‘Beni Sevenler Listesi’ bu hafta vizyona giriyor

‘Beni Sevenler Listesi’ bu hafta vizyona giriyor

Ödül avcısı bu filmi izlemek için heyecanla bekliyorduk ve nihayet vizyona giriyor, ama yazıyı yayımlamak için cumayı bekleyemedik. Başrol oyuncusu Babür’ün usta oyunu ve siyah beyaz retro havasıyla film, çarpıp geçiyor.

‘Beni Sevenler Listesi’ bu hafta vizyona giriyor

İKSV’nin Altın Lale’de en iyi film ödülünü aldıklarında görmüştüm “Beni Sevenler Listesi” film ekibini. Başrol oyuncusu ve bu filmle kendisi de en iyi oyuncu ödülünü alan Halil Babür’ü dizilerde izlemiş, oyunculuğuna bayılmıştım. Diğer oyuncuları da çeşitli işlerinden tanıyorum. 1990 doğumlu yönetmen Emre Erdoğdu’nun ikinci filmi.

Sinema eleştirmeni, duayenimiz Erdoğan Mitrani’nin dediği gibi, ilk filmi Kar’ı 2017’de yapıyor; o filmde de Halil Babür’ü ve diğerlerini oynatıyor; film, oyuncularına ve ekibe Altın Koza’da dört ödül getiriyor ama genç yönetmen bu başarının üzerine yatmayıp dört yıl sonra bu kez bambaşka bir tarz deniyerek yeni bir film çekiyor ve bingo! Yine ödülleri topluyor. Bu ekipte bir yıldız tozu var. Oysa ödüllerini almak için sahneye çıktıklarında “Kim bu sokak çocukları?” diye düşünebilirsiniz! Başta Emre Erdoğdu, tavırları, üstleri başları, tam da filmdeki gibi Cihangir’in asi çocukları, geceden kalma, akşama doğru uyanıp kahvaltı mekânlarını dolduran, bir dizide rol düşer mi diye sağa sola bakınanlar. Gece evlerde, mekânlarda partileyenler. Filmde yansıttıkları tam da bu. Ama bir “Avrupa Yakası” değil, Cihangir’in bildiğim bütün sokaklarında geçiyor senaryo. Kahramanımız Yılmaz ise (Halil Babür) Bağcılar’dan gelme, sonradan olma Cihangirli. Kendisine sorarsan olmuş. Ötekilere göre? Filmin siyah beyaz olmasını bilsem de seyrederken unuttum, daldım gittim, çünkü içerik zaten siyah beyaz! İtiraf etmeliyim ki dili benim gibi birini az biraz rahatsız etti. Ama o hayatın dili o. Film 18+ alır mı? Alır.

“ÜNLÜLERE SATIŞ YAPIYOR”

Yılmaz, Bağcılar’ın bağrından gelmiş, ama kendini tarz yapmış, kendi deyimiyle “ünlülere satış yapıyor.” Onların arasında olmak, onlarla birlikte kullanmak, kendini onların arkadaşı hissettiriyor da kim kime mecbur?

Bu dünyada rahat huzur yoktur tabii. Ne polis rahat bırakır satıcıyı ne de bu piyasadan nemalanmak isteyen diğerleri. Ama bu bir vurdulu kırdılı polisiye film olmadığına göre sertlik de dili kadar değil, makul dozda. Yılmaz ise kendini “ünlülerin kankası”, o ortamların doğal kişisi sandığı için, olmaya devam etmek için, mal bulma peşinde. Bir tür “arkadaşlarına karşı sorumluluk!” Kendini tehlikeye atması da bundan, tuvalette gözyaşlarına boğulması da. Ve orada gerçekten acıtıyor insanı. Bu ikilem onu sona götürüyor. Ve final gerçekten çok çarpıcı. Jenerik, nasıl siyah beyaz ve el yazısıysa final de siyah beyaz el yazısı. Çünkü Yılmaz yazıyor finali, tek tek onu sevenlerin listesini!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM