ULUS ve SPORPANEL

ULUS ve SPORPANEL

 
iki canım..
iki ciğerim..
yokluklarıyla yarım kaldığım iki parçam..
****
ulus gazetesi, bizzat Atatürk’ün kurduğu, milli mücadelenin yayın organı.. Allah bana oranın köşe yazarlığını nasip etti, daha ne isterim ki şu hayattan?
bencileyin, bünyeye katıldığımda akp zihniyeti türkiye cumhuriyeti’ni parçalamak üzere şaha kalkmıştı.. yazılarımı buna göre yazdım, hayatımı bu bilinçle dimdik yaşadım, aynı döneme denk düşen ADD başkanlığımı böyle bi ”sefer görev emri” mantığıyla yaptım..
tarih, hakkımda gerekeni yazar, sizler boş verin..
ama, akp zihniyetinin ”duvara çarpmasında” hiç diğilse çölde kum taneciği kadar payım olduğunu düşünüyorum..
helal-ü hoş olsun, vatanım herdaim sağ olsun..
****
(ulus gazetesi’nin yokluğuna dair kendimi şöyle avutmaktayım; artık o günlerdeki gibi kelle koltukta yazı yazmanın gereği yok.. çünkü, Allah’ın sopası diyelim buna, Atatürk’ten, vatan kavramından, ordumuzdan uzaklaştıkça hiçbi bok yiyemeyeceklerini anladı bu hain herifler..
bunu, kafalarına vura vura öğrettik onlara.. öyle böyle diğil, az buz diğil..
ola ki, o plan tutsaydı, şimdi hiçbirimiz yoktuk, bunu bilin.. kıçınızı başınızı oynatmayın..
ve başta abim fahri ekmekçi, sakın ola demeyin, tayyip takıyye yapıyo, asla bizim saflara gelmedi, gelmez.. takıyyesini, gerçeğini ben bilemem, bana ne yahu, sonuçta bal gibi de geldi işte..
”seve seve” geldi, yoksa ”nasıl” geleceğini ben yazmiyim, terbiyem elvermez)
**** **** **** ****
sporpanel’e gelince..
orası, g.saray camiasının duayenlerinden, doğrucu davut kimliği yüzünden kimseye yaranamayan osman tanburacı ağabeyimizin spor sitesiydi..
türkiye’de milyon tane doğrucu davut yaşamadığı için, beni bulması zor olmadı.. o sitenin ”beşiktaş yazarı” oluverdim.. kamera şakası gibiydi, çok mutlu oldum tabi..
tribünden gelmeydim, her takımla, her tribünle, her deplasmanla onlarca ”hatıram” var idi..
elbette içimden taşarcasına yazdım hep..
nedenini tam bilemediğim biçimde sporpanel’imiz de yayımda diğil şimdi.. osman abi, youtube’da program yapmakta.. sağolsun bana da teklif etti bunu, ama konuşma yeteneğim yazılarım gibi diğil abi, diyerekten reddetim..
neler neler, ne muhteşem konular güme gitti, bi bilseniz?
****
affınıza sığınıp, tanburacı ağabeyimle fenerbahçe-malatyaspor maçı ertesi yazışmamızdan bölümler aktaracam.. o’nun yanıtlarının çoğuna ise yer veremeyecem, çünkü izinsiz yapamam bunu:
-”ah be osman abim, yok ki sporpanel’imiz yazayım; ‘malatyaspor, 3 büyükleri kendi evlerinde rezil etmek yanlıştır’ kuralına saygı duyup 5 atmadı… bu kadar net!!!!
bu kural, saygıdan öte korku içerir, ikbal kaygısı içerir, falan filan..
ama kadıköy’de fenere 5 atılmaz.. (ki, bence de ayıptır, atılmaz, hoca olsam ben de kendi takımı dizginler, kadıköy’de fener’e 5 attırmam)
benden daha iyi bildiğin üzre; bunlar hep medyadaki hıyarların eseri.. fener medyası da, cimbom medyası da öyle.. yazamıyorlar gerçeği; fener de cimbom da top oynamıyo… her elime aldığım spor gazetesinde ”yahu ben dün gece başka maç mı izledim” duygusu yaşıyorum..
bizim beşiktaş ki, gerçek beşiktaş’tan (yani korunması gereken kadrodan) en az 20 kişi eksiğiz.. evet abi, bi takımda 3 eksik, 5 eksik olur, hadi 10 eksik olur, yedekler kulübesi dahil herkesin eksik olduğu başka takım, nerede görülmüş? ama halen açık ara en iyi oynayan’ız?????
şu kuralımı unutma lütfen; gürsel ekmekçi başkan ve parası olsa giresunspor’a 3 büyüklerden kimi alır? var mı fenerde cimbomda öyle biri.. beşiktaş’tan hiç değilse gencecik rıdvan’ı alırım yahu”
-”Bunlari youtubede söyleyecem gürsel.. Sonra da baska seyler yapıcaz yine seninle bekle bakalım”
-”abi seninle yeniden yan yana olduğumuzda ilk yazı konum şudur; eskiden futbolcuların şey’ine top çarpması ve hemen işemesi gerektiği heyecanını içeren bi sakatlık türü vardı.. şimdi her ne hikmetse, en az 50000 maçtır kimsenin şeyine top denk gelmiyo?? bunun ayarı nasıl bulundu???
ama artık pozisyon gereği rakibin suratına el çarpması faulleri peydahlandı dünya futbolunda.. her ülkede ve hemen her maçta oluyo bu??? garip diğil mi yahu!!!
-”HhhahHaaa bekle bakalım”
-”kıh kıh’!!!
**** ****
-”aklıma şuan gelen bi detay var osman abi, dünkü fener maçının ilk yarısı bitmiş, oyuncular içeri doğru yürümekte… ve kadraja ozan tufan giriverdi.. tam o anda jest ve mimikleriyle yakalandı bana.. ola ki senin ekrana bakmadığın bi an olabilir, ben tercüme edeyim o beden dilini; ”ben böyle takımın içine mçayım” diyordu ozan net olarak..
kızdığı; takım mıdır, hoca mıdır, yönetim midir, inadına iyi oynayan rakip midir, bilemem tabi???? bu sorunun yanıtı çözülürse, fenerbahçe düzelir abi.. bence, erol hoca’yı emre belözoğlu yavşağına şikayet ediyordu”..
-”ozan küfür Etti, her zaman ediyor söyledim zaten”…
****
bu kadar yeter dostlar..
dinlenmeliyim..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM