Sanatta bu hafta

Sanatta bu hafta

Sanatta bu hafta

ZİLBERMAN GALLERY‘DE YENİ SERGİ

“Unlock“ adlı sergi 27 Ocak’a kadar Zilberman Gallery‘de görülebilir. Karma sergide, sanatçıların daha önce İstanbul’da hiç sergilenmemiş yeni işleri bir araya geliyor. Sergide son dönem işleri görülebilecek sanatçılar şöyle: Heba Y. Amin, Alpin Arda Bağcık, Başak Bugay, Burçak Bingöl, Guido Casaretto, Antonio Cosentino, Elmas Deniz, Memed Erdener, Zeynep Kayan, Azade Köker, Sandra del Pilar, Erinç Seymen, Yaşam Şaşmazer, Isaac Chong Wai ve Eşref Yıldırım. Sergiyi maske ve sosyal mesafe kurallarının da aralarında olduğu pandemi tedbirlerine uyarak, salı-cuma günleri arasında ziyaret etmek mümkün.

INSTAGRAM’DA SANAT

Sanatseverler, ABD’deki Smithsonian Enstitüsü ile Fransa’daki Le Grand Palais ve Versay ile işbirliği yapan Instagram, artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanarak kullanıcılar bu kültür sanat mekânlarını ve mekânlarda yer alan yapıtları görebilecek. Görülebilecek eserler arasında Le Grand Palais’den “Venus of Brassempouy” ve “Aurige de Delphes” ile Versay Sarayı’ndan “le Bassin d’Apollon” gibi işler yer alırken, Yahoo News’in haberine göre, Smithsonian’dan bir mamut iskeletini görmek de mümkün. Eserleri daha yakından incelemeye fırsat veren bu yeniliği kullanmak için; seçtiğiniz kuruluşun Instagram profiline giderek efektler sekmesini seçtiğinizde uygulama-içi kamera sayesinde eseri daha yakından ve farklı açılardan görmenize olanak tanıyor. (Engadget.com)

‘SANAL MÜZE’ UYGULAMASINA YENİLERİ EKLENDİ

Müze ve ören yerlerinin 3 boyutlu gerçek modellerinin internet üzerinden gezilebilmesi ve kültürel mirasın sanal ortamda da tanıtılması amacıyla ücretsiz hizmete sunulan “www.sanalmuze.gov.tr” sitesine 13 müze ve ören yeri daha eklendi. Böylece, İzmir Atatürk Müzesi, Adıyaman Nemrut Ören Yeri, Denizli Hierapolis Ören Yeri, Denizli Laodikeia Ören Yeri, İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Bitlis Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı Ören Yeri, Uşak Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, İstanbul Havalimanı Müzesi, Ankara Cumhurbaşkanlığı Milli Mücadele Sergisi, Çanakkale Assos Ören Yeri, İstanbul Arkeoloji Müzesi ve İzmir Efes Ören Yeri, uygulamada ziyaretçilerini bekleyen yeni kültürel mekânlar oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 33’e yükselen sanal müze sayısını güncelleyerek artırmaya devam edeceğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir
Hayalindeki eve kavuş
Hayalindeki eve kavuşAkbank
Birkaç dakikanızı ayırarak ek gelir kazanmaya başlayın.
Birkaç dakikanızı ayırarak ek gelir kazanmaya başlayın.Bit2Pay
Yeni i20 ile Heyecanı Yeniden Keşfet!
Yeni i20 ile Heyecanı Yeniden Keşfet!Hyundai
Vücut Ağırlığı Kontrolü Kolay mı?
Vücut Ağırlığı Kontrolü Kolay mı?Nestle
Hamza Yerlikaya sahte diplomayla ilgili ilk kez konuştu
Hamza Yerlikaya sahte diplomayla ilgili ilk kez konuştu
15 Temmuz'da eşini ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok: FETÖ bugün zirvede
15 Temmuz’da eşini ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok: FETÖ bugün zirvede
Davutoğlu'ndan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok
Davutoğlu’ndan dikkat çeken Erdoğan açıklaması: Dünyanın dikkatini çeken Erdoğan yok
Eski aracınızı yeni Hafif Ticari Araç alımlarınızda takasa alıyoruz!
Eski aracınızı yeni Hafif Ticari Araç alımlarınızda takasa alıyoruz!Mercedes-Benz
Peugeot Rifter ayda 2.500 TL taksit fırsatıyla
Peugeot Rifter ayda 2.500 TL taksit fırsatıylaPeugeot

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47