Salonlar, sinemaseverlerle dolmaya başladı

Salonlar, sinemaseverlerle dolmaya başladı

Kapalı ya da açık, tarihi ya da modern salonlarda gösterime giren filmlerin içinde daha önce gösterilmiş olanlar, yeniler, mutlaka görülmesi gerekenler, kült filmler, ünlüler ve iyiler var. Seçim sizde!

Salonlar, sinemaseverlerle dolmaya başladı

Her ne kadar henüz salonları dolduracak gişe filmlerini şirketler vizyona sokmuyorsa da sinemaseverler salonlara gelmeye başladı. Otuzlu dereceleri aşan sıcaklıklarda klimalı salonların sunduğu hayal dünyası şehirde yaşayanlar için çekici olmaya devam ediyor. Buyurun nerede, neler var görelim.

Geçen gün, G.Kore filmlerinin özellikle muhafazakâr aile çocukları için ne kadar çekici olduğuna ilişkin bir haber yayınlamıştık. O haberin yayımlandığı gün 11 ve 12 Ağustos’da G.Kore Turizm Ofisi Kanyon Cinemaksimum’da iki günlük bir Kore filmleri gösterisi yaptı. Gösteriler ücretsiz ancak rezervasyon kaydıyla gerçekleşti ve ne yazık ki önceden haber verilmediği için ülkemizde de uyarlaması büyük ilgi çekmiş 7. Koğuştaki Mucize filminin orijinalini ne size duyurabildik ne de biz izleyebildik! Kore Film Festivali’nin ikinci filmi ise Karanlık Görev’di.

ZAMANDA TUTSAK

Bu hafta vizyona girecek filmler içinde basın gösterimi, senaryo yazarı ve yönetmenin adından ötürü ilgi çeken filmi Night Shyamalan’ın “Zamanda Tutsak” oldu. Ne ki sinema eleştirmenleri ünlü yönetmenin son filmleri ile kendisine verilen krediyi tükettiği kanısında. Çok lüks bir tatil köyüne çocuklarıyla giden çiftin başına özel olarak götürüldükleri plajda tuhaf şeyler gelmeye başlar. O plajda kendileri gibi özel olarak yönlendirilen iki aile, bir rap şarkıcısı ve bir spor hocası vardır ve herkes bir süre sonra hastalanmaya başlar. İlginç olan, o şahısların zaten bir hastalıkları olduğu ve buraya tesadüfen seçilmedikleridir. Kurbanlar etraflarını çevreleyen volkanik kayaların etkisinde kaldıklarını keşfederler ama zamanın hızlı akışı içinde geri dönüş yolu yoktur! “Köy”, “İşaretler” ve “Altıncı His” gibi gişe şampiyonu filmlerin yönetmeni Shyamalan’ın son filmi “Zamanda Tutsak”ın fantezisinde elle tutulur hiçbir yan yok! Gerilim filmi desen değil, korku desen değil, ilaç şirketlerini suçlamak dışında mantık sınırlarını fazlasıyla zorluyor gibi gerekçelerle eleştirilen filmin bence en iyi özelliği, yaşamakta olduğumuz gerilim ve korku dolu günleri; yangınları, selleri, yabancı göçmenleri en az iki saat kadar unutturması!

TÜRK FİLMLERİ

Benim size asıl tavsiye edeceğim yenilenen ve bir tür sinematek gibi çalışmaya başlayan Atlas Sineması’ndaki gösterimler. Geçen hafta Fransız Enstitüsü’nün katkılarıyla Fransız filmleri gösterisinin ardından bu hafta “Türk Fantastik Film Kuşağı” temasıyla hazırlanan seçkide Yeşilçam’ın en önemli yönetmenleri Metin Erksan’ın “İntikam Meleği” ile Atıf Yılmaz’ın “Arkadaşım Şeytan” ve Can Evrenol’un “Peri” isimli filmleri gösterimde.

BAŞKA SİNEMA

Önümüzdeki hafta 21-26 Ağustos arasında  Atlas’ta “Başka Sinema” işbirliği ile farklı bir seçki var: Hayao Miyazaki’nin “Sprited Away”, Wim Wenders’in “Paris Teksas”, Matt Ross’un “Captain Fantastic”, Sebastian Schipper’in “Victoria”, Noah Baumbach’ın “Frances Ha” ve Jim Jarmusch’ın “Only Lovers Left Alive” filmleri gösterilecek.

Sinemaseverlerin ilgiyle izlediği “Başka Sinema”nın bütün Türkiye’deki sinemalarda gösterime giren filmi ise “Derisini Satan Adam” ve Bir Film’in “Uzun Aşkın Kısası” da yine bütün Türkiye sinemalarında.

KüçükÇiftlik Film Klübü’nün Bahçe’de gösterilecek olan filmleri içinde ise 17 Ağustos’ta “Bir Nefes Daha” dikkat çekiyor. Üstelik film gösterimi öncesi ve sonrasında dj kabininde filmin müziklerini de yapmış olan Da Poet yer alacak! Bu da kaçmaz? Önümüzdeki hafta ise gösterilecek yerli yabancılar arasında “Kelebekler”, “Söz Senettir”, “Caphernaum” (görmediyseniz kaçırmayın!) “Ahlat Ağacı” ve “Lux Aeterna” var. Seçin, beğenin, izleyin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani tepkiler vermekten kaçınmalı ve sabırlı olmalısınız. İletişimde bazı tatsızlıklar yaşayabilirsiniz, ama sakin kalarak çözüm bulabilirsiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve üzerinizdeki stresi atmak için spor yapmaya zaman ayırabilirsiniz. Bugün sağlıkla ilgili konulara dikkat etmenizde fayda var.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinize zaman ayırmalı ve içsel dengenizi korumalısınız. Sizi huzursuz eden konulara odaklanmak yerine sağlıklı aktiviteler yaparak rahatlamaya çalışın. İletişimde olacağınız kişilere karşı sabırlı ve anlayışlı olmanız faydalı olacaktır. Sevdiklerinizle vakit geçirmek size enerji verebilir. Hayallerinize adım adım ilerlemek için başkalarının fikirlerine de açık olun.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak biraz dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İçsel huzursuzluklarınızı kontrol altına almak ve mantıklı kararlar vermeye çalışmak önemli olacak. Olumsuz düşüncelerinizden arının ve yaşadığınız duygusal iniş çıkışlara odaklanın. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmaya özen gösterin, onların desteğini almak sizi rahatlatabilir. Sağlık konularına dikkat etmek ve enerjinizi doğru yönlendirmek için bugünü verimli şekilde değerlendirmeye çalışın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendinizi ifade etme ve duygularınızı paylaşma konusunda güçlü bir istek hissedebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla iletişiminizde daha açık ve samimi olmaya gayret edin. Ayrıca, bugün yaratıcı ve enerjik bir gün geçirebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek ve yeteneklerinizi sergilemek için güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminiz oldukça yoğun olabilir. Fikir alışverişinde bulunmak isteyeceğiniz projeler için destek arayışı içinde olabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanızda fayda var, çünkü bazı insanlar sizi yanıltabilir veya gereksiz tartışmalara sevk edebilir. Kendinizi ifade etmek için açık ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurmaya özen gösterin. Ayrıca bugün sağlığınıza dikkat etmeli ve stres faktörlerinden uzak durmaya çalışmalısınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde denge ve uyum arayışı içinde olabilirsiniz. Karşı tarafla anlaşmazlıkları çözmek için uygun bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak karşınızdakini anlamaya çalışın. Aşk hayatınızda romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Keyifli ve huzurlu bir gün geçirmeniz dileğiyle.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün odaklanmanız gereken konularla ilgili derin ve analitik düşünme yeteneğiniz yüksek olabilir. Duygularınızla mantığınız arasında denge kurmayı başarabilir, kararlarınızı daha sağlam temellere dayandırabilirsiniz. İçgüdüleriniz size doğru yolu gösterebilir. Bugün, duygusal anlamda kendinizi daha güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Yakın ilişkilerinizde şeffaf ve dürüst olmaya özen göstermelisiniz. Bugün, çözümlemek istediğiniz konular için ideal bir gün olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün aklınız ve mantığınızı kullanarak hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Disiplinli ve sabırlı bir şekilde çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz. İletişimde net olmaya özen gösterin ve gerektiğinde sınırlarınızı belirleyin. Bu sayede çevrenizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurabilir ve uyum içinde olabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sevgilinizle derin ve samimi konuşmalar yapabilir, duygusal bağınızı güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM