Devr-i Alem Oyuncuları’nın “Hoşçakal Sabo”

Devr-i Alem Oyuncuları’nın “Hoşçakal Sabo”

 Oyunu Prömiyer Yaptı

Gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenerek yazılan ve spritüel yöntemlerin kullanış biçimini tiye alan Devr-i Alem Oyuncuları’nın “Hoşçakal Sabo” adlı tiyatro oyunu prömiyer yaptı. 

Metropol karmaşasında yalnız ve monoton bir hayat süren, hiç evlenmemiş, home-office çalışarak geçici işler yapan 40 yaşında bir kadının hikayesini konu alan oyunda kadın kahramanımız Ahsen, oyuncu olma aşkıyla yanıp tutuşmakta fakat bir türlü dişe dokunur bir rol kapamamaktadır. Sonunda kendi oynayacağı bir tiyatro oyununu kendi yazmaya karar verir. Bu süreçte anne baba travmalarından yansıyıp zamanla kendi iç sesine dönüşen gölge yanlarıyla ve sürekli sabote edilme hissiyle mücadele eder. Evdeki yaşantısından bunalan Ahsen, bu sabotajcı iç seslerden kurtulmak için new-age spiritüel akımlardan ve “oldu oldu oldu” gibi söylemlerden sık sık yardım alır. İç sesleri, Ahsen’in bilinçaltında zamanla birer yaratığa dönüşür. Yazacağı tiyatro oyunu için ilham arama süreci, Ahsen’in iç sesleriyle yüzleşerek hayatı sorgulamasına ve bağını kaybettiği dişil tarafını keşfetmesine yol açan bir bilinçaltı yolculuğuna dönüşecektir.

Oyunun yazarı ve başrol oyuncusu Simay Antep, oyunda her insanın kendi iç sesleriyle yaşadığı çatışmaları ve bunlarla baş etmek için başvurduğu spritüel yöntemleri uygulayış biçimlerini esprili bir dille ele alıyor. Yönetmen Tanya Aksu Gökdeniz ise oluşturduğu dinamik reji ile birlikte seyirciyi, kimi zaman kahkahalarla güldürüp kimi zaman duygudan duyguya geçirerek gözlerinin dolmasına sebep oluyor.

Prömiyer Tarihi: 22.11.2023 – İstanbul Tatavla Sahne

Oyunun Künyesi:

Yazar: Simay Antep

Dramaturg: Tanya Aksu Gökdeniz

Yönetmen: Tanya Aksu Gökdeniz

Dekor Tasarımı: Yasemin Aktaş

Işık Tasarımı: Hüseyin Bakadur

Müzik: Simay Antep

Kostüm Tasarımı: Tanya Aksu Gökdeniz

Oyuncular:

Hasan Fehmi Gökdeniz,

Simay Antep

Sibel Yaptı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47