Şahan Gökbakar, Recep İvedik 7’yi anlattı:

Şahan Gökbakar, Recep İvedik 7’yi anlattı:

 ‘Konu köylünün direnişi’

Film serisi Recep İvedik 7, izleyici ile buluştu. Şahan Gökbakar, yeni filmine dair soruları Cumhuriyet’e yanıtladı.

Şahan Gökbakar’ın yarattığı “Recep İvedik” serisinin 7’nci filmi izleyiciyle buluştu. Gökbakar, politik göndermeleriyle gündem olan filmle ilgili Cumhuriyet’e konuştu.

Gökbahar, filmin serinin diğer filmlerinden farklı olarak ekolojik bir teması olmasıyla ilgili “Hikâye tamamen Recep’in babaannesinin köydeki evini görmesiyle başlıyor. Köye gittiği zaman eski anıları canlanıyor ve oradaki köylülerin yöreye yapılacak büyük bir termal otelle mücadele ettiklerini görüyor. Mücadele Recep’le birlikte gelişiyor ve bir sonuca ulaşıyor. Bu filmin köylülerin direnişi ve yaşam alanlarına sahip çıkması bir teması var” dedi.

Gökbakar, “Çekimleri Ayvalık Kozak Yaylası civarında yaptık. Yaklaşık bir buçuk ay sürdü çekimlerimiz çok keyifliydi. Doğa harikası bir yer. Orada film çekmek, orada vakit geçirmek, neredeyse yaklaşık bir buçuk ay oralarda dolaşmak insana ayrı bir huzur veriyor. Ülkemizin her yeri güzel ama sahil şeridimiz inanılmaz, kıymetini bilmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Gökbakar, bugüne kadar izleyiciyle sinema salonlarında buluşan Recep İvedik serisinin bu kez dijital bir platformda yayımlanmasıyla ilgili “Bunda pandeminin etkisi var. Sinema salonlarının kapalı ortamlar olması pandemide insanların kendini oralardan çekmesine sebep oldu. Türkiye’deki ekonomik koşullar da seyircileri sinema bileti almaktan uzak tutuyor. O yüzden dijital platformda seyircilerimizle buluşunca hem insanlar istedikleri yerde istedikleri kadar kendi konforlarınca izleyebilecekler hem de filme çok daha uygun bir koşulda ulaşabilecekler” açıklaması yaptı.

Gökbakar, “Recep İvedik, benim için her koşula her duruma evirip çevirebileceğim çok plastik bir karakter. Hep çatışacağı, komik şeyler yaşayacağı ortamlarla durumlarla karşılaşacak bir karakter o yüzden o yönünü çok seviyorum. Yeni fikirler, yeni hikâyeler için çok yönlü bir karakter” dedi.

YANGINLARA DAHA ERKEN MÜDAHALE EDİLEBİLİRDİ

Muğla’da geçen yıl yaşanan orman yangınlarıyla mücadelede aktif rol alan Gökbakar, “Daha hızlı hareket edilebilse, daha fazla olanakla üzerine gidilebilseydi,  daha az bir alan yanabilirdi. O sürecin sonunda insanların konuya benim üzerimden bir şekilde dahil olması, farkındalığın gelişmesiyle çok daha sıkı adımlar atıldı. Bu yaz çıkan yangınlarda çok daha hızlı bir müdahaleylek daha az bir alan kaybedildi” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM