Işın Karaca: İlk büyük başarımı bu sahnede elde ettim

Işın Karaca: İlk büyük başarımı bu sahnede elde ettim

Aydın’da 24. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın ilk gününde Işın Karaca rüzgarı esti. 2000 yılında “profesyonel beste” ve “en iyi yorumcu” ödülünü kazanan Işın Karaca “Müzik dünyasındaki ilk büyük başarımı bu sahnede elde ettim. Bu sahnede doğdum” dedi.

Işın Karaca: İlk büyük başarımı bu sahnede elde ettim

Güvercinada’da gerçekleşen bir basın toplantısı ile başlayan 24. Altın Güvercin Beste Yarışması, Tarihi Kervansaray’da düzenlenen muhteşem bir gala gecesi ile devam etti. Katılımcıların aşı kartı, hastalık geçmişi veya son 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sonucu sorgulaması yapılarak kabul edildiği gala gecesine, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın Milletvekilleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Galada konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın ilk kez düzenlendiği 1986 yılından itibaren Türk pop müziğine değerli isimler kazandıran çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Gala gecesinde sahne alan Işın Karaca’nın da 2000 yılında düzenlenen 11. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda “Bir Yudum Hayat” isimli şarkısı ile “profesyonel beste” ve “en iyi yorumcu” ödülünü kazanarak profesyonel müzik dünyasına adım attığını ifade eden Başkan Ömer Günel “Sevgili Işın Karaca’yı bugün burada ağırlamak bizler için büyük bir mutluluk. Tüm Kuşadası adına kendisine hoş geldiniz diyorum. Bu gece 24. Altın Güvercin Beste Yarışmamızın ilk gecesi. Galamızda keyifli zaman geçirmenizi diliyorum” dedi.

Seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile gala gecesine renk katan Işın Karaca ise Kuşadası’nın yaşamında çok önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Karaca, şunları söyledi:

Müzik dünyasındaki ilk büyük başarımı bu sahnede elde ettim. Bu sahnede doğdum. Bundan 21 yıl önce finalist olarak bulunduğum Altın Güvercin sahnesinde bugün bir kez daha sizlerle olmak benim için çok büyük bir mutluluk. Kuşadası Belediyesi, Türkiye’nin ilk beste yarışması olan Altın Güvercin’i yeniden hayata geçirerek bizlere bir kez daha Altın Güvercin heyecanını yaşattı. Bun nedenle Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e ve KUSAV Başkanı Levent Köylü’ye büyük bir alkış istiyorum. Kendilerine çok teşekkür ederim. Bana bu mutluluğu yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve tüm finalist arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47