Müzik vitrini: İsrailli ikili Lola Marsh

Müzik vitrini: İsrailli ikili Lola Marsh

yeni şarkılarıyla İstanbul’a geliyor

Müzik vitrininde güzel melodiler, anlamlı sözler ve zamana direnebilecek şarkılar yakalamak gittikçe zorlaşıyor. Tel Aviv, İsrail’den çıkan Indie pop ikilisi, Lola Marsh’ın son albümü “Shot Shot Cherry” dinlediğiniz anda sizi tavlayan albümlerden. Albümde özellikle hareketli şarkılar, tüm zamanların en iyi elektronik ikilisi Goldfrapp’i hatırlatıyor.

Müzik vitrini: İsrailli ikili Lola Marsh yeni şarkılarıyla İstanbul’a geliyor

2013 yılında Gil Landau ve Yael Shoshana Cohen tarafından kurulan Lola Marsh, Cohen’in kendine has vokalleri ve Landau’nun gitar ve prodüksiyon marifetiyle geçen yılın sonlarına doğru yayımlanan yeni albümleri “Shot Shot Cherry” ile retro disko havasında şarkılar da deniyor. Kimi şarkılarında dinamik kimi şarkılarında melankolik olan ikilinin sözleri de çok güçlü. “You’re Mine” ve “Wishing Girl” gibi hit şarkılarıyla uluslararası alanda tanınan gruplardan biri haline gelen ikiliden grubun prodüksiyondaki yaratıcı imzası ve gitaristi Gil Landau ile müzikleri, yeni albümleri ve İstanbul hakkında bir söyleşi yaptık. İkili 30 Mart akşamı, Zorlu PSM sahnesinde olacak.

 • Profesyonel yolculuğunuza 2016 yılındaki kaydınız “You’re Mine” ile başladınız, ne zamandır birlikte çalışıyorsunuz?

2011 senesinde ortak bir arkadaş aracılığıyla tanıştık ve birlikte çalışmaya başladık. Aslında farklı geçmişlerden geliyorduk ama birkaç buluşmadan sonra ilk şarkımızı yazdık ve iyi bir şeyler ortaya çıkacağını hissettik.

‘İLAÇ GİBİ GELDİ’

 • “Shot Shot Cherry” retro disko havasında dans edilebilir bir parça. Pandemi sonrasında hepimizin böyle şarkılara daha çok ihtiyacı yok mu?

Korona hayatımıza girdiğinde ikinci albümümüzü yeni yayımlamıştık ve Avrupa’da büyük bir turneye çıkmıştık. Turneyi iptal edip, tüm dünya gibi eve dönüp beklemek zorunda kaldık. O süreçte daha fazla şarkı yazmaktan başka yapacak bir şeyimiz olmadığını anladık ve öyle de yaptık. Başlangıçta üzücü bir şarkı yazdık, çünkü açıkçası üzgündük ve hayal kırıklığına uğramıştık. Bir süre sonra moralimizi yükseltmek için moral veren şarkılara ihtiyacımız olduğuna karar verdik ve “Shot Shot Cherry” ve birkaç tane daha hareketli şarkı yazdık. Bize ilaç gibi geldi.

 • Enerjik şarkılarınız olsa da tarzınıza melankolik Indie pop diyebilir miyiz?

Romantik insanlarız, nostaljik, dramatik ve rüyada gibi…

 •  İstanbul’un en çok neyini seviyorsunuz?

İstanbul çok havalı, renkli sokaklar, insanlar, yemekler, müzik, en son orada bulunduğumuzda harika hipster kafeler bulmuştuk. Çoğu zaman kalabalık ve çok sevgi doluydu! Geri gelmek için sabırsızlanıyoruz!

CEM KARACA’YA ÂŞIK OLDUK!

 • Şarkılarınızda en çok nelerden ilham alıyorsunuz?

Filmlerden ve kitaplardan, çocukluğumuzdaki hatıralardan ve duyduğumuz hikâyelerden ilham alıyoruz. En son Türkiye’de bulunduğumuzda bir mağazaya girip, çalan bir şarkıyı “Shazam”ladık, Cem Karaca’yı keşfettik ve müziğine sırılsıklam âşık olduk!

FAVORİLERİ

 • Indie sahnesinde favorileriniz kimler?

MGMT, Phoebe Bridgers, Sufjan Stevens, Bon Iver, Lykke Li ve çok daha fazlası!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM