Zorlu PSM Atölye ve Mey|Diageo İşbirliğiyle

Zorlu PSM Atölye ve Mey|Diageo İşbirliğiyle

 Tiyatro Dünyasına Yeni Yetenekler Kazandırılıyor!

Zorlu PSM’nin, tiyatronun sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak hayata geçirdiği PSM Atölye’nin ikinci eğitim dönemi, Mey|Diageo’nun kurumsal desteğiyle devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket eden ve kültür sanata gösterdiği önemle hayata dokunmayı da ihmal etmeyen Mey|Diageo, PSM Atölye’ye verdiği destekle tiyatroya yeni yetenekler kazandırılmasına katkıda bulunuyor. Dramatik Yazarlık, Tiyatro Yönetmenliği ve Tiyatro Yapımcılığı olmak üzere üç ayrı program sunan PSM Atölye, tiyatro külliyatının özgün içeriklerle zenginleşmesini sağlamayı ve katılımcılarını Türkiye’deki sahne sanatları ağının bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Mey|DiageoZorlu PSM tarafından tiyatro dünyasına oyun yazarlığı, tiyatro yönetmenliği ve tiyatro yapımcılığı alanlarında yeni isimler kazandırma hedefiyle ücretsiz olarak gerçekleştirilen PSM Atölye’ye destek vererek tiyatronun sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyor. 

Başvuruların değerlendirilmesiyle 18-30 yaş arası toplam 24 öğrencinin kabul edildiği PSM Atölye programı, Dramatik Yazarlık, Tiyatro Yönetmenliği ve Tiyatro Yapımcılığı olmak üzere üç ayrı bölümden oluşuyor. Katılımcılar, 7 ay boyunca her hafta gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı eğitimleri, sahneye koydukları kısa oyunlarla tamamlıyor. PSM Atölye’nin 1 Haziran 2023 tarihine kadar sürecek atölye dönemi sonunda öğrenciler kısa oyunlar çıkararak programı tamamlıyor.

Tiyatro külliyatının özgün içeriklerle zenginleşmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen PSM Atölye, öğrencilerine işin mutfağına girme imkânı da sunuyor. Öğrenciler, Zorlu PSM’nin dünya standartlarındaki teknik alt yapısı ve tiyatro alanındaki geniş ekosistemi sayesinde bir prodüksiyonun masa başında oluşturulmasından sahneye konulmasına kadar geçen süreci en ince ayrıntısına kadar öğrenerek tecrübe etme fırsatı buluyor. 

Deneyimli eğitmen kadrosu

Türkiye’den alanında öncü yönetmenlerin, oyun yazarlarının ve yapımcıların ders verdiği PSM Atölye’nin eğitmen kadrosunda aynı zamanda, alanında deneyimli uluslararası isimler de yer alıyor. PSM Atölye’nin eğitim kadrosunda senarist ve dramaturg Aylin Alıveren; çağdaş dansçı, tasarımcı, yürütücü yapımcı, sahne ve turne yöneticisi Cem Görk; senarist Murat Mahmut Yazıcıoğlu; Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde akademisyen olarak görev yapan yazar Özlem Hemiş; yönetmen Serdar Biliş; yazar Ali Algın; yazar Ahmet Sami Özbudak; yapımcı Ayşegül Beyazdağ; yapımcı Cemil Demirok; yazar Ebru Nihan Celkan, yapımcı Emre Alpun; yapımcı Gökhan Gören; yapımcı Mehmet Karaca; yapımcı Mine Güler; yapımcı Murat Oğuz; yönetmen Özlem Hemiş; yönetmen Özlem Özhabeş ve yapımcı Yağmur Dolkun gibi önemli isimler yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM