“Kelepçe Kullanma Klavuzu”

“Kelepçe Kullanma Klavuzu”

 Amsterdam Seyircisiyle Buluştu

Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman’ın usta oyunculuklarıyla geçtiğimiz Nisan ayında Fişekhane Ana sahnede prömiyer yapan “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, 19 Mart Pazar günü Amsterdam Podium Mozaiek’te sahne aldı. 

Gerçek mi illüzyon mu ikileminde bırakan bir polis sorgusunun resmedildiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman’ın usta oyunculuklarıyla başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde seyirci ile buluşmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Hollanda merkezli iki kadın genç kültür-sanat girişimcisinin kurduğu Klaket Productions, Sumru Yavrucuk Shirley oyunundan sonra, ikinci etkinliğinde Amsterdam seyircisini Kelepçe Kullanma Kılavuzu ile buluşturdu.

 “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, sihirli dolapta kaybedilen bir adamın, yıllar önce kaybolan bir gençliğe dönüşen yolculuğuna tanıklık ediyor. Oldukça zeki, illüzyonist bir kadına hayat veren Başak Daşman ve inadıyla meşhur bir adamı canlandıran Hüseyin Avni Danyal’ın dram türündeki tek perdelik tiyatro oyunu, toplumsal eleştirileriyle de göz dolduruyor. Yaşadıklarınızın ne kadarının gerçek olduğunu ve beyninizin size oynadığı oyunları sorgulayacağınız “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, güç dengelerinin değişip durduğu bir tahterevalliye izleyenleri de dahil ediyor.

Dramaturg Irmak Bahçeçi’nin kaleme alıp Serkan Üstüner’in yönettiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, Nova Oyun Yapım tarafından sahnelenirken, oyunun yapımcılığını Mutlu İgdi üstleniyor. Elçin Gürler’in uygulayıcı yapımcılığındaki oyunun dekor tasarımı Cihan Aşar, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter, müzik tasarımı Anıl Balkan, kostümleri Selin Ölçen, afiş tasarımı Seda Erdem imzası taşıyor.

“Kelepçe Kullanma Kılavuzu” Amsterdam seyircisinden büyük övgü alırken, Hollanda merkezli Klaket Productions  Mayıs ayında Roma’da Bir Cinayet oyununu ağırlayacak. Kelepçe Kullanma Kılavuzu ile tam not alan ekip, şimdi de Roma’da Bir Cinayet’i 10 Mayıs’ta Arnhemde Posttheater’da ve 12 mayısta Amsterdam Podium Mozaiek’te seyirci ile buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. 

“Kelepçe Kullanma Kılavuzu” oyununun İstanbul gösterimleri için  biletix.com ve biletinal.com adresleri ziyaret edilebilir. 

http://www.instagram.com/kelepcekullanmaklvzu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47