Operada ‘19 Mayıs Gençlik Konseri’

Operada ‘19 Mayıs Gençlik Konseri’

19 Mayıs 1919. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkenin kurtuluşu için Samsun’a adım attıkları o günden bu yana 104, Cumhuriyetin ilanının üzerinden ise 100 yıl geçti.

Operada ‘19 Mayıs Gençlik Konseri’

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün doğum gününü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı muhteşem bir konserle kutlamaya hazırlanıyor.

19 Mayıs’ta saat 20.00’de yapılacak konserde Çek besteci Antonín Dvorák’ın “Viyolonsel Konçertosu Op.104” ve “9. Senfoni Op.95” adlı eserlerine yer verilecek.

Şef Patrick David Murray’ın orkestrayı yönettiği konserde genç viyolonsel sanatçısı Beliz Güney solist olarak yer alacak.

1999 doğumlu Beliz Güney, 2017’de Bulgaristan’da Uluslararası Alman ve Avusturya Müziği Yarışması’nda birincilik, 2018 yılında Atina Uluslararası The Muse Yarışması’nda ikincilik, 2019 yılında Belgrad Uluslararası Müzik Yarışması, 2021’de England Genius Müzik Yarışması ve Finlandiya Jean Sibelius Fest Müzik Yarışması, 2019’da İtalya’da düzenlenen 29th Young Musician International Competition Citta di Barletta Yarışması’nda birincilik ödüllerinin sahibi. 2019 yılında, viyolonsel üzerine Avrupa’nın saygın akademilerinden Almanya’daki Rutesheim Çello Akademisi’nin sınavını kazanarak öğrenci olarak seçilen Beliz Güney, eğitimine Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart’ta çellist Tristan Cornut ile devam ediyor.

Başkemancı olarak Gözde Yardımlı’nın yer aldığı konser iki bölüm olarak sunulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47