‘Plane’ ve ‘Mascarade’ gösterimde

‘Plane’ ve ‘Mascarade’ gösterimde

Gerard Butler’ın oynadığı Plane (Uçak/2023) soluk soluğa izlenen başarılı bir aksiyon-gerilim ve felaket filmi. Sınıf çatışmalarını, güç oyunlarını, yozlaşmış zenginleri anlatan dramatik komedi Mascarade’da (Maskeli Balo/2022) Isabelle Adjani başrolde.

‘Plane’ ve ‘Mascarade’ gösterimde

Jean-François Richet’nin Yönettiği, Gerard Butler’ın oynayıp yapımcısı olduğu Plane (Uçak/ 2023) başarılı bir aksiyon-gerilim-felaket filmi.

Klasik aksiyon filmi 1970’lerde moda olan Airport (Havalanı), Towering Inferno (Gökdelende Panik), The Poseidon Adventure

(Poseydon Macerası), The Cassandra Crossing (Cassandra Geçidi), Earthquake (Deprem) gibi başarılı yapımların izinden gidiyor.

Yılbaşı akşamı Kaptan Brodie Torrance (Gerard Butler) Singapur’dan Honolulu’ya giden 14 yolculu uçağına yıldırım düşünce Filipinler’deki Jolo adasına mecburi iniş yapar. Filipin hükümetinin giremediği bu ada ayrılıkçılar ve milislerin elindedir.Tek çözüm yolcular ve uçuş ekibinin ancak paralı askerlerin yardımıyla kurtarılmasıdır.

Kaptan, uçağa bindirilen cinayetten yargılanan eski asker Louis Gaspare’ı yanına alıp yardım bulmaya gider. Bu klasik aksiyondaki öykü karakter odaklıdır. Brodie işçi sınıfından bir kahramandır, Fransız yabancı lejyonunda eski asker olduğunu öğrendiğimiz Gaspare kurtarma operasyonuna yardım ederek kefaretini öder.

ÇOK GERÇEKÇİ BİR AKSİYON

Farklı ülkelerin vatandaşları olan yolcular çeşitliliği simgelerler.

Uçağın türbülansa girmesi, fırtına, yıldırım çarpması, mecburi iniş, dövüş, takip, finaldeki çatışma bölümleri çok gerçekçi, teknik açıdan çok başarılı sahnelerdir. Richet izleyiciye aşırı sıcağı, korkuyu, paniği, çaresizliği, yaşamda kalma savaşımını bire bir hissettirir. Aksiyon-gerilim-felaket türlerini başarıyla iç içe geçiren yönetmen temposu bir an bile düşmeyen, nefes nefese izlenen
bir film.

Gerard Butler, Mike Colter, Yoson An, Daniella Pineda, Tony Goldwyn, Remi Adeleke, Haleigh Hekking’in oynadığı Uçak bugün gösterime girdi.

Oyuncu-yönetmen Nicolas Bedos Mascarade’ın (Maskeli Balo) açılışı sekansını yazar Somerset Maugham’ın “Fransız Rivierası karanlık insanların güneşli durağıdır” cümlesiyle; zenginlerin, yüksek sosyetenin, yıldızların, kumarbazların, jigoloların, dolandırıcıların kentine dönüşen  Cote d’Azur’ün muhteşem panoramasıyla başlatır. Dramatik komedinin senaryosu Maugham’ın bir öyküsünden, Françoise Sagan’ın öykülerinden derlenerek Bedos tarafından yazıldı.

Ünlü eski yıldız Martha değerli tablolar ve mücevherlerle dolu lüks malikanesinde genç jigolosu Adrien’le avunmaya çabalar.

Babası, üvey babası, sevgilileri tarafından dövülen, terk edilen genç, güzel, çılgın Margot zengin, yaşlı erkekleri avlayıp dolandırır. Adrien’le Margot tanışırlar, birlikte aşırı zenginleri soymaya karar verirler. Ana karakter Cote d’Azur kentinde gizemli, karanlık oyunlar dönmeye başlar. Kimin eli kimin cebindedir hiç bilinmez. Sınıf çatışmaları, aldatmalar,  ikiyüzlülükler, yalanlar dolanlar, entrikalar, cinsiyet savaşları, güdümlemeler alabildiğine artar.  Bedos kadın-erkek ilişkilerini, kuşaklar arasındaki farklılığı, her karakteri yargılamadan betimler. Mahkeme sahnelerinin diyalogları eğlendiricidir. Isabelle Adjani, Pierre Niney, Marine Vacth, Emmanuelle Devos, Laura Morante, François Cluzet’nin oynadığı Mascarade’la Bedos kadınlardan yana, feminist bir film çekmiş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM