A.K.A. ‘FELLOWSHİP’ (LİN RECORDS)

A.K.A. ‘FELLOWSHİP’ (LİN RECORDS)

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki albümler

ÇİĞDEM BORUCU ‘MAPPİNG HOME’ (PB MÜZİK)

Besteci, ses tasarımcısı ve piyanist Çiğdem Borucu, sakin ve pozitif karakterli bir Kadıköy kızı. Ruhen sırılsıklam romantik. Yurtiçi-yurtdışı eğitimini tamamladıktan sonra akademik hayatta dirsek çürütmüş, sonrasında direksiyonu beste ve albüm çalışmalarına kırmış. 2018 yılında ilk albüm “Silver Moon”u, iki yıl sonra “Many Things”i yapan Borucu, üçüncü albümü “Mapping Home” ile içe kapalı bir dünyanın kabuğunu kırdığını ve kendini yollara, sokaklara attığını ifade ediyor.

Albümünün müzikal dokusu saf ve minimal fikirlerden oluşuyor. Hayatında yeri olan coğrafyaları anlatıyor Borucu. Örneğin aksak ritimli “Çemberlitaş”, ilk gittiği konservatuvarın bulunduğu semt. “Derinlerde Kadıköy-Karaköy”, şehrin kaosundan bir boğaz vapuruyla uzaklaşmayı dile getiriyor. Hötzendorf Str, Shore Rd, Kandilli, Sarayburnu; bu sokak sokak, semt semt yapılan yolculukta iki yoldaşı var; biri çocukluk arkadaşı çellocu Sedef Erçetin, diğeri Bilgi Üniversitesi’nde tanıdığı, albümü uzamsal ses dosyaları halinde kaydeden (ayrıca perküsyon çalan) Hakan Kurşun.

Sükûnet dolu bir yolculuk terapisi yapmak istiyorsanız… Elektro-akustik bir deney olarak lirik albüm “Mapping Home”, Wim Wenders’in “Paris Texas” filminin ruh ikizi.

A.K.A. ‘FELLOWSHİP’ (LİN RECORDS)

İlk albümünü çıkaran A.K.A., ismini müzisyenlerin ön adlarının ilk harflerinin yan yana gelişinden alıyor. Piyanoda Afshin Alizadeh, davulda Kaan Çelen, basta Alper Yılmaz.

Temelleri 2015 yılında Facebook’ta atılmış projenin. Kaan, Azeri piyanist ile yazışmaya başlamış, video kayıtlarını göndermiş, onun kayıtlarını dinlemiş. Dijital dostlukları ilerleyince iş ciddiye binmiş, bir albüm kaydetmenin yollarını aramaya başlamışlar. Nardis ve Bova’da ayarlanan iki konser için Afshin gelmiş, sahnede kendilerine Kaan’ın bir büyüğümüz dediği Alper eşlik etmiş. Hazır iş buralara gelmişken, konserlerin ardından iki günlüğüne Hayyam Stüdyoları’na kapanarak trio formatındaki “Fellowship” albümünü canlı kaydetmişler.

Albümdeki beş bestenin üçü Afshin’e, biri Alper’e ait. Albüme adını veren bestede Afshin ile Kaan ortak. Onları buluşturan müzikal konsept, hepsinin The Bad Plus ve E.S.T. sevmesi olmuş. Aslında bir manada ilham kaynaklarını ve yola çıktıkları konsepti Azeri-Türk ortaklığı ruhuna bürümüşler. Müzisyenlerin fiziki temasları kısa da olsa, ruhi bütünlükleri yıllanmış gibi. Tutturdukları evrensel dilin alfabesi ise melodik bir buluşma. “Fellowship” albümünde tabiri caizse gönüller bir olmuş, çalgılar sadece aracılık etmiş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM