DasDas’ta Bu Hafta

DasDas’ta Bu Hafta

DasDas; yeni haftada birçok farklı etkinliği aynı çatı altında buluşturuyor. Sevilen DasDas prodüksiyonlarının yanı sıra ev sahipliği yaptığı ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında sanatseverler DasDas’ta bir araya geliyor. 

Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem ErgünOnay KayaUğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor. 40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas prodüksiyon, 28 ve 29 Kasım akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek.

DasDas, 11. senesindeki Yeni Metin Festivali’nde ‘Açık Çağrı’ programının devamında prömiyer yapacak genç ekiplerin ilk oyunlarına ev sahipliği yapıyor. Festivalde aynı zamanda 2022 Yönetmenlik Atölyesi sınıfının katılımcılarından 4 yönetmenin 4 kısa oyun projesi aynı gece ard arda “Küp” adı altında sahnelenecek. “Asansör”, “Serpantin”, “Anahtar” ve “Temas” adlı oyunlar arka arkaya 30 Kasım’da tiyatroseverlerle buluşacak. 4 oyunu aynı çatı altında birleştiren festival, 21.00’de DasDas Açık Sahne’de!

Itır Karabulut’un yazdığı ve Yeşim Özsoy’un yönetmenliğini üstlendiği GalataPerform’un oyunu ‘Kalanlar’DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. Bir ölümün ardından merhumenin evinde buluşan beş kadının eşyalarla ve birbirleriyle olan ilişkileri üzerine olan ilişkilerini trajikomik bir dille ele alan oyun olan ‘Kalanlar’ın oyuncu kadrosunda Suna KeskinKübra BalcanEnginay GültekinElif Ongan Tekçe ve Nilay Erdönmez yer alıyor. ‘Kalanlar’ aynı zamanda 1 Aralık saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’de izleyiciyle buluşacak. 

Charlotte Bouckaert, DasDas’ta ‘11 Saniye’ ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Fotoğrafın en büyük eksikliğinin “süreç” olduğunu düşünen Bouckaert, görme ve düşünme duyularını birlikte harekete geçirdiği yöntemler üzerine çalışmaya başladı. Charlotte Bouckaert, performans sanatı ve görsel sanat arasındaki sınırları keşfe çıkarken, egzersizleri ve önerdiği eylemler ile görenin hayal gücünü konfor alanının dışına çıkarmadan özgürleştiriyor. ‘11 Saniye’2 ve 3 Aralık 20.30’da DasDas Sahne’de sanatseverlere benzersiz bir deneyim sunacak. 

DasDas’ta stand-up rüzgarları esmeye devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu gösteri, 2 ve 9 Aralık saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

DasDas, ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında birçok tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. ‘Fil Rüyası’, birbirini dolaylı yollardan etkileyen dört ilişki çevresinde şekillenmektedir. Güvensizlik üstüne inşa edilmeye çalışılan bu iletişim biçimlerinde, her bir karakterin duygusunun temelinde farklı korkular yatıyor. ‘Fil Rüyası’ 3 Aralık 14.00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle bir araya gelecek.

‘Unutuluşlar’‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında DasDas’ta sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Ya biri hatırlayacak ya da hepsi unutulacak. Unutmak bu kadar kolayken… Mehmet Salih Sezgin’in yazdığı Başak Kıvılcım’ın yönettiği ‘Unutuluşlar’ 3 Aralık saat 17.00’de DasDas Açık Sahne’de! 

2018’den beri ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında ‘Senenin Oyunu Ödülü’ ‘Bir Gün Eksik Bir Gün Fazla’ oyununa verilecek. Sena Işıldar’ın yönetmenliğindeki oyun saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. 

DasDas, ‘Yeni Metin Festivali’ne ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ölüm kapı ziline basıp kaçmak yerine bu defa salonunuzun ortasında arz-ı endam etse ne yapardınız? Ölüme neleri yutturdunuz, o sizi yutmadan? Acele etmeli, zili zamanın karnı çalıyor! Übü Ölümü De Yut saat 14.00’de DasDas Açık Sahne’de olacak. 

‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında ‘Aslında Yoksun’ DasDas Açık Sahne’ye konuk oluyor. İki kadın, iki farklı hayat. Birbirlerinde nasıl var olurlar? Doğanın insanı terk etmesine nasıl dur diyebilirler? Birbirlerini nasıl tamamlarlar? ‘Aslında Yoksun’ 4 Aralık saat 17.00’de DasDas Açık Sahne’de izleyicileriyle buluşacak. 

‘Arzu Edilen Düşüşler’, sizi plazaların dış cephelerini temizleyen bir temizlik işçisi ile üst sosyo-ekonomik sınıftan bir kadının göğün mavilikleri arasındaki buluşmasına tanıklık etmeye davet ediyor. ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında gerçekleşecek olan ‘Arzu Edilen Düşüşler’ 4 Aralık saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’ye çıkacak.

Bam İstanbulDasDas seyircisine çok sesli bir apartman hikayesi anlatacak. Yazar ve yönetmen koltuğunda Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun oturduğu, başrolleri ise Seda Türkmen ile Deniz Karaoğlu’nun paylaştığı ‘Istırap Korosu’, DasDas Açık Sahne’ye konuk oluyor! ‘Istırap Korosu’ 5 Aralık akşamı 21:00’de DasDas Açık Sahne’de! 

DasDas sevilen prodüksiyonu ‘Romeo & Juliet’ ile bu sezonda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. İmkansız aşklarını sadece gece karanlığında, bir tarlakuşu sesine kadar yaşayabilen iki genç, yedi günlük bir olay örgüsüyle izleyiciye bu düşünceleri sorgulatacak. Sözlerini yeminlerle süsleyen Romeo ile dudaklarında günahın izi kalan Juliet’in aşkı… DasDas’ın geçtiğimiz sezona damga vuran oyunlarından Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ 7 Aralık günü 20.30’da DasDas Sahne’de izleyicisiyle buluşacak. 

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 7 Aralık 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; iki gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

Eylül ayında DasDas’ta prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara CanayEmine Doruk / Gökşen AteşMelisa AkmanÖzge BorakÖzge FışkınRana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 9 Aralık 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Bir İhtimal Daha Var’ 8 Aralık akşamı 21.00’de DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı oyun, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini ele alıyor. 

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’9 Aralık 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yalnızların sesi olmaya devam edecek. Kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesini konu alan oyunda Ceren BozÜmit ErlimSabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor. 

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

28 KasımPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
29 KasımSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
1 Aralık Perşembe21.00DasDas Açık SahneKalanlar 
2 Aralık Cuma20.30DasDas Sahne11 Saniye
2 AralıkCuma21.30DasDas Alternatif SahneTuzbiber 6’lı Şov 
3 AralıkCumartesi14.00DasDas Açık SahneFil Rüyası
3 AralıkCumartesi17.00DasDas Açık SahneUnutuluşlar
3 AralıkCumartesi20.30DasDas Sahne11 Saniye
3 AralıkCumartesi21.00DasDas Açık SahneBir Gün Eksik Bir Gün Fazla
4 AralıkPazar14.00DasDas Açık SahneÜbü Ölümü De Yut
4 AralıkPazar17.00DasDas Açık SahneAslında Yoksun
4 AralıkPazar21.00DasDas Açık SahneArzu Edilen Düşüşler
5 AralıkPazartesi21.00DasDas Açık SahneIstırap Korosu
7 AralıkÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
7 AralıkÇarşamba21.00DasDas Açık SahneAğaçtaki Kız
8 AralıkPerşembe21.00DasDas SahneBir İhtimal Daha Var
9 AralıkCuma21.00DasDas Açık SahneYalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
9 AralıkCuma21.30DasDas Alternatif SahneTuzbiber 6’lı Şov 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM