Çocuğun değerleri nasıl oluşur?

Çocuğun değerleri nasıl oluşur?

https://youtu.be/tzqoN7jSZVY

İnsan İnsana programının bu bölümünde değerli ekip arkadaşım Polat Doğru ile “Değerler” konusunu konuşuyoruz. İyi seyirler.
***
– Değerler nedir?
– Değerler neden önemlidir?
– Seçimlerimizin arkasında değerlerimiz mi yatıyor?
– Ailede var olan değerler çocukları nasıl etkiliyor?
– Çocuğun değerleri nasıl oluşuyor?
– Değerler nasıl öğrenilir?
– Değerleri yaşam içerisinde tekrardan şekillendirmek mümkün müdür?
– Çocuklarımızdan beklentilerimizi neye göre şekillendirmeliyiz?
– Sonuca değil sürece önem veren çocuk ve aile sisteme nasıl ayak uyduracak?
– Değerlerimizi nasıl keşfederiz?
– Sistem değişmeden bir kişi neleri değiştirebilir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47