• DOLAR
  $2.574,6200
 • EURO
  $1,3192
 • ALTIN
  $54.692,6500
 • BIST
  $279,7500

‘Başka Bir Ocak’: 3. yılında çevrimiçi

‘Başka Bir Ocak’: 3. yılında çevrimiçi

Yılbaşındaki 3 günlük evden çıkma kısıtlamalarının başladığı 31 Aralık tarihinde başlayacak ‘Başka Bir Ocak’ 10 Ocak’a kadar sürecek.

‘Başka Bir Ocak’: 3. yılında çevrimiçi

Başka Sinema, iki yıldır sürdürdüğü “Başka Bir Ocak” etkinliğini bu yıl çevrimiçi yapıyor. 31 Aralık tarihinde başlayacak sinema etkinliği, 10 Ocak’a kadar sürecek. Çevrimiçi gösterimi yapılacak filmlerin birçoğu daha önce Türkiye’de gösterilmeyen ya da seyircinin izleme imkânı bulamadığı filmler arasından seçildi.

Başka Sinema’nın seçkisindeki filmler şöyle:

– 2020 Venedik Film Festivali’nde seçkideki tek yerli film olarak Dünya Prömiyerini yapan ve Eleştirmenlerin Haftası bölümünde büyük ödüle layık görülen, daha sonrasında 57. Antalya Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olmak üzere 5 ödülün sahibi olan “Hayaletler”.

– “Haunting of the Hill House”un yazarı Shirley Jackson’ın hayatına odaklanan ve başrolde Elizabeth Moss’un bulunduğu, Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüş “Shirley”.

– Christian Petzold’ün 70. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan filmi “Undine”.

– The Guardian ve Vanity Fair tarafından yılın en iyi filmlerinden biri olarak ilan edilen, Jude Law’un performansıyla filmin ruhunu yansıttığı bir hırs ve aile hikâyesi olan “Yuva / The Nest”. Filmin yönetmeni Sean Durkin.

– Yine 2020’nin En İyi Filmleri listelerinde adından söz ettiren, korku janrının sadece kan ve şiddetten ibaret olmadığını kanıtlayan, insanların derin ölüm korkusunu her saniyesinde izleyiciye hatırlatan “She Dies Tomorrow”.

– Daha önce Moon’un görsel dünyasını yaratan ve Shaun of the Dead’in ekibinde yer almış yönetmen Gavin Rothery’den “Archive”.

– 70. Berlin Film Festivali’nde En İyi İlk Film ve Teddy Ödülü’ne aday olan, aile kavramının ne kadar komplike olabileceğini, sevgiyle şiddetin el ele dolaştığı bir atmosferde sergileyen “Vahşi Bölge / Wildland”.

– Fransa’nın Oscar adayı, başrolünde Rainer Werner Fassbinder’in favori oyuncularından Barbara Sukowa’nın yer aldığı, iki kadının senelere yayılan ve gizli yaşanmak zorunda kaldıkları aşklarını etkileyici bir dille anlatan “İkimiz / Deux”.

– Emma Suarez’in başrolünde 55 yaşındaki bir kadının arkadaşlarıyla bir Yunan Adası’na giderek kendini yeniden keşfetmesini anlatan “Window to the Sea”.

– Massoud Bakhshi’nin gerçek bir televizyon programından esinlendiği, günümüz İran’ında distopik bir dünya modeli kuran, kocasını öldürmekle suçlanan bir kadının çıktığı televizyon programında affedilip affedilmeyeceğini anlatan, Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nün de sahibi olan “Yelda, En Uzun Gece”.

BİLETLERİ NASIL ALIRIZ?

Başka Bir Ocak kapsamında gösterilecek film biletlerinin adet fiyatı 11 TL, 12 filmlik paket fiyatı ise 99 TL olarak belirlendi. Film paketini seçen seyircilere bu yıl 100 yaşında olan Charlie Chaplin’in “The Kid” filmi ve 50. yaşını dolduran Andrey Tarkovski’nin “Solaris” filmleri hediye ediliyor. Ayrıntılar: www.baskasinema.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilgilenebilir, çocuklarınız için harcamalar yapabilirsiniz. Gün boyu yaşamın farklı alanlarında şans ve fırsatlarınızı fark etmeye odaklanın. Bardağın dolu tarafını görme, yaşamdan keyif alma zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne uyanabilirsiniz. Fakat güne son derece motive, canlı ve hevesli başlayabilirsiniz. Gün boyu sözlerinizi sakınmayabilir, daha açık iletişim kurabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde orta yolu bulma, uzlaşma ve anlaşma taraftarı olun. Kendi çıkarlarınızı korumalı, kendi taleplerinizi dile getirmeli fakat zıtlaşma enerjisi yaratmamalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün hak ve haklılık konuları, adalet ve yargılar sizin için ön planda olabilir. Yaşama, olaylara ve kişilere abartılı bir siyah-beyaz halinde bakmayın. Yaşam enerjinizin yükseldiği bir gün.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili toparlanma ve şifa çalışabilir. Sağlığınız için hastane ziyaretleri yapabilirsiniz. Yasal konular, adli meseleler, yaptırımlar ve cezalar gündeme gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün enerji alanınıza göre deneyimler çekebilirsiniz. Duygularınız daha sık değişebilir. Küçük veya anlık olaylarla hızlı gel gitler yaşayabilirsiniz. Beklenti ve isteklerinizde abartılara gidebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugünlerde ilişkilerinizde dengeyi korumaya özen göstermeye çalışın. İlişkilerde ani gündemler, yenilikler ortaya çıkabilir. Yöneticilerinizden destek görebilirsiniz. Yardım istemekten, yardım almaktan çekinmeyin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızın gerektirdiği sorumluluklar ön planda olabilir. Tembellik, keyfi veya bildiği gibi hareket etme isteğiniz artacak. Kibir ve inatçılıktan kaçının.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün aklınıza koyduğunuz, bir süredir çabaladığınız işlerinizde ve isteklerinizde olumlu sonuçlar ve ilerlemeler elde edebilirsiniz. Kardeşlerle, iş arkadaşlarıyla ilişkiler ön planda olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46