Bize soru sormayı değil, susmayı öğrettiler!

Bize soru sormayı değil, susmayı öğrettiler!

Bir okurumun gönderdiği mektup: Ben hem üniversite öğrencisi hem de öğretmen adayıyım. Son sınıfım. Umarım her şey hayırlısıyla olur. Soru soracak ve anlatacak o kadar çok şeyim var ki… İyi bir insan ve ögretmen olmak istiyorum. Bu yüzden gelişmem ve öğrenmem gereken çok şey var; yanlış yaptığım ve takıntı haline getirdiğim. Ve olaylar karşısında ağlamalarım, her şeyi sorun yaptığım günlerim varken en büyük problemim soru soramamak hocam. Çünkü bize soru sormayı değil susmayı öğrettiler dirsek çürüttüğümüz sıralarda. Tek doğru varmış gibi herkes kendi doğrusunu kabul ettirdi. Ve üniversite gibi bir ortamda dahi susmayı ve soru sormamayı devam ettirdiler. Şu sıralarda bir hoca bizim konuşmamızı istiyor, farklı ve iyi bir hoca, hayatımıza son anda girdi. O konuşun diyor, sorun, yorum yapın diyor. 40 kisiden biri bile konuşamıyor, soru soramıyor. Siz şimdi gözlem yapıp soru yöneltin, sorun deyince ben bunları yazmak istedim…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47