İzler Dergimizin Sevgili Okurları,

İzler Dergimizin Sevgili Okurları,

(Bir aksilik olmazsa gün içinde matbaadayız. Oradaki yoğunluk elverirse, sanırım Aralık ayının ilk haftası bitmeden piyasadayız. Eh buyrun öyleyse)
ÖNSÖZ NİYETİNE
İzler Dergimizin Sevgili Okurları,
68 nolu sayımız ile karşınızdayız. 68 kuşağından olabilmek kısmet değilmiş ama bizim de kendi çapında bir 68’imiz oldu işte.
Adile Naşit’i yad etmek istedik bu ay. Yasar Akalın ve Gözde Gülsevin bu büyük sanatçıyı yazdılar. İkisi de çok sıkı yazılar. Yer kalsa, ben de birşeyler karalamak isterdim. Örneğin işlerdim mevzu olarak; üniversite yıllarımda başlayıp beş yıl kadar süren bir ilişkimi Adile Naşit’e borçlu olduğumu…
Vefat ettiğini gazeteden öğrenip, ağlaşmışız bir kızcağızla kantinde, birbirimize sarılıp. Bir ay geçmiş geçmemiş, sevgili olmuşuz.
Çok şükür, yazar kadromuz o denli güçlü ki, dergide bana yer de kalmıyor, gerek de!
***
Bu sayımız sevgili Seçkin Bilgen Gültan’ı yitirmenin hüznü içinde hazırlandı. Fahri Ekmekci yarım asırlık arkadaşı Seçkin’i yazdı. Bizse, çok yakın bir zamanda yazdığı bir yazısına (belki de son yazabildiği) yer vererek fatiha yolladık O’na…
Mekanı cennet olsun.
***
Pandemi şehrimize de ulaştığında, ben hemen şifayı kapanlardan olmadım her nasılsa. Epey bir zaman sonra gelip buldu beni, meşhur virüs. Yolda Aziz Ergun abimize rastgelmiştim o günlerde. Yaşayan son meddahtır, takıldı bana da;
-Ooo şükür ayaktasın, ben Türkiye’de ilk Gürsel ölür diye düşünüyordum!
Sevgili abim iyi değil. Tesadüf işte, son yazısını bitirdiğini bana haber verdiği günün gecesi entübe edildi. Hergün haber alıyorum tabii ki. Halen yoğun bakımda olup, iyiye gittiğini öğrendim.
Allah bana;
-Yahu Aziz Abim, dünyada entübe edilip de ölmeyen tek adam sensin, diyerek şakalaşmayı nasip etsin.
Daha birlikte gülünecek çok konu var, Aziz Ergun’un en büyük duacısıyım.
Son yazısı dergide. Öpe koklaya okuyunuz.
***
Sevgili kardeşim Ertuğrul Yalçın her sayıda kendini aşmaya devam ediyor. Bu kez sizlere tavsiye ettiği kitap Özdemir Asaf’ın, Ben Pırıl Pırıl Bir Gemiydim Eskiden adlı yapıtı.
Ben uzun zamandır böyle donanımlı bir tanıtım yazısı okumadım. Ellerine sağlık Ertuğrul’un.
Aynı biçimde;
Seher, Safiye Ali’yi…
Ruşen, Dr, Memduh Necdet’i…
İsmail Bayram hocamız, Uğur Mumcu’yu…
H Gazi, Hilalspor’umuzu…
Nihat Ağabey, derelerimizi…
Çok iyi yazdılar.
***
Serdar Ustaoğlu şehrin en görkemli edebiyatçılarından biridir. Bu ay, rahmetli Piç Yusuf abimizi anmış ki, doyamayacaksınız okumaya.
Kusura bakmayın, ben de o yiğit müzisyeni namıyla andım.
Aramıza yeni katılan Sabri Başar ise geçmişte kalan bir başka müzik insanı Kör Nazmi üstadı konu edindi.
Hoşgeldin Sabri.
***
Yalcın Baykul Berlin’den,
Görkem Özdemir Kanada’dan,
Rukiye Taşkın Norveç’ten haber saldılar.
Okuyun mutlaka. Türkiye’nin hiçbir dergisinde bulamazsınız benzerlerini.
Yine bam telimize dokundular.
Bunlar şehrin çok üzerinde kalemler. Kıymetlerini biliniz.
***
Dergimiz Yalçın Alaca ‘nın resim çalışması, TC Nermin Ozkaya ‘nın yerel yemek sayfası ve başımızın tacı Derya Sayın abimin bir unutulmaz karikatürü ile taçlandı.
Giresun’un Bab-ı Ali Mecmuasını takdimimdir.
Asırlık çınar nasıl olurmuş, öğrenecek herkes!
Öğreteceğiz!
Sevgi ile, saygı ile.
Gürsel Ekmekçi
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47