Yüksel abimizi uğurluyoruz

Yüksel abimizi uğurluyoruz

SÖZCÜ’de 9 yıl boyunca çarpıcı röportajlara imza atan, Türk basınının güleç yüzlü, sevecen abisi Yüksel Şengül (65), bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

Yüksel abimizi uğurluyoruz

Önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden Yüksel abimiz için İstanbul Florya Yeni Cami’de cenaze töreni düzenlenecek. Yüksel Şengül, öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Büyükçekmece Yeni Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Yüksel Şengül’ün acı haberi, ailesini, sevenlerini ve mesai arkadaşlarını yasa boğdu. Sevenleri Yüksel Şengül’ün ardından duygularını sosyal medyada şöyle paylaştı:

Uğur Dündar: Yüksel kardeşimizi kaybettik. Acımız çok büyük. Mekanı cennet olsun.

Yılmaz Özdil: Ertuğrul Akbay, Bekir Coşkun, Mehmet Türker, Yüksel Şengül, Baki Avcı hatırladıkça bizimle birlikte yaşamaya, yazmaya devam ediyorsunuz, ruhunuz şad olsun…

Nilgün Belgün: En naif röportajları onunla yapardım. Kibar, nazik bir gazeteciydi. Mekanı cennet, ruhu şad olsun.

Behzat Uygur: Ah güzel abim benim… Mekanın cennet olsun.

Betül Demir: Bir duayen gazeteci ve çok kıymetli bir insanı kaybettik… Yüksel Şengül, seninle her röportaj mesleğimin gurur parçası olmuştur. Huzurla uyu…

Soner Arıca: Röportaj davetine büyük heyecanla gitmiştim, çünkü dalının en iyilerinden en bilgililerindendi; o kadar zarifti ki saatlerce sürsün istemiştim sohbetimiz… Çok kaliteli bir insan ve gazeteciydi… Erken bu veda, çok üzüldüm, mekanı cennet olsun.

“TAM BİR BEYEFENDİYDİ”

SÖZCÜ Genel Müdürü Asım Akgül, “Yüksel tam bir beyefendiydi. Kimseyi üzmez, kırmaz, çalışkan, çok iyi bir arkadaşımızdı. Çok üzgünüm” dedi.

“HERKESLE ARASI İYİYDİ”

Yüksel’in çok alçak gönüllü olduğunu vurgulayan SÖZCÜ Yazı işleri Müdürü Metin Köklüçınar,  “Tanıdığım günden beri daha insan birini tanımadım. Herkesle arası iyiydi. ‘Karıncayı bile incitmez’ denilen insanın tam karşılığıydı” şeklinde konuştu.

“ÇOK ERKEN KAYBETTİK”

Yüksel Şengül ile üniversiteden beri arkadaş olduklarını söyleyen ve gözyaşlarını tutamayan SÖZCÜ Yurtdışı Yayınlar Müdürü Özkan Saçkan, “Magazin muhabirleri içinde en dürüstüdür. Uzun yıllar beraber çalıştık. Kimseyle küsmezdi, hep alttan alırdı. Çok erken kaybettik, çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

“KİRLENMEDEN KALAN BİR GAZETECİYDİ”

Korkusuz Ekonomi Müdürü Pervin Sümer ise, düşüncelerini şöyle anlattı:

“Karşısındaki kişinin sorunlarıyla yakından ilgilenen, özel bir insandı. Sohbetiyle, güler yüzüyle, sevecenliğiyle, duruşuyla örnekti. Kirlenmeden kalan bir gazeteciydi.”

Yüksel Şengül

“ÇOK ANİ OLDU”

Yüksel’le 40 yıllık dost olduklarını söyleyen şair Ahmet Selçuk İlkan, “Hastalığı sürecinde hep konuştuk, iyileşeceğini hayal etmiştik. Kaybı, çok ani ve ansızın oldu. Yüksel, sanat dünyasında tanıdığım en naif, en centilmen gazetecilerden biriydi. Kardeşlik, dostluk ötesinde işinin de ustasıydı. Çok seviyorduk” dedi.

“SON RÖPORTAJINI KENDİSİYLE YAPMIŞTIM”

Şarkıcı Ege ise duygularını, “Magazin gazeteciliğinin en kibar en centilmen, en özel adamlarından biriydi. Son röportajını kendisiyle yapmıştım. Camianın başı sağ olsun” sözleriyle dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM