DİPLOMA GERÇEĞİ

DİPLOMA GERÇEĞİ

* eylül 1983’te girdiğim marmara ünv. iktisat fakültesini tam tamına 6 yılda, 89’un eylül’ünde bitirdim.. bu uzatmada, çok başarılı bi öğrenci olmamın yanı sıra, aynı okulda okuyan muhterem manitam baklava desenli gız’dan ayrı düşüp giresun’a dönmeme tercihim de etkiliydi..
* misal son yılımda sadece 7 ders, hele son yarıyılda 3 dersim kalmıştı vermem gereken.. babamın müthiş desteği ve bi sevgilim olmasından duyduğu büyük gurur, istanbul’da kalmamı kolaylaştırıyordu.. annemin yoğun muhalefetine karşın hem de..
* değerli hocam ömer faruk batırel (ölmüştür galiba, Allah rahmet eylesin) biz okula girdiğimizde henüz yeni dekan olmuş biriydi.. yılını bilmem dekanlığının, ama şöyle tarif edebilirim; tuğgeneralliğe yükselmiş albay hemen yeni postuna bürünemez, bi süre daha albay ruhuyla yaşar.. ömer faruk hocamıza da dekanlık-profluk falan henüz tam oturmamıştı..
* bi de canım dayım kadri akbulut’a çok benzediği için hep sevgiyle, dikkatle bakardım hocama..
**** **** ****
* recep tayyip bey, olsa olsa istanbul ticari ilimler akademisi mezunudur.. buranın eski giresun ticaret lisesinden çok daha düşük kalitede bi okul olduğunu söylemem lazım.. mezunları arasında pekçok sevdiğim büyüklerimin olması bu fikrimi değiştirmez.. onlar o akademide okumasa da değerlidirler zaten..
* yani, itia mezunu birinin cumhurbaşkanı zaten olamaması gerekir.. t.c. cumhurbaşkanlığı daha üst meziyetler, daha nitelikli eğitimler ister..
* gazeteden okuduğum kadarıyla recep tayyip bey 1954 doğumludur.. benden de uzun okuyarak 1981 mezunu gözükmektedir.. marmara üniversitesi ise 1982’de kurulmuştur.. itia mı marmara üniversitesine dönüşmüştür, yoksa marmara üniversitesi mi itia’yı bünyesine katmıştır, vallahi anımsamıyorum..
**** ****
* benden 12 yaş büyük birinin, benden 8 yıl önce diploma alması, yani okuduğunu iddia ettiği o uzun yıllar soru işaretidir.. bi insanın 27 yaşında diploma alması da ilginçtir.. yani sayın cumhurbaşkanımız, ezelden karanlık adamdır.. kötü adamdır, kirli adamdır anlamında kullanmadım sayın savcım, kendinize iş çıkarmayın..
* benim öğencimdi, ben okuttum diyen sn aydın ayaydın net olarak yalan söylüyor ama, bunun birebir tanığıyım; dünyada sabun kokan tekbi prof vardır, ekrem özelmas.. aydın hoca, bizim zamanımızda, ekrem hocanın asistanıydı.. asistan dediğim şu; sınavlarda kağıt dağıtan, kopya çekmeyelim diye sıraların arasında hıyar gibi dolanan, benim tarafımdan adam smith lâkabı takılmış lüzumsuz biriydi aydın ayaydın.. onun tayyip erdoğan’ın hocası olma ihtimali yoktur, yalan söylüyor.. aynı döneme denk gelmiyorlar..
* ve zaten.. sınıf arkadaşlarımla sohbetlerimizde.. yaa bu getir götür işlerine bakan herif nasıl oldu da bu kadar yükseldi dediğimiz biridir aydın hoca.. geçelim, değmez..
**** ****
* klasik bi cia taktiğidir.. yiyen yesin, ben yemem.. hiçbi okul fotom yok, hiçbi okul arkadaşım yok, yaklaşık 10 yıl süren bi okul hayatım var ama?????
* diyorlar ki, okulu bitirdik ama biz diplomayı sonradan aldık.. ömer faruk hoca falan sonradan imza atmış oldu.. sarılabilecek başka yalan yoktur ve bunu çürütmek mümkün diğildir..
* 83 girişli gürsel’in okul numarası 20425 idi.. 81 mezunu tayyip bey’in numarası ise 3000-4000 kusürlü bişi.. mantık hatası var, örtüşmüyor..
**** ****
dostlarım,
ben çakma olmayan ekonomistim.. ekranlarda, gazetelerde klasik iktisat teorisine ait içi boş kavramlarla sizi kandırıyorlar.. faizdi, enflasyondu, arz talep dengesiydi vs vs.. bunlar hep kağıt üzerinde kalmış kuru laflardır.. bi ülkenin zenginliği tarım üretimi ve turizm gelirleriyle doğrudan ilintilidir.. aslolan gelir paylaşımını devletin düzenlemesi, aslolan kamu maliyesidir.. serbest piyasa ekonomisi palavradır.. olmaz öyle bişi.. kâğıt üzerinde kalan, imkânsız gonuşuklardır..
* ha bi de yeraltı zenginlikleri konusu vardır tabi.. bakın o konularda bilgi sahibi diğilim.. bi takım şehir efsaneleri beni aşar.. vay efendim petrolümüz var, çıkarttırmıyolar.. vay efendim toryum zenginiyiz, bu işin uzman ekibi uçak kazasında yok edildi? bilemem ben?
****
böyleyken böyle vaziyet..
bugüne değin 100 kez şikayet ettiniz, yazılarımdan ötürü 100 kez ifade verdim.. tamamından aklandım.. hiçbi savcı, yazılarımda Atatürk sevgisi, Allah sevgisi, vatan sevgisi dışında bişey bulamadı..
yahu Allahaşkına bu yazımı da şikayet edin de gidip anlatayım bildiklerimi..
recep tayyip bey’in öğrencilik bilgileri tutarlı diğil..
doğruları her zaman gizlemiş birinin muhtemelen diploması olduğu da yanlıştır..
ben bu kanıya vardım sayın savcım, lütfen siz de titrinizin başındaki cumhuriyet savcısı sözcüğünü unutmayınız..
ifadeye çağırmanız gereken kişi ben diğilim..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47