SADE(CE) YAŞAMAK MI?

SADE(CE) YAŞAMAK MI?

 Köklerini bırakıp gitmek zordur yılların ruhunda dallar oluşturduğu yerden ve insanın hayal kurmayı bile beceremediği zamanlar vardır, kopup kendinden, düş âlemlerine ansızın düşemediği, gerçeğin tam ortasında kanadı kırık kelebek gibi çırpındığı zor zamanları vardır. Gün gelir karışır da birbirine hayalle gerçek, bilemeyiz köprünün hangi tarafında olduğumuzu…

Yavaşlamaya ihtiyaç duyarız, yirmi dört saatin işlerimize ve koşturmamıza yetmediği zamanlarda. Yavaşlamak isteriz ayaklarımızı kullanmadan kilometreler aşarken, bir tuşla ulaşabilirken dünyanın her köşesine. İlişkilerin bile “fast food” yaşandığı günümüzde, süzülerek dökülen yapraktan aheste aheste yağan kara, ağır ağır batan güneşe kadar doğada her şey durup düşünmeye davet eder bizi. Kırk kat giysilerimizden soyunup arınmak, anasız kalmış çocuklar gibi şefkatle ve özlemle sığınmak isteriz doğanın o huzur ve dinginlik veren yeşiline. Ve dahi kapatıp kendi iç sesimizi de sadece kuş sesi, su sesi ve deniz sesinde kaybolmak isteriz.

Arınmaya ihtiyaç duyarız insanların,  eşyaların ve gereksiz bilginin yığınla üstümüze çöktüğü zamanlarda. Lüzumundan fazla ne varsa arınıp daha sade, daha hesapsız yenilenmek gerekir bazen.  Vefasız dostların, menfaatçi arkadaşların, yalan karası yüzlerin, sahtekâr iş ortamlarının terkinde huzur vardır. Yeniden tanıyana kadar insanı, ilişkilere bulaşıp yeniden tadana kadar kötülüğü unutmanın o insanı yücelten erdemine sığınmak isteriz. Gereksiz eşyadan, gereksiz sözden, gösterişe kaçan davranış ve maldan arınmak nedenini bilemediğimiz yığınla sıkıntıdan ve stresten kurtulmaktır.

Yalnızlığa ihtiyaç duyarız dört bir yandan çekiştirilirken ve kaybederken yönümüzü sisli yollarda. Gidilecek en doğru yol kalbin seçtiği yoldur. Gürültüde duyamadığımız kalp sesi,  yalnızlıkta açar perdelerini ve korktuğumuz sakladığımız, görmek istemediğimiz ne varsa boy aynası gibi gösterir gerçeğimizi. Ne garip ki kendi içine yolculuk yapıp kendini dinleyip mutsuz olduğunu bilmeyen duyguları çalınmış insana değil lafım, kendini tanıyan, anlayan, ne yaptığını bilen, bir kalbi, ruhu ve vicdanı olduğunun farkında olan ve onları beslemek isteyenlere elbet.

Okumak öğrenmeye yol açar  ama dehanın okulu yalnızlıktır demiş Alex Browning. İçsel yolculularınızda ve her arınmanızda hayatın kirinden,  içinizde yine yeniden bir deha bulmanız dileğiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM