HAKAN TUNA ‘FLY BUTTERFLY’ (TUNAS TUNES

HAKAN TUNA ‘FLY BUTTERFLY’ (TUNAS TUNES

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki albümler

HAKAN YILMAZ & EZGİNİN GÜNLÜĞÜ ‘DOĞU TÜRKÜLERİ’ (ADA MÜZİK)

Seksenli yılların başında Ezginin Günlüğü topluluğunun kurucuları arasında tanımıştık; şair, şarkı sözü yazarı ve solist Hakan Yılmaz’ı. Topluluk içinde sürdürdüğü verimli mesainin son demlerinde de ortak bir çalışma vücuda getirmişlerdi “Doğu Türküleri” adında. 1988 yılında kaset formatında basılan albüm şimdi 35 yılı geride bırakmış oluşunun anısına ilk kez plak olarak basıldı.

Ezginin Günlüğü topluluğunun özgün bestelere yelken açmak üzereyken geleneksel türküleri yorumladığı son çalışmaydı bu. Modern türkü yorumları konusunda da müzik tarihimizdeki en güzel örneklerden biriydi “Doğu Türküleri” ki halen bu konuda dinleyicilerinin kalbinde ve kulaklarında bu sıfatı koruyor. Albümün zarif çalgı performansları dışında en önemli özelliklerinden biri de Yılmaz’ın buram buram samimiyet kokan sesindeki hüzün yoğunluğu ve zihin açıklığı.

Yılmaz bu repertuvarda yer alan 11 türküyü yeni kuşaklar için daha anlaşılır ve içselleştirilir kılıyor adeta; onlara nevi şahsına münhasır bir estetik katıyor. Türkülerin aslının Kürtçe olmasına rağmen, kullandığı zarif Türkçe ile özünü bozmadan evrenselleştiriyor. “Doğu Türküleri” sanki bugün çalınıp söylenmiş gibi halen diri ve güncel; plak oluşu ayrı güzel.

HAKAN TUNA ‘FLY BUTTERFLY’ (TUNAS TUNES)

Hakan Tuna İngiltere’de doğmuş büyümüş ama kalbini Anadolu rock müziğine kaptırmış uslanmaz bir romantik. Bilhassa da özel tutkusu ve uzmanlık alanı Barış Manço.

Hakan yıllar evvel “12 Şarkı 12 Hikâye” adını verdiği bir projenin düğmesine basmış, bu yolda birkaç şarkı kaydedip dijital platformlarda yayımlamıştı. Repertuvarın sıradaki şarkısı “Fly Butterfly” ise sadece dijitalde çıkmakla kalmadı, meraklısı için 300 adet de 45’lik plak formatında basıldı.

Orijinali Fransızca bir halk şarkısı olan “Viens Dans Ma Vie” adlı parçayı Hakan ilk kez annesi dinlerken duymuş. Zira annesi tam bir Ajda Pekkan fanatiği imiş. O yüzden bu parçayı genç yaşta, henüz 55 yaşındayken yaşama veda eden annesinin anısına yorumlamış. Sözleri Kai Warrer’in söylediği İngilizce yorumundan aldığı şarkıyı salgın günlerinde kaydetmiş. Kadro, Hakan’ın 2004 yılında çıkardığı “Karanlıkta Güneş” adlı plakta çalan müzisyenlerle aynı. A yüzündeki “Fly Butterfly”da solo gitarda Hasan Evrim, davulda Mark Claydon yer alırken B yüzündeki enstrümantal “Sinek Lokanta”da flütte Lucia Viola, basta Aziz Mehmet, davulda Mark Claydon bulunuyor. Her iki yüzde de diğer çalgılar ve vokal kendisine ait. Kapağını da kendisi yapmış. Gerçek arşiv parçası…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM