Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödül Töreni’nin zorunlu ertelenmesi

Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödül Töreni’nin zorunlu ertelenmesi

 

Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödül Töreni’nin zorunlu ertelenmesi

Tiyatro Gazetesi’nin  düzenlediği Uluslararası Tiyatro Ödülleri Töreni, Aralık yasakları nedeniyle 17 Mayısa ertelenmişti. Tam kapanma uygulaması nedeniyle yine ertelenmek zorunda kaldı. Şimdiden tarih vermekte zorlanmamıza rağmen, hedefimiz Eylül ayının ilk haftasında ödül törenini düzenlemek ve Yurtiçinden,yurtdışından ödüllendirilen sanat emekçilerin ödüllerine bir an önce kavuşmasını sağlamak arzusundayız.

Tiyatro Gazetesi , Pandemi koşullarına rağmen yayınını  aksatmadan okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor. Tüm zorluklara rağmen yayın hayatına ara vermeden devam eden gazete çalışanlarımıza, editörlerimize, muhabirlerimize, temsilciliklerimize ve en önemlisi  bizi yalnız bırakmayan okuyucularımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Tiyatro adına kim nerede soluk alıp, soluk veriyorsa Tiyatro Gazetesi onlarla buluşmaya devam ediyor. Tiyatroyla ilgili  haber, söyleşi ve yorumlara sayfalarımızda sürekli yer veriyoruz. Tiyatro Gazetesi her koşulda varlığını sürdürme kararlığının yanı sıra yeni solukları oluşturmaya devam ediyor. Yeni temsilciliklerimiz, yeni abonelerle taçlanıyor.

Tiyatro Gazetesi Uluslararası Anadolu Ödül Kurumu olarak daha önce yaptığımız açıklamayı hatırlatma babında tekrar sizlere sunuyoruz.

Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri Seçici Kurulu, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleşen tiyatro hareketlerini değerlendirmiş ve 2019-2020 döneminde tiyatro sanatına değer katan, katkı sunan ve aktif uygulayıcılarını ödüllendirme kararı almıştır. Türkiye’den 27 il ve yurtdışından 10 ülkede tiyatro sanatına katkı sunan kişi,adına  kurum ve kuruluşlara ödülleri, törenle takdim edilecektir.

Tiyatro Gazetesi’nin Aralık 2020’de düzenlemeyi planladığı uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri Töreni, Pandemi koşullarının ağırlığı ve kısmi yasaklar nedeniyle 17 Mayıs 2021 tarihine ertelendi. Tam kapanmayla birlikte, Eylül ayının ilk haftasında yapmayı hedeflemektedir.

Daha sağlıklı günlerde bir araya gelmek için böyle bir karar aldık.  Tiyatro sanatına emek veren herkese duyurumuzdur.

Ülkemizde Ulusal ve Uluslararası Alanda Ödül Veren Tek Kurum

Türkiye genelinde sahne sanatlarına yoğun bir katkı sunan Tiyatro Gazetesi, Anadolu tiyatrosunun da sesi, soluğu olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Tiyatro Gazetesi, bugüne kadar Türkiye, Makedonya, Kosova, Azerbaycan, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere iki yüz seksen beş tiyatro sanat emekçisini ödüllendirdi. Ödül kategori listesinde bu yıl Türkiye’den 27 kent ile Almanya, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Gagavuz, Moldova, Tataristan, Kırgızistan, Rusya ve KKTC Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sanatçılar yer alıyor.

Türkiye’nin sınırları aşarak yurtdışındaki sanatçıları da kucaklayan ödülleriyle Tiyatro Gazetesi, ulusal ve uluslararası alanda ödül veren tek kurum olma özelliğini sürdürüyor.

“Anadolu demek, Türkiye demektir…”

Türkiye genelinde kırkı aşkın temsilcilik ve aylık beş bin baskı sayısı ile ülke tiyatrosuna katkı sunan Tiyatro Gazetesi, hedeflerinden biri olan Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri’ni Eylül  2021 tarihinde düzenleyeceği organizasyonla sahiplerine takdim edecek.

Bugüne kadar verilen pek çok saygın ödülün İstanbul merkezli olduğunun altını çizmekte yarar var. Herkesin bildiği gibi, kurumlar daha çok İstanbul merkezli değerlendirmeler yapıyor ve ödüller de yine İstanbul merkezli olarak sahiplerini buluyor.  Oysa tiyatro yalnızca İstanbul’da ya da büyükşehirlerde yapılmıyor. Ülkemizin hemen her yerinde tiyatrolar başarılı oyunlar sergiliyor. Tercihler ya da imkânsızlıklar, İstanbul’un dışındaki tiyatroların emeklerini taçlandırmaya yetmiyor. Tiyatro Gazetesi olarak uzun zamandır bu gerçeği görüp,  Anadolu Tiyatro Ödülleri’ni hayata geçirdik. Bu kararımız, Anadolu’da tiyatro yapan topluluklar ve okuyucularımız tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Anadolu Tiyatro Ödülleri şimdi yeni bir atılım gerçekleştirerek, uluslararası bir kimlikle var olacak. “Nerede bir tiyatro varsa Tiyatro Gazetesi oradadır.” şiarımız gün geçtikçe daha anlamlı hale geliyor. Tiyatro sanatına hizmet etmek bizi çok heyecanlandırıyor. Bu heyecanı sizlerle paylaşmak ise ayrı bir onur…

Virüsleri,yasakları savdığımız günlerin özlemiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün güne etkileyici rüyalarla başlayabilir ve çoğunlukla bilinçaltı rüyaları görebilirsiniz. Ev içinde tadilatlar, düzen ve tertip ön planda olabilir. Ailenizle evinizde bir araya gelebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün yaşamın ve koşullarınızın getirdiği zorunluluklar ve sorumluluklar zaman zaman sizi kısıtlanmış hissettirebilir. Dış görüntünüzle ilgilenebilir ve değişiklik yapma arzusu duyabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha esnek olmalı ve kritik kararlardan, önemli konuşmalardan kaçınmalısınız. Gece saatlerinde duygularınızda netleşebilirsiniz. Dağınık bir gün olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilirsiniz. Gün içinde yapılacak işler ve sorumluluklar vaktinizi alabilir. Sorun çözme, şartları iyileştirme odaklı olabilir ve daha çok hayal kurabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilişkilerinizde zıtlaşma ve gerilimi yaratmamak adına şartları zorlamaktan kaçınmalı ve daha esnek davranmalısınız. Sosyal medyada araştırmacı ve meraklı olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün aile içi ilişkilerde zıtlaşma ve fikir ayrılıklarını büyütmemeye özen gösterin. Anlık durumlar, basit meselelerin sorun haline gelmesine neden olabilir. Ev içindeki düzen ve temizlikle ilgilenerek gün içindeki negatif olasılıkları eleyebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün dağınıklık ve düzensizlik hakim olabilir. Bazı yolculuklar aksayabilir. Manipülatif konuşmalar artabilir, yanıltma veya yanılma durumuna dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün enerjinizi düşüren alışkanlıklardan ve zaaflardan uzak durmaya çalışmalı, iradenizi çalıştırmalı ve zayıf yönlenirinizi güçlendirmeye çalışmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün keyfi hareket etme isteği, dinlenme ihtiyacı ön planda olabilir. Sağlıkla ilgili kısa süreli hassasiyetler olabilir fakat akşam saatleriyle toparlanıyorsunuz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM