Engin Öztürk, yeni projesi 50 m2

Engin Öztürk, yeni projesi 50 m2

İyinin ve kötünün aslında ne olduğunu sorgulatacağız

İyinin ve kötünün aslında ne olduğunu sorgulatacağız

Engin Öztürk, yeni projesi 50 m2’yi SÖZCÜ HaftaSonu’na anlattı. “İzleyenler her manada iyilik ve kötülüğü sorgulayacak…” dedi

Hande ZEYREK

■ Sizi “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Behzat Ç.” ve “Muhteşem Yüzyıl”, “Doğduğun Ev Kaderindir” gibi hafızalara kazınan dizilerde art arda izledik… Oyunculukta “Hayatımın dönüm noktasıydı” dediğiniz bir an var mı?

Aslında her biri hayatın dönüm noktalarından ya da başka bir deyişle kırılma noktalarından. Yaptığım her iş, bir şeyler öğretti. Hala bunlardan ders çıkarmanın ve geleceğe bakmanın peşindeyim. Seçici olmak ve doğru işleri bekleme sabrı sonunda en güzel hediyeleri getirebiliyor.

Senaryosunu Burak Aksak’ın kaleme aldığı 50m2, 27 Ocak’ta dijital platformda yayınlanmaya başladı. Engin Öztürk, “Oynadığım karakterlerin her biri, hayatımın dönüm noktası oldu” dedi.

■ Eskişehirlisiniz… Koyu bir Eskişehirspor taraftarıymışsınız aynı zamanda.

Ütopik düşündüğümde, bir şehir kuracak olsam, Eskişehir’den çok şey katarım. Başta da özgürlüğünü. Eskişehirspor sevgimi de 4-5 yaşlarında babamın omuzunda girdiğim o tribünde buluyorum. Büyülü bir şey gibiydi binlerce insanın aynı anda üzülüp sevinmesi coşkusu öfkesi.

■ Geçen yıl bir röportajınızda “Atatürk’ün insani yönlerini anlatan bir filmde oynamayı çok isterim” dediniz. 

Evet hâlâ da çok istiyorum. Bir ömürden yüzlerce kitap, yüzlerce film çıkacak bir hayattan bahsediyoruz. Ama ben tarih kitaplarında, takvim sayfalarında olmayan anlarını oynamak isterdim. Bizim hayatımızı etkileyen olayların yanı sıra, onun hayatla kurduğu ilişkiyi oynamak isterdim.

Geçmişini arayan adamın geleceğini bulma hikayesi

■ Aylardır devam eden pandemi süreci sizi nasıl etkiledi? Neler yaptınız?

Şu sıra hem dizi çekimleri hem de 50m2 nin yayına çıkma heyecanıyla, gayet yoğun ve keyifli bir süreçteyim. Bir yandan da artık sonlarına geldiğimizi umduğum bir pandemi dönemindeyiz. İlk zamanları ne olduğunu anlamaya çalışmakla ve eve kapanmakla geçti herkes gibi. Hissiyatına gelince tüm bu olumsuzlukların içerisinde bir umut aramak zorunda hissettim ve o umudu da bu süreç geçtikten sonra daha duyarlı toplum ve toplumlar oluşacağını düşünmekte buldum. Doğayla iletişimin romantizm olmadığını anlayacağımız günleri bekliyorum yani.

Engin Öztürk’ü, ses getiren birçok dizide izledik.

PROJE HEYECAN VERİCİ

■ Yeni projeniz 50 m2 ile bir kara komedi türünün başrolündesiniz.  Hikâyede sizi çeken ne oldu?

Senaryoya gelmeden önce, bu projenin yeni dünyanın yadsınamaz gerçeği olan dijital platform için yapılıyor olması heyecanlandırdı. Yıllardır hayalini kurduğumuz kısa süreli bölümlerle, başından sonuna kadar hikayeyi bilerek sete çıkacak olmanın getirdiği iç rahatlığı bu heyecanda büyük etken. Sonrasında ise senaryonun kendi özelimde daha önce yaptıklarıma benzememesi, yine yıllardır takip ettiğim yaratıcıların elinden çıkması ve senaryonun kendi içindeki özgünlüğü beni heyecanlandırdı.

■ Hayat verdiğiniz Gölge karakteri aslında gerçek kimliğini ararken kendini geçmişten tanıdığımız o sıcak mahalle kültürünün tam ortasında buluyor. Kimsesiz bir adamın varoluş hikayesi mi Gölge?

Çok güzel özetlediniz evet ama benim buraya ekleyeceğim şey şu; Gölge kimsesiz değil. Yanında, çevresinde sayıca kısıtlı da olsa birileri var. Hem de hayatta “güç” kabul ettiğimiz şeylere sahip olan kimseler var. Aslında hikayeyi güçlü kılan da Gölge’nin o sıcak mahallede gerçek gücü bulması, geçmişini ararken geleceğini bulması.

■ İzleyenlere daha çok hangi duygu geçecek?

İzleyene her manada iyilik-kötülük sorgulaması yaşatacağını düşünüyorum. Sadece iyi insan kötü insan karşılaştırması değil. Bizi her anlamda ‘iyi’nin ve ‘kötü’nün aslında ne olduğunu sorgulamaya götürecek bu hikaye temelde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM