da 5 Bloods

9. Martin Eden

10. Bacurau

En İyi Yönetmen

 

1. Chloé Zhao – “Nomadland”

2. Steve McQueen – “Lovers Rock”

3. Eliza Hittman – “Never Rarely Sometimes Always”

4. Kelly Reichardt – “First Cow”

5. David Fincher – “Mank”

6. Spike Lee – “Da 5 Bloods”

7. Charlie Kaufman – “I’m Thinking of Ending Things”

8. Pietro Marcello – “Martin Eden”

9. Kantemir Balegov – “Beanpole”

10. Lee Isaac Chung – “Minari”

En İyi Performans

 

1. Riz Ahmed – “Sound of Metal”

2. Frances McDormand – “Nomadland”

3. Chadwick Boseman – “Ma Rainey’s Black Bottom”

4. Delroy Lindo – “Da 5 Bloods”

5. Maria Bakalova – “Borat Subsequent Moviefilm”

6. Jessie Buckley – “I’m Thinking of Ending Things”

7. Luca Marinelli – “Martin Eden”

8. Gary Oldman – “Mank”

9. Carrie Coon – “The Nest”

10. Mads Mikkelsen – “Another Round”

En İyi Belgesel

 

1. Dick Johnson Is Dead

2. Time

3. Collective

4. City Hall

5. The Painter and the Thief

6. Bloody Nose Empty Pockets

7. 76 Days

8. The Social Dilemma

9. The Mole Agent

10. Totally Under Control

En İyi Sinematografi

 

1. Nomadland

2. Mank

3. Vitalina Varel

4. Lovers Rock

5. Never Rarely Sometimes Always

6. I’m Thinking of Ending Things

7. First Cow

8. Tenet

9. Beanpole

10. The Painted Bird/Gunda (TIE)

En İyi Senaryo

 

1. I’m Thinking of Ending Things

2. First Cow

3. Never Rarely Sometimes Always

4. Promising Young Woman

5. Mank

6. Fourteen

7. Minari

8. The Trial of the Chicago 7

9. One Night in Miami

10. Kajillionaire

En İyi Uluslararası Film

 

1. Bacurau

2. Beanpole

3. Another Round

4. Vitalina Varela

5. Martin Eden

6. Collective

7. Wolfwalkers

8. And Then We Danced

9. The Painted Bird

10. His House

En İyi İlk Film

 

1. Promising Young Woman

2. The Vast of Night

3. The 40-Year-Old Version

4. One Night in Miami

5. Relic

6. The Sound of Metal

7. The Assistant

8. Ham on Rye

9. Babyteeth

10. The Climb

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM