Çankaya Semt Tiyatroları Kuruluyor

Çankaya Semt Tiyatroları Kuruluyor

Çankaya Belediyesi, Çankaya Evleri’nde yürüttüğü eğitim ve sanat projelerine bir yenisini daha ekliyor. Çankaya Belediyesi, Aralık ayında başlatacağı “Semt Tiyatroları Projesi” ile tiyatro sanatını Çankaya’nın her semtinde yaygınlaştırmayı ve kalıcı hale getirmeyi hedefliyor.

Yaratıcı Drama, diksiyon, senaryo, oyun metni çözümleme ve uygulama, makyaj, kostüm-aksesuar, dekor hazırlama, sahne ışığı ve ses, sahneleme teknikleri üzerine dersler verileceği Semt Tiyatrolarına katılmak isteyen Çankayalılar, 14-30 Kasım tarihleri arasında semtlerde derslerin yapılacağı noktalarda kayıt yaptırabilecek.

Çankaya Evleri’nde yürüttüğü eğitim ve sanat projelerine bir yenisini daha ekleyen Çankaya Belediyesi, aralık ayında “Semt Tiyatroları Projesi”ni başlatıyor. Yaratıcı Drama, diksiyon, senaryo, oyun metni çözümleme ve uygulama, makyaj, kostüm-aksesuar, dekor hazırlama, sahne ışığı ve ses, sahneleme teknikleri üzerine derslerin verileceği Semt Tiyatrolarına katılmak isteyen Çankayalılar, 30 Kasım’a kadar kayıt yaptırabilecek.

Gönüllü katılımcılar ile yürütülecek semt tiyatrosu kurs programını, tiyatro konusunda deneyimli eğitmenler ve Çankaya İlçe Halk Eğitim Merkezinin uzman öğreticileri yürütecek. Semt tiyatroları katılımcıları, mayıs ayına kadar görecekleri ders programının yanı sıra, belirli zamanlarda akademisyenlerin vereceği; halk tiyatrosu, ortaoyunu, karagöz, batı tiyatrosu, pantomim, çağdaş tiyatro akımları, doğaçlama tiyatrosu gibi konular içeren konferans ve atölyeler ile de buluşacak. Semt tiyatrolarının dekor, kostüm, sahne provaları gibi ihtiyaçları Çankaya Belediyesi tarafından sağlanacak.

ÇOCUK VE GENÇLER İÇİN TİYATRO

Semt tiyatroları kapsamında bu yıl Umut Çankaya Evi’nde ortaokul çocukları ile yürütülecek tiyatro çalışmasına da yer verilecek. 100. Yıl Çankaya Evi’nde açılan Korkmaz Tedik Gençlik Atölyesi’nde ise 18-29 yaş aralığı için gençlik tiyatrosu kurulacak. Tiyatro eğitimleri aralık ayından başlayarak mayıs ayı sonuna dek sürecek. Her semt tiyatrosu haziran ayı içinde düzenlenecek semt tiyatroları şenliğinde bir de oyun sahneleyecek.

BAŞVURULAR 30 KASIM’A KADAR

Semt tiyatroları için 30 Kasım’a kadar 18 yaş ve üzeri her yaş grubundan katılımcı belirtilen adreslere bir fotoğraf getirip form doldurarak başvuruda bulunabilecek. Çocuklar ile tiyatro çalışması yapılacak. Seyranbağları Semt Tiyatrosu’nda ise; ortaokul öğrenci velileri çocukları için form doldurarak kayıt yaptırabilecek. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenecek tiyatro eğitim çalışmalarının saatleri ise kayıtlar tamamlandıktan sonra katılımcılar ile birlikte belirlenecek.
Başvuruda bulunabileceğiniz merkezler ise şöyle:

MALTEPE SEMT TİYATROSU
Maltepe Çankaya Evi
Şehit Gönenç Caddesi, Eski Maltepe Çarşısı
Karşısı: Maltepe
Tel: 230 80 42

SEYRANBAĞLARI SEMT TİYATROSU
Umut Çankaya Evi
Umut Mahallesi Seyran Caddesi No 95
Telefon: 447 64 07

ÇAYYOLU SEMT TİYATROSU
Mutlukent Çankaya Evi
1936.Cadde Mutlukent Mahallesi Beysukent
Tel: 235 02 70

YILDIZ SEMT TİYATROSU
Çankaya Belediyesi Muammer Sun Müzik
Atölyesi
Yıldız evler Mah. Alkım Caddesi No: 1
Çankaya
Tel: 229 67 52

OR-AN SEMT TİYATROSU
Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür
Merkezi
Or-An Mahallesi, Zülfü Tiğrel Caddesi No:3
Çankaya Ankara
Tel: 458 89 00

  1. YIL SEMT TİYATROSU
    Çiğdem Mahallesi Hasan Ali Yücel
    Çankaya Evi
  2. Cad. Park Sitesi Karşısı No: 21
    Karakusunlar
    Tel: 286 45 91

DİKMEN SEMT TİYATROSU
Çankaya Belediyesi Aşık Veysel Engelsiz
Yaşam Merkezi
Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi, Sokullu
Mehmet Paşa Caddesi No: 94
Tel: 481 00 85

KORKMAZ TEDİK GENÇLİK ATÖLYESİ
TİYATROSU

Yıl Çankaya Evi

Cadde 3/1 Yüzüncü Yıl
Tel: 458 89 00/1849

Kaynak: https://sonsoz.com.tr/cankaya-semt-tiyatrolari-kuruluyor/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47