MANKEN

MANKEN

fikri sağlar, gassaray lisesi’ni bitirdikten sonra, öyle çok da önemli bi okul gazanamamış, söz gelimi bi hukuk, bi tıp veya mülkiye okuyamamış sıradan biridir.. kıytırık bi üniversitenin, iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuştur..
anadolu’muzda, milyonlarca vardır bunlardan.. komik ve tuhaftır, 4 sene okuyup, iktisat (veya işletme) fakültesini bitiriyon ve oradan çıkınca hiç bişi olamıyon..
bencileyin de marmara iktisat’ı bitirince sormuştum; ”yahu ben şimdi ne oldum”????
****
sağlar da mersin sosyetesindendir, yakinen biliyorum aileyi..
solculuk zenginlere kaldığı için, tüm sade vatandaşları akp kapmıştır..
gayet ters bi durum, ama vaziyetimiz biraz da budur..
sağlar’ı çok da büyütmeyelim..
****
şimdi herbi haltı ortaya dökelim.. benim, giresun chp camiasınca sevilmeme nedenim de ”türban çıkışımla” başladı..
afişlerde-fotolarda-pankartlarda-bilboardlarda vs vs chp’miz kıçını başını sırf oy devşirmek için oynatmaya başlayınca köpürdüm yazılarımda ben.. (sevgili kardeşim kerim aksu’yla bile aramız bozuldu bu nedenle, o dönemler)
hele ki chp genel merkezinde kara çarşafa partimiz rozeti takıldığı gün, gemileri yaktım tamamen..
****
şimdi bakınız, net gonuşacam; çok değerlendirdim kafamda bunları.. siyasetçi denen adam, bu davranışında haklıdır aslında..
neden?
cumhuriyet devrimi kadınların başlarını açmayı isterken, siyasetçi kapatmayı isteyebilir.. oy kaygısı ve tribünlere oynama bunu gerektirebilir..
saygı duyuyorum artık buna..
fakat Mustafa Kemal’in partisinde bunu yapamazsın.. gider kendine bi parti kurarsın, orada ne bok yersen yersin..
nedir yani, ”arkadaşlar, Atatürk vaktiyle hata yaptı, biz şimdi chp olarak düzeltyoruz” demek mi istiyorsun?
halt etmişsin..
gün gelir, o cüretin altında kalırsın..
****
haa, seçmek serbest tabi.. siyasetin kaypaklığından yana mısın, cumhuriyet devriminin ödün vermezliğinden mi?
açık açık dersin, benim vatan diye bi derdim yok, ayrıca Atatürk’ün yaptıklarını hatalı buluyorum, ben herkesin oylarına talip bi siyasetçiyim, laiklik-tam bağımsızlık falan istemiyorum, o zaman ağzımı açarsam namerdim..
ama chp’de bunları yapamazsın..
en azından ben sağ iken yapamazsın..
hiç diğilse kalemim var, karşında dururum..
****
Atatürk, baş örtüsüne diğil, gencecik kızların-kadınların tesettüre girmesine engel olmak istedi.. okuyun, topluma girin, çağdaş olun demek istedi..
şimdiki kazuletlerin ”hayır biz illa ki kapanacaz” demesi, üstelik ”benim türbanım senin çağdaşlığını neden engellesin” diye kafa tutması lafı güzaftır..
benim vatanımda bugün tesettüre girmek; inanç özgürlüğü ve kıyafet özgürlüğü diğil, cumhuriyet aydınlanmasına isyanın üniformasıdır..
yemem!!!!
****
Mustafa Kemal’in partisini yönetenler, başları kapalı kadınlarla fotoğraf vermeyi, bunları yönetimlere almayı falan bi halt sanmaya başladılar..
oysa ben chp’liyim diyen her erkek yöneticinin birlikte görüntü vermesi gereken kadınlar;
voleybolcu kızlarımızdır, ressam-şair-yazar-piyanist-balerin-kemancı-şancı kızlarımızdır, doktor-avukat-mimar-milletvekili kızlarımızdır..
böyle yapmazsan, gün gelir tayyip erdoğan’dan ”vitrin mankeni” lafını yer, kıçının üstüne oturursun..
evet ne kadar da doğru bi tespittir.. chp’nin ”kullandığı” her başörtülü-türbanlı kadın figürü vitrin mankenidir..
yapaydır, sahtedir, show’dur, sırım sırım sırıtan türdendir..
tayyip erdoğan’a bunları yedirebileceğinizi mi sanırsınız?
****
(akpnin de hemen her konuda tribüne oynadığı, pek çok vitrin mankeni kullandığı seslerinizi duyar gibiyim.. haklısınız.. ama mevzumuz bu diğil)
****
bitiriyorum..
faşizm konusuna geleceğim.. bakın ennn taze örnekle konuyu kapatayım.. yeni yılın ilk öğlen saatleri markete gitmek üzere sokağa çıktım.. meğer cuma namazı vaktiymiş, yolda pekçok insanla rastlaştım.. tanıdığım kimse yoktu, ama insanlık hali göz göze gelince bişeyler demek lazım, ”iyi yıllar” falan dedim bunlara..
namazdan çıkan herkes bana köpeğe bakar gibi baktı!!!!!
içlerinden bi amca, belli belirsiz bi ”iyi günler”diyebildi..
senin inanç özgürlüğü diye hoş görüyle baktığın güruh, eline fırsat geçince seni bi kaşık suda boğacak, haberin yok!!!
faşizm başka nedir kardeşlerim??
bunları mı hoş görecez, bunlarla mı uzlaşıp el sıkışacaz, kafayı mı yediniz????
adam senin yeni yıl kutlamana bile karşı, sen hangi demokrasiden bahsediyon?
bunların da, hoş görenlerin de, inanç özgürlüğü sayanların da Allah bin türlü belasını versin..
vatanımın başka türlü kurtulacağı yok!
var mı sözü olan!!!!! ben buradayım!!!!
Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM