Bu sergiyi gezmek için çıplak olmak gerekecek

Bu sergiyi gezmek için çıplak olmak gerekecek

Fransa’da bir müze, konuklarını çıplak bekliyor. Fransız sanat merkezinin ziyaretçilerine, bir sergi için kıyafetlerini çıkarmaları söylenecek.

Bu sergiyi gezmek için çıplak olmak gerekecek

Fransa’da bir müze, konukların çıplak olmasını ve ardından bir içki içip bu deneyim hakkında sohbet etmelerini isteyen bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Lyon’daki çağdaş sanat müzesi macLYON’daki etkinlik, bedenin varlığına odaklanan bir serinin parçası. macLYON’un bir sözcüsü, serginin amacını şu sözlerle anlattı: “Fikrimiz, bedenlerin diğer bedenlerle nasıl etkileşime girdiğini görmek için belirli bir alanda beden meselesini sorgulama.”

macLYON, etkinliği Fransız Naturist Federasyonu’nun bölge şubesi ile birlikte 11 Euro karşılığında düzenliyor. Sergilenen 1960’lı yıllardan kalma eserler, bedeni fiziksel gerçekliğiyle, kendisiyle ve dünyayla bir deneyim aracı olarak sunuyor.

Sergiyi çıplak gezmek ya da çıplak sanatçıların performansları sanat dünyasında daha önce de kullanılmıştı.

Paris’teki Maillol Müzesi, geçen yıl inanılmaz derecede gerçekçi çıplak heykellerin yer aldığı Hiperrealizm sergisi için bir dizi etkinlik düzenledi. Sergi, gerçekle bağımızı kaybetmiş gibi göründüğümüz fotoğraf filtreleri ve metaverse çağında estetiğe ışık tutmayı amaçlıyordu.

Başkentteki Palais de Tokyo çağdaş sanat müzesi de 2018’de çıplaklar için turlar düzenledi. Kıyafetlerini vestiyere bırakan misafirler galeriyi gezme fırsatı buldu.

Geçen yıl Paris, Bois de Vincennes parkında da çıplaklar için özel bir bölge oluşturdu.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda İsveçli bir sanatçı, Stockholm’ün Sodermalm semtinde halka açık bir sergide üç gün boyunca kendini bir kafese tek başına ve çıplak olarak kilitledi. Sergi, sanatçının annesiyle bir sigarayı paylaşmasıyla sona erdi.

35 yaşındaki Elin Skarin isimli sanatçı, 73 saatlik tuhaf performansında izleyicilerin kafese attığı eşyalara güvendi. Kafese ilk olarak bir kamp tuvaleti, biraz tuvalet kağıdı ve bir mikrofon atıldı. Ardından da yiyeceklerden bira şişelerine, yastıktan giysilere kadar çeşitli parçalar geldi. Geçen ayın sonunda Skarin’in kafesteki üç günlük macerasına ait görüntüler de yayınlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM