Vizyona giren filmler arasında dikkat çekti: Zekâ, cesaret, aşk

Vizyona giren filmler arasında dikkat çekti: Zekâ, cesaret, aşk

Bu hafta vizyona giren filmler arasında ‘Bir Tutam Açlık’ ve ‘Cyrano de Bergerac’ dikkat çekici

Vizyona giren filmler arasında dikkat çekti: Zekâ, cesaret, aşk

Bir filmden çok daha fazlası, dantel gibi işlenerek verilmiş iki saati aşan Cyrano de Bergerac. Müzikal olmasının vermiş olduğu doyuruculuk yanında mesajları, sanatsal perspektif ile insan yanımızı okşuyor ve sıkmıyor.

Dünyada varoluşumuzu gerçek kılan en güzel tat aşk ama ya ifade edemiyorsak? Aşk ve Gurur, Anna Karenina, Kefaret gibi filmlerinden tanıdığımız yönetmen Joe Wright, 1640 ile 1712 arasındaki hayali dönemi sunuyor.

İtalya’nın güneyinde, Sicilya adasındaki Noto kasabasının romantizm kokan anlarından; Christian, Roxanne, Cyrano’a denkleminden sonuç ne çıkacaktır? Hangi aşkın mantığı doğru olan mutlak gerçekliktir? Aşkta mantık olmadığına göre aşkı yürekte büyütürken yürek içinde de nasıl çoğaldığını en iyi şekilde vurguluyor. Lirik, esir alan bir anlatım, romantizm, filmin başında çırılçıplak sunulan sınıfsal ve ötekileştiren maskeli dünyanın diğer yüzü. Saflık ve sevgi. Bir hizmetkârın dediği gibi midir aşk? “Aşk, çocuklar içindir. Büyüklere para lazım.”

KELİME OYUNLARI

Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), hem sözlü dövüş savaşında acımasız kelime oyunlarıyla hem de düelloda mükemmel kılıç oyunlarıyla büyülüyor. Ancak görünüşü yüzünden kendisini, sadık bir arkadaş olan ve ışıldayan Roxanne’nin (Haley Bennett) sevgisine layık görmediğinden emin olan Cyrano, ona karşı duygularını henüz açıklamamıştır ve Roxanne, ilk görüşte Christian’a âşık olmuştur. (Kelvin Harrison, Jr.)

Platoları, tarihe damga vurmuş eserleri; Palzzao Castelluccio, 300 yaşındaki San Francesco Katedrali, 10. yüzyıldan beri yerini koruyan Manicia Kalesi’nin eşsiz taş örnekleri büyüleyici estetik sunumu ile kaçırmayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM