Mavi ve beyaz bir sevgi

Mavi ve beyaz bir sevgi

Haftanın iddialı filmlerinden 20th Century Studios’un mavi ve beyaz olarak hazırladığı, destansı macera-komedisi ‘Gerçek Kahraman’ vizyonda.

Mavi ve beyaz bir sevgi

20th Century Studios’un mavi ve beyaz olarak hazırladığı, destansı macera-komedisi “Gerçek Kahraman”ın başrollerini Ryan Reynolds, Jodie Comer, Joe Keery, Lil Rel Howery, Utkarsh Ambudkar ve Taika Waititi paylaşıyor. Hikâyesi Matt Lieberman’a ait, senaryo Zak Penn ve yönetmen koltuğunda  Shawn Levy var.

Hikâye, Free City adlı şehirde geçer ve burada yaşayan Guy (Ryan Reynolds), hayata pozitif bakan tek kişidir. Aynı zamanda iyimser, çalışkan, basit yaşayan ve en büyük eksiklik olarak hissettiği tamamlanma, âşık olma duygusunu arayan ve tüm kostümleri mavi ile donanmış, bir karakterin hayatı algılayışı üzerinden, küresel bakışa dönüş verilmekte. “Sistemlerin neresinde duruyoruz?” sorusunu sordurtacak olan “Gerçek Kahraman” filmi bir zamanların Jim Carrey’li, Truman Show ve Matrix dünyasından, günümüz algoritmalar safhasında yeni hayatı anlatıyor. Çocuklar kadar büyüklerin de bağımlı olduğu bilgisayar oyunları arasında sıkışmışlık, hırslar, başkalarının hayatlarında izinsiz rol çalmak gibi oyunu yazan ile oynayan arasında bir gerçeklik arayışına dönüşür.

ALGORİTMA ÂŞIK OLUR MU?

Şimdiye kadar X-Men Başlangıç, Teklif, Hayat Sana Güzel, Kaos Teorisi, Altınlı Kadın, Deadpool serileri ile ciddi hayran kitlesine sahip Ryan Reynolds, güzel, saf ve samimi bir oyun sunuyor. Bununla birlikte, böyle karakterlerde hepimizin sevdiği mizahı fark etme, inanılmaz derecede kök salabilen, savunduğumuz ve mücadelelerini içtenlikle hissettiğimiz, örtüşen yanlarımız ile nihai zaferlerini tutkuyla kutladığımız, özlenen bir kahramanı sunmakta. Mavi dünyanın Guy karakteri ile doğruluk ve dürüstlüğün timsali kod uzmanı beyazlı, saf ve zeki Molotovgirl (Jodie Comer) dünyasından bakabilmek ve sevgide kalmak. Bir video oyununda figüran olan Guy, savaş açan kötülerin dünyasında aşk ile ayakta duruyor. Ve iyiliğin farkındalığı, hayatın sadece başımıza gelenlerden öte, ne yapabildiğimiz ile ilgili olduğuna dem vurmakta. Kendi hikâyemiz, kendimizin yazabildiği ama evrensel bir insan olma yolundan geçip sevgi ile beslendikçe reel olabilecektir. “Tüm bunları yapan, bir yapay zekâ ise buna, bu gücü veren insan faktörü yaratıcı yani yarı tanrı, neyi besliyorsa onu yayacaktır” tezini net vermekte. Bütün film, mavi seven ve vazgeçmeyen karakter Guy üzerinden şekillendiği için yönetmen/yapımcı Shawn Levy şöyle diyor: “Ryan’ın karakteri Guy, bence ‘Big’deki Tom Hanks’in, ‘Elf’teki Will Ferrell’in soyundan geliyor, muazzam çekiciliği olan biri. Ryan Reynolds’ın mizahına sahip, ancak ‘Deadpool’ serisinin alaycılığı yok (ve açıkçası o da çok sevdiğim bir seri). Bu Ryan, ama onu görmediğimiz bir şekilde, biraz daha şaşkın, iyi ve masum.”

KÖTÜLER NEREYE KADAR YOL ALIR?

Her filmde bir kötü muhakkak vardır; burada ise karşımıza “Tavşan Jojo” filminin Oscar ödüllü senaristi, aynı zamanda yönetmen Taika Waititi, “Free City”nin arkasındaki açgözlü patron Antwan’ı oynuyor. Gürültücü, kaba, iğrenç ve sözlü tacizde bulunan bir narsist olan Antwan, yakında çıkacak olan “Free City: Katliam” için hazırlanıyor. Katliam olacak mı, olmayacak mı? Bunu bu güzel, eğlenceli ve keyifli filmin içinde bulacaksınız. Tanrının sorgulandığı, bir algoritmada sevme duygusu her şeyi değiştirebiliyorsa, insan olan sevildiğinde ve bunu hissettiğinde nasıl değişir? Ve tüm oyun bir gözlük ile şekilleniyorsa, belki bakışımız gözlükten daha önemli olandır. Deadpool serisi ile dünya çapında 750 milyon dolardan fazla hasılatla, tarihin en yüksek hasılata ulaşan 17 yaş üstü filmi olarak “The Matrix Reloaded”ı tahtından indirdi. Film, iki Altın Küre adaylığı ile rekorlar kırmaya devam etti: Reynolds’u en iyi erkek oyuncu olarak bu filmde de izlemekten keyif alacaksınız.

Hikâye: Guy (Ryan Reynolds), Free City Bank’ta basit bir hayat yaşayan bir banka memurudur. Her zaman pozitif enerji ve neşeli bir iyimserlik yayar ve yine her zaman güzel bir kahve içmeye hazırdır. En iyi arkadaşı Buddy (Lil Rel Howery) gibi, o da yaşam sevinciyle doludur ancak Guy, aşırı şiddet içeren, serbest-dünya video oyunu “Free City”de bir arka plan oyuncusu olduğunu keşfedince her şey değişir. Bu oyunda kaos, yıkım ve barbarlık hâkimdir. Doyumsuz patron Antwan (Taika Waititi) tarafından yönetilen Soonami Stüdyoları tarafından yayımlanan “Free City”, oyununa yön değiştirerek kendi kendinin kahramanı olma yolunda ilerleyecektir. Tüm bunlarla yüzleşmesine beyazlı, zeki ve seksi Molotovgirl sebep olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM