BUNLAR NE YAPUYU GÜRSEL!!!

BUNLAR NE YAPUYU GÜRSEL!!!

oturup da tek tek sayacak diğilim ya, “300 tane” diye kafadan sallayıp geçeyim..
öykü kahramanlarımı diyom..
çoğu giresun insanıdır, sayelerinde yazar oldum desem yeridir, Allah başımdan eksik etmesin onları..
****
aslında her şeyim gibi, bu kahramanların kökeninde de rahmetli fikret’im vardır..
ve sevgili arkadaşlarım dr ruşen ile doğan gülener.. ve memet güner helbet..
konuşup konuşup gülerdik, bu yüzlerce insan da bizimle birlikte yaşardı.. sağıyla, ölmüşüyle..
biz, hep birlikte, çok neşeli, çok mizahçıl bi çocukluk / gençlik geçirdik..
****
yaşam koşulları ile birlikte, öykü kahramanlarımın replikleri de değişiyor haliyle..
garip bi durumla iç içe yaşıyorum; bi grup şerefsiz var misal.. zorları dertleri ben.. ulan masal’dan ettiler, canım eşimden ettiler, para durumumu sarstılar, halâ doymadılar.. şimdi biliyorum ki bilgi yurdu kapansa duasındalar..
daha çok beklerler..
bi grup insanın gözünde ise âlim-ulemayım her nedense? her şeyi bana söyleyen, bazen bunaltan güzel kalpli insanlardır bunlar..
(ha bi de norveçte yasayan bi dostumun, alanya’daki bacısının gözünde “bilge” imişim meğer.. çok güldüm duyunca, “bana galdıydı bilgelik” dedim)
****
son demlerde çevremi “şikayetçi” kahramanlar sardı..
bi tatlı kardeşim örneğin.. emekli maaşlarımızı çekerken denizbank atm’lerinde rastlaşmaktan öte bi tanışıklığımız yoktur..
-bunlar ne yapuyu gürselcim yaa, der bana genelde..
anlıyorum ki denizbank bunu üzmüş.. maaşından kesinti yapmış.. kredi kullanan her emekli gibi, maaşından para kesilmesini istemiyo..
kafasında beni tanımladığı yer; şimdi bi yazı yazar, işi halleder!!!!!
-puşt bunlar, puşt der, teselli ederim..
****
çay ocağında yanıma oturur bi benzerleri..
elinde spor gazetesi vardır.. ben de başka bişiler okurken tam;
-napuyu bunlar apo, diyerek adeta beni azarlar..
anlarım derhal.. Beşiktaş yönetimine kızmıştır.. işin gerçeği ben hoşnutum şuanki başkanımızdan, ama bu durumlarda nabza göre verilen şerbet çok daha önemlidir..
-bi sktr olup gidemediler kulübün başından be abi der, teselli ederim..
tahminen gonuşacam, abimizin kalbindeki yerim Beşiktaş kulüp başkanı apo ekmekçi falandır..
****
aman bi esnaf ziyareti yapmiyim.. daha ilk yudumunda çayımın;
-bunlar ne yapuyu gürsel, bunlar ne yapuyu, sesiyle şöyle bi kendime gelirim..
anlarım, mevzu kuşkusuz ki; ekonomi, işsizlik, vergi yükü, biriken faturalardır..
altta kalamam asla, yakışık almaz;
-sorma gaymaam, herifler hepimizi mahvettiler, hepbir zor durumdayız, Allah belalarını versin der, teselli ederim..
esnaf dostun, maliye bakanı gürsel ekmekçi bakışları altında ezim ezim ezilerek geçerim ikinci çaya..
****
sosyal demokrat tanıdıklarım da bu konuda eksik kalmazlar hiç..
-napuyu bunlar be apocum, napuyu bunlar, napuyu der, konuya girerler..
anlaması kolaydır.. yine giresun chp’de sular kaynamış, ortalık toz duman olmuştur..
bi emekli büyükelçi edasıyla teselli ederim hemen;
-takma kafanı ablam, tek şansı şudur şehrimizin, akp bizden daha beter, misal biz 40 parçaya bölünmüşüz ama onlar 1000 parça.. muhtemelen tüm yurtta da vaziyet böyledir.. yani bizim bişi yapmamıza gerek kalmadan, akp kendi kendini bitirecektir..
rahatlar, Atatürk sevdalısı tatlı ablam.. ellerimi sıkarken yüz ifadesi; istiklal savaşı gazisi miralay gürsel apo ekmekçi, hadi iyi akşamlar der gibidir..
****
tamam hadi bırakın yazıyı işinize gücünüze gidiverin..
ben de şimdi millet bahçesine geçip yanıma giresunspor aşığı bi ahbabın gelmesini bekleyeceğim..
-oolum, napuyu bunlar apo, napuyu bunlar!!!
-bişi olmaz korkmayın, küme düşmeyiz!
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün kendinizi ifade etme ve iletişim becerilerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. İletişimde açık ve net olmanız, yanlış anlaşılmaları önleyebilir. Aynı zamanda, karşılaştığınız zorluklara karşı sabırlı ve esnek olmanız gerekebilir. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dışa yansıtmanın keyfini çıkarın.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için ilişkilerinizde daha fazla duygusal destek arayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek ve onlarla kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza daha fazla odaklanmak sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda iş hayatınızda da sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmelisiniz. Başkalarının fikirlerine değer vermek ve işbirliği içinde çalışmak size olumlu sonuçlar getirebilir. Umarım bugünkü burç yorumunuz size rehberlik eder!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalı bir gün geçirebilirsiniz. İnsanlarla iletişimde hassas davranmanızda fayda var ve duygusal tepkilerinizi dengelemeniz gerekebilir. İçsel dengenizi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı anlamlandırabilir ve gerektiğinde bir adım geri çekilerek dinginliğinizi koruyabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. İlişkinizde tatlı sürprizlerle birbirinizi mutlu edebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için duygusal anlamda biraz kararsızlık yaşayabileceğiniz bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanız gerekebilir, özellikle tartışmalardan kaçınmak için sabırlı ve anlayışlı olmalısınız. İş hayatınızda gerginliklerle karşılaşabilirsiniz ancak sakin ve mantıklı bir şekilde hareket ederek sorunları çözebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak hedeflerinizi gözden geçirebilir ve ilerlemek için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcundaki insanlar için detaylara daha fazla odaklanabileceğiniz bir gün olabilir. Mantıklı ve analitik düşünme yetenekleriniz bugün ön planda olacak ve önemli kararlar almak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, sağlık ve beslenme konularına dikkat etmenizde fayda var. Bugün, kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu ve dengeinizi korumaya çalışabilirsiniz. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün, Terazi burcu olarak ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınız ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek, onların duygularını anlamak ve destek olmak önem kazanabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel denge ve huzurunuzu sağlamak için de adımlar atabilirsiniz. Eğer çatışmalar yaşarsanız, sakin ve anlayışlı bir tutumla karşılık vermek daha iyi sonuçlar doğurabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmazlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Kendinizi ifade ederken nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Bugün mümkün olduğunca rahatlamaya ve negatif enerjiden uzak durmaya çalışın. Sağlığınıza özen göstermek de bugün önemli olacak. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Kendinizi daha dengeli ve kararlı hissedeceksiniz. Bugün işlerinizde disiplini elden bırakmayın ve sabırlı olun. Kendinize olan güveniniz artacak ve hedeflerinize daha yaklaşmak için gerekli adımları atacaksınız. İlişkilerinizde de daha sağlam bir temel oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde bugün verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM