SABİT’İN OKULU

SABİT’İN OKULU

Handan Belivermiş,

1981 yılında İstanbul’da doğmuş, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Aynı bölümde 2006 yılında yüksek lisans, 2014 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca 2007-2008 Yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı bitirmiştir.

Meslek hayatına, çeşitli eğitim kurumlarında rehber öğretmenlik yaparak başlamış olan Belivermiş, vakıf üniversitelerinde tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak Sosyoloji, Psikoloji ve Çocuk Gelişimi alanlarında dersler vermiştir.

 

Belivermiş, Oluşum Drama Enstitüsü’nden Drama Liderliği, P4C Türkiye Eğitim ve Danışmanlık Kurumu’nda P4C (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) uzmanlığını almıştır.

 

Belivermiş’in, Nesin Yayınevi’nden çıkan “Yeşil Şahmeran Masalı” (1.Baskı: Eylül 2020, 2. Baskı: Aralık 2020) ve Boncuk Yayınları’ndan çıkan “Eflatun” serisinin ilk kitabı “Ayı Uyutan Çocuk” (Aralık 2019) adlı iki resimli kitabı ve NesinYayınevi tarafından yayınlanmış, 8-12 Yaş için yazdığı “Zümrüt ile Asgerd” (Haziran 2022) adlı çocuk kitapları bulunmaktadır. Son kitabı Sabit’in Okulu, 2023 yılında Sıfırdan Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

 

SABİT’İN OKULU

Çocuklar İçin Resimli Kitap

(3 Yaş ve üzeri)

Yazan ve Resimleyen

Handan Belivermiş

Tema: Farklı bireyler, iletişim yöntemleri, kendini ifade etme biçimleri, kendini kabul etme, becerilerini tanımlama, kendini tanımlama, yaşam alanlarımız, okula başlama kaygısı, merak.

Hikayede ‘birey mi çevresini belirler, çevre mi bireyi belirler’ gibi sosyolojik bir konu “okul” meselesi üzerinden ele alınmaktadır.

Sosyolog, Dr. Handan Belivermiş, bugüne kadar biriktirdiği, psikoloji, felsefe, çocuklarla felsefe, drama deneyimlerini nitelikli çocuk kitaplarına dönüştürmekte ustalaşmış bir isim. Farklı yayınevlerinden yayınlanan üç kitabı ile büyük beğeni toplayan Belivermiş, Sabit’in Okulu adlı dördüncü kitabı ile Sıfırdan Yayınları’nda.

Sabit okula başlayacağı için hem çok heyecanlı hem de çok kaygılıydı.  Okul, gerçekten abisinin dediği gibi sandviçe mi benziyordu? Ablası, arkadaşları gezegenlere benzetmişti. Babası, keyifli bir bulmaca olduğunu söylemişti ama Sabit bulmaca çözmekte pek de başarılı sayılmazdı. 

Ketçaplı, mayonezli, gezegenli, bulmacalı bu yerde ne yapacaktı? Kendini yeni insanlara nasıl tanıtacaktı?  Tam da bunları düşünürken Sabit, ninesi sessizce sokuldu yanına ve başladı tatlı tatlı anlatmaya…  

Sabit, artık okulun ilk günü ne yapacağını biliyordu. 

Belivermiş’in, küçük bir çocuğun kendini anlatma, tanıtma, kabullendirme çabasını anlattığı bu eğlenceli hikâye, yazarın kâğıt kolaj tekniği ile ürettiği rengârenk resimlerle okuyucuya sunuluyor.

Sıfırdan Yayınları/ 1. Baskı Ocak 2023, Sayfa Sayısı 32, Karton Kuşe Kapak, Kuşe resimli baskı, ISBN 978-605-73641-3-5

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM