Assitej Genç Sahne’nin Çocuk Oyunu

Assitej Genç Sahne’nin Çocuk Oyunu

 “Dünyanın En Küçük Hikayesi” İstanbul’da!

Assitej Genç Sahne’nin çocuk oyunu “Dünyanın En Küçük Hikayesi” 21 ve 22 Ocak tarihlerinde İstanbullu çocuklarla buluşacak.
OYUN HAKKINDA:

Bu, dünyanın en küçük hikâyesi. Arkadaş bulmak hakkında bir hikâye… Biraz da lastik bir çizme… İki anlatıcı bu arkadaşlık hikâyesine müzikleriyle eşlik ederek seyirciyle beraber imgelerle dolu bir evrende dolaşıyorlar. Yağmurlar ve şemsiyeler, penguenler ve de oyuncak bebekler…

Arkadaşlık üzerine bir hikâye dinlemek isteyen herkesin ilgisini çekebilecek bu oyunda anlatıcılar, kendileri için de bir deneyime dönüşen bu hikâyeyi anlatarak yazıyorlar. 

Yaş Grubu: 3-7  (Kreş, ana sınıfı ve ilkokul 1 yaş grubu için uygun)

Süre: 35′

* Teatergruppen Batida’nın “Verdens Mindste Historie” adlı oyunundan uyarlanmıştır.

OYUNUN KÜNYESİ:

Yazan: Søren Valente Ovesen

Yöneten:  Søren Valente Ovesen & Tülin Sağlam

Türkçeye Uyarlayan: Assitej Genç Sahne 

Oynayanlar: Ceren Özcan & Özgün Çakar Özdemir

Müzik: Uygar Erkuş & Semih Ali Aksoy & Nermin Haşimova

Kukla Yapım: Savaş Bayram

Kukla Oynatım Danışmanı: Haluk Yüce

Kostüm: Sinem Soydan

Dekor: Assitej Genç Sahne

Afiş-Kitapçık: Ayşe Dinçer

Işık: Ziya Can

ASSITEJ GENÇ SAHNE HAKKINDA:

Assitej Genç Sahne 2016 yılında, Assitej Danimarka ve Assitej Türkiye’nin iki üyesinin ortak bir proje yapma isteğiyle kurulmuş bir topluluktur. Dünyadaki En Güzel Şey topluluğun ilk oyunudur ve prömiyerini 13 Mayıs 2017’de Ankara’da yapmıştır. Şu ana kadar 10’u ulusal ve uluslararası çocuk ve gençlik tiyatroları festivallerinde, 11’i kreş ve anaokullarında olmak üzere Ankara, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır ve İzmir’de 50’ye yakın temsil yapılmıştır. Topluluğun ikinci oyunu Dünyanın En Küçük Hikâyesi’nin prömiyeri ise 13 Ocak 2019’da gerçekleşmiştir. Her iki oyun da Ankara’daki çeşitli sahnelerde düzenli olarak oynanmaya, farklı şehirlere turneler yapmaya devam etmektedir.  Ekip ulusal ve uluslararası projelerle çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında eserler üretmeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

OYUN PROGRAMI:

Caddebostan Kültür Merkezi – B Salonu

Caddebostan Kültür Merkezi – B Salonu
 
 
 
Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
 
Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
 
 
BİLETLER: https://biletinial.com/tiyatro/dunyanin-en-kucuk-hikayesi-fade
https://biletinial.com/tiyatro/dunyadaki-en-guzel-sey-
Sosyal Medya ve İletişim:

Mail: assitejgencsahne@gmail.com

Facebook: Assitej Genç Sahne

Instagram: assitejgencsahne

0
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47