“Kuzgun Uykusu” Dünya Prömiyerini Yaptı

“Kuzgun Uykusu” Dünya Prömiyerini Yaptı

Devrim Pınar Gürbüzoğlu’nun kaleminden, OPUSlab Tiyatro’nun yeni oyunu ‘Kuzgun Uykusu’ dünya prömiyerini yaptı.

OPUSlab Tiyatro’nun sahneye taşıdığı ‘Kuzgun Uykusu’ dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Tiyatro Peron Sahnesi’nde gerçekleşen prömiyerde, oyuncuların performansı tiyatroseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Devrim Pınar Gürbüzoğlu’nun bu yıl Türkiye tiyatrolarında sahnelenen dördüncü oyunu olan Kuzgun Uykusu’nun rejisi Ahmet Ayaz Yılmaz’a ait. Oyunda Koray Doğan ve Nilgün Usta rol alıyor. 

Yönetmen Ahmet Ayaz Yılmaz, prömiyerde kendilerini yalnız bırakmayan İzmirli sanatseverlere teşekkür ederek, Türk tiyatrosu ile İzmir’e yeni bir oyun kazandırmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Oyunun yazarı Devrim Pınar Gürbüzoğlu ise, “Her detayı için emek verdiğimiz, gelecek dünya düzenine dair bir sözü olan oyunumuzun izleyici tarafından teveccüh gösterilmesinden mutluluk duyduk. Kuzgun Uykusu’nun alkışı ve seyircisi bol olsun” dedi. 

19 Nisan ve 3 Mayıs’ta İzmir’de seyirciyle buluşmaya devam edecek olan oyun sonrasında yolculuğuna İstanbul ve Ankara’da da devam edecek.

Oyunun biletleri Tiyatro Peron’un bilet gişelerinde, biletinial.com ve bubilet.com’dan satışa sunuluyor.

Oyun Hakkında:

Dünya, hiç de uzak olmayan bir gelecekte; küresel ısınma, asit yağmurları ve salgın hastalıkların etkisiyle kıyameti yaşıyor! İnsanlık ise DNA bazında bir hastalık olan Telomer Aşınması ile en güvendiği silahını, yani aklını kaybetmenin eşiğinde. Yaşanabilir bölgeler dışındaki her yerde, insanlar ve hatta çocuklar ölüme terk ediliyor. Tıpkı Tom ve Willie gibi…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47