İzmir Devlet Tiyatrosu Yeni Sezonda 3 Yeni Oyunla Seyircisinin Karşısında

İzmir Devlet Tiyatrosu Yeni Sezonda 3 Yeni Oyunla Seyircisinin Karşısında

İzmir Devlet Tiyatrosu, 2022-2023 sezonunda “İntiharın Genel Provası”, “İkinci Caddenin Mahkumu” ve “Oyunun Oyunu” adlı 3 yeni eserin de yer aldığı 22 oyunla sahne alıyor.

Perdesini 1 Ekim’de “Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları” adlı oyunla açan İzmir Devlet Tiyatrosu, 1900’lü yıllarda İstanbul’da yaşanan aşkları müzikal bir dilde seyircisiyle buluşturdu.

Umut Azdal’ın yazdığı, Tiyatro Müdürü Levent Ulukut’un yönettiği oyunda güzelliğiyle ünlü Şerbet Hanım’ın öyküsü sahneye taşındı.

Mutsuz bir mimarın intihar denemesi ile başlayan “İntiharın Genel Provası” adlı oyunun da 4 Ekim’de prömiyeri Konak Sahnesi’nde yapıldı.

Duşan Kovaçeviç’in yazdığı ve Sadık Yağcı’nın yönettiği oyunla eski Yugoslavya’daki kapitalist restorasyon ile insanların içindeki umudun tükenişi anlatıldı.

Kurumun 2022-2023 sezonundaki ikinci prömiyeri de Neil Simon’un kaleme aldığı, Evren Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” oldu.

Büyük Buhran yıllarında tipik bir Amerikan orta sınıf ailesinin hikayesini anlatan oyun, 11 Ekim’de seyircisine Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde “merhaba” dedi.

Michael Frayn’ın yazdığı, Melik Aslı Kılan’ın yönettiği komedi “Oyunun Oyunu” da 15 Kasım’da Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi’ndeki prömiyerinde tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Kapalı gişe oynuyorlar

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, 2022-2023 sezonuna hızlı bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

Yaz aylarında da perde kapatmadıklarını, turnelere çıktıklarını ve festivallere katıldıklarını ifade eden Ulukut, bu süreçte İzmir seyircisi için 3 yeni oyun hazırladıklarını anlattı.

Ulukut, seyircinin karşısına 3’ü çocuk toplam 22 oyunla çıktıklarını belirterek, Bornova, Karşıyaka ve Konak sahnelerinde kapalı gişe oynadıklarını kaydetti.

Turnelerini ve sosyal sorumluluk projelerini sürdürdüklerini aktaran Ulukut, “Turneleri sayacak olursak çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Konak Sahnesi’nde 203, Karşıyaka’da 303, Bornova’da 420 kişilik salonlarımızda dolu dolu oynuyoruz. Amacımız çok seyirciye ulaşmak. Benim amacım tiyatroya hiç gitmemiş çocukları, insanları da kazanmak. Seyirci bizim başımızın tacı. Önemli olan buluşabilmek” diye konuştu.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/kultur-sanat/izmir-devlet-tiyatrosu-yeni-sezonda-3-yeni-oyunla-seyircisinin-karsisinda-1999026?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

0
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM