Rotten Tomatoes 2020’nin en iyi 100 filmini belirledi

Rotten Tomatoes 2020’nin en iyi 100 filmini belirledi

Film eleştirilerinin, oyuncuların, yönetmenlerin, fragmanların ve sinema haberlerinin yer aldığı internet sitesi Rotten Tomatoes, en az 40 eleştirmenin oy verdiği filmleri değerlendirerek 2020’nin en iyi filmlerini belirledi.

 

100 filmden oluşan liste, ABD’de 2020 yılında gösterilen filmler dikkate alınarak oluşturuldu. Rotten Tomatoes listedinde de, yıl sonu film listelerinin çoğunda ilk sıralarda yer alan “Nomadland”, “First Cow”, “Never Rarely Sometimes Always” gibi yapımlar yer aldı.

Listenin ilk filmi ise Céline Sciamma tarafından yönetilen, başrollerini Noémie Merlant ve Adèle Haenel’in paylaştığı “Portrait of a Lady on Fire” (Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi) oldu. 2019 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye adayı gösterilen filmin, Cannes’da Queer Palm ödülünü almasıyla, ilk kez bir kadın yönetmenin filmi bu ödülü kazanmış oldu.

Listede yer alan filmlerin tamamı:

100. The Mole Agent

 

99. Mogul Mowgli

98. My Darling Vivian

97. The Twentieth Century

96. Dinner in America

95. Dating Amber

94. And Then We Danced

93. Calm with Horses (The Shadow of Violence)

92. Les Misérables

91. Lucky Grandma

90. Beastie Boys Story

 

89. The Life Ahead

88. Black Is King

87. Kajillionaire

86. Ordinary Love

85. Zappa

84. Class Action Park

83. On The Rocks

82. Shithouse

81. Blood on Her Name

80. Bacurau

 

79. Shirley

78. Mank

77. Just Mercy

76. Emma.

75. Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

74. A White, White Day

73. John Lewis: Good Trouble

72. Feels Good Man

71. Yes, God, Yes

70. A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

 

69. Saint Maud

68. Red Penguins

67. The Last Tree

66. Fourteen

65. Borat: Subsequent Moviefilm

64. The Swerve

63. Disclosure

62. Enola Holmes

61. Spontaneous

60. Why Don’t You Just Die!

 

59. Rocks

58. La Llorona

57. Circus of Books

56. Vitalina Varela

55. Beats

54. Boys State

53. Babyteeth

52. The Fight

51. Relic

50. The Half of It

 

49. Mystify: Michael Hutchence

48. Possessor

47. Coup 53

46. The Painter and the Thief

45. Rewind

44. A Secret Love

43. House of Hummingbird

42. Soul

41. Slay the Dragon

40. David Byrne’s American Utopia

 

39. City Hall

38. One Night in Miami

37. Corpus Christi

36. Extra Ordinary

35. On the Record

34. Athlete A

33. 76 Days

32. All In: The Fight for Democracy

31. Welcome to Chechnya

30. The Assistant

 

29. Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

28. Ma Rainey’s Black Bottom

27. Wolfwalkers

26. Totally Under Control

25. Driveways

24. First Cow

23. The Forty-Year-Old Version

22. Collevtice

21. Saint Frances

20. Host

 

19. The Vast of Night

18. Dick Johnson Is Dead

17. The Personal History of David Copperfield

16. Blow the Man Down

15. Palm Springs

14. Time

13. The Trial of the Chicago 7

12. Crip Camp: A Disability Revolution

11. His House

10. Sound of Metal

 

9. Onward

8. Miss Juneteenth

7. Da 5 Bloods

6. Nomadland

 

5. Hamilton

 

4. Never Rarely Sometimes Always

 

3. The Invisible Man

 

2. 1917

 

1. Portrait of a Lady on Fire

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM