Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndan “Yeniden Merhaba!”

Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndan “Yeniden Merhaba!”

Bakırköy Belediye Tiyatroları, 24 Şubat’ta Emrah Eren’in yönettiği Kazanova ile seyircisiyle yeniden buluşmaya başlıyor. Yeni yapımlara imza atacak olan BBT’de Şubat ve Mart aylarında önceki sezonların sevilen oyunları izlenebilecek.

Programda; 25-27 Şubat, 13-25-27 Mart tarihlerinde usta yazar Ferhan Şensoy’un yazdığı Orhan Kemal Aydın’ın yönettiği ‘İstanbul’u Satıyorum 1987’ yer alıyor. Kimdir İstanbul’un esas sahibi? Kim satabilir koskoca bir şehri? Sazlı sözlü, hem zehirli hem hicivli diliyle bize bu kadim şehrin 30 yılda değişen yüzünü ve de değişmeyen hırslı ve hırsızlarını anlatan kahkahası da taşlaması da bol oyun yepyeni bir yorumla BBT’de.

İstanbul’u Satıyorum 1987

4-6 Mart tarihlerinde ise Ceren Ercan’ın yazdığı Yelda Baskın’ın yönettiği ‘Seni Seviyorum Türkiye’ var programda. Oyun, beş kişinin peşinden bizi İstanbul’da bir çamaşırhaneye sürüklüyor. Ülkenin değişen koşulları içinde kendine bir yer ve varolma nedeni arayan bu beş kişi çamaşırhanede geçirdikleri süreçte tahammülün ve baş etmenin sınırlarında geziniyorlar. Kısılan seslerimiz; yan yana geldiğimizde nasıl bir kaos yaratıyor bugün? Bu kaos yarına dair yeni bir imkanı içinde saklıyor mu?

24-26 Şubat, 3-5-17-19-31 Mart tarihlerinde ise  Friedrich Dürrenmatt’ın “Duruşma Gecesi” adlı kısa romanından Irmak Bahçeci’nin uyarladığı Emrah Eren’in yönettiği Kazanova izlenebilir. İş seyahatinde lüks aracınız beklenmedik bir arıza yapınca emekli bir ihtiyarın evine konuk olup mükellef bir akşam yemeği ile ağırlanıyorsunuz. Kendi halinde bir taşra sofrasında başınıza ne gelebilir ki? Oyun hepimizi vicdanımızın dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Kazanova

10-12-24-26 Mart tarihlerinde Ferdinand von Schirach’ın yazdığı Nurkan Erpulat’ın yönettiği Terör seyirci ile buluşacak. Teröristler içinde 164 yolcu olan bir uçağı 70.000 kişinin olduğu bir stadyuma düşürmekle tehdit eder.Savaş jeti Pilotu Lars Koch Anayasa Mahkemesi kararını hiçe sayarak uçağı düşürür. Vicdan, mantık ve etik hukuktan üstün müdür? Lars Koch bir kahraman mı yoksa katil mi? Yaşadığımız terör çağında güvenlik mi daha önemli yoksa özgürlük mü? Olayı tüm ayrıntılılarıyla dinleyin.Özgür iradenizle karar verin Mahkemenin hakimi sizin kararınızı sonuç olarak açıklayacak.

18-20 Mart tarihlerinde Çiğdem Erken’in müzik direktörlüğünde, BBT orkestrası ve BBT oyuncularının canlı yorumu, Emrah Eren’in yönetimi ile Cıngıllı yeniden sahnede… Sahnelerimizin perdelerine sinmiş hepimizin hatıralarında yer alan müzikal şarkıları bu sefer Türkiye tarihiyle yan yana yürüyor. Kantolar, operetler, Keşanlı Ali’ler, ithal müzikaller, Devekuşu Kabare’ler, Şan Tiyatrosu müzikalleri, Ortaoyuncular klasikleri ve niceleri…

Cıngıllı

BBT çocuk seyirciler için ise Ercan Koçan’ın yönettiği ‘Küçük Bey’in Öyküsü’ isimli oyunu her Cumartesi sahnelemeyi sürdürüyor. Dünya üzerinde en değerli olanın, arkadaşlığın ve sevginin öyküsü: Küçükbey’in Öyküsü. Küçükbey, tüm cesaretini toplayarak bir başına yaşadığı evinden ve yalnızlığından dış dünyaya bir yolculuğa çıkar. ,

Bilet Fiyatları  tam 15, indirimli ve çocuk 10 TL.       

Bilgi için: 0212 414 96 47-48    Gişe: 0212 661 38 94-95   

www. bbt.bel.tr 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM