Kadınlara Selda Bağcan armağanı

Kadınlara Selda Bağcan armağanı

Sanatının 50. yılında, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Selda Bağcan Küçükçekmece’deydi.

Kadınlara Selda Bağcan armağanı

Küçükçekmece Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınlara armağan olarak bir Selda Bağcan halk konseri sundu. Küçükçekmece, Sefaköy hattı konser öncesi ve sonrası kilit oldu. O kadar coşkulu bir izleyici kitlesi vardı ki karşılıklı oturan gruplar, alkışta yarıştılar. Selda Bağcan, iki buçuk saat sahnede kaldı, yorulduğu zaman oturarak dinlendi. Seyircinin özellikle “Denizlerin Dalgasıyım”, “Yuh Yuh”, “Sarı Saçlı Mavi Gözlüm” parçaları büyük istek alırken “Hepsini söyleyeceğim; 6 Mayıs Deniz’lerin anması, konser nerede olacak bilmiyorum ama orada da okuyacağım” dedi. Her zamanki gibi “Yaz Gazeteci Yaz” şarkısının sözlerini gündeme uyarlayarak değiştiren Selda Bağcan, şöyle yorumladı:

“Şiddetten bunalan kadınları yazma!/ İstanbul Sözleşmesi’ni yaz gazeteci, yaz!”

Yeğeni Serenad Bağcan da konsere katıldı ve Fazıl Say ile birlikte çalışmasından “Sizin en çok sevdikleriniz arasında Dört Mevsim” eserini seslendirdi. Ardından yetmişli yılların sonlarında tutuklanan ve yasaklı olan halası Selda Bağcan’a, babası Savaş Ay’ın ağıt niteliğinde, elleri ardında kelepçeli gazetede gördüğü fotoğrafının ardından bestelediği eseri “Avcılar”ı seslendirdi.

Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Sedat Özkan, konserin sonunda 50. sanat yılını kutlamak için Selda Bağcan’a çiçeklerin yanı sıra bir de pasta ikram etti ama sanatçı o eve gidecek diyerek kesmedi! Konserin sonunda şarkılar bitti ama seyirciler Efes Bando Orkestrası eşliğinde “Sivas’ın Yolları” ile başlayıp “İzmir Marşı” ile biten parçalarla halay çekip coştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47