Onlar için çifte bayram

Onlar için çifte bayram

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bazı ünlüler için farklı anlam taşıyor. Onların hem bayramı, hem doğum günü 23 Nisan.

Yavuz ALATAN

23 Nisan’da doğan ünlüler arasında sanatçılar Cem Yılmaz, Demet Akalın, Bengü, Pakize Suda ile hayata veda eden Fikret Hakan, Yusuf Ziya Ortaç ve Avni Anıl gibi isimler var.

Cem Yılmaz

23 Nisan 1973’te doğan ünlü komedyen Cem Yılmaz, aynı zamanda oyuncu, müzisyen, karikatürist, senarist, yapımcı ve yönetmen…

Demet Akalın

Demet Akalın ise 23 Nisan 1972 doğumlu. Manken olarak sanat dünyasına giren Akalın daha sonra yönünü şarkıcı olarak sahnelere çevirdi. Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri haline geldi.

Pakize Suda

Pakize Suda da sanat dünyasının renkli isimleri arasında. 23 Nisan 1952’de doğan Suda, 17 yaşında Ege güzeli seçildi. Gazetelerde köşe yazdı, TV’lerde program sundu.

Bengü

Şarkıcı Bengü de 23 Nisan 1979’da doğdu. Müzikle tanışması daha ilkokul yıllarındayken İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. “Oliver Twist” isimli müzikalde başrol oynadı.

Fikret Hakan

Üç yıl önce 83 yaşında hayata veda eden Fikret Hakan 23 Nisan 1934’te doğdu. Sinemada senarist, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Üç Arkadaş ve Keşanlı Ali Destanı filmleriyle büyük bir üne kavuştu.

Hem polisti hem bestekar

Avni Anıl, ünlü Türk bestekarı olarak hafızalarda yer etti. 23 Nisan 1928’de doğdu. 2008’de hayatını kaybetti. İlginç bir yaşam öyküsü vardı.

Avni Anıl

Askerlikten sonra emniyet teşkilatına girip polis oldu. 10 yıl sonra görevinden ayrılıp, gazeteciliğe başladı. İstanbul Radyosu haber servisinde çalıştı. Dünya ve Akşam gazetelerinin sanat sayfasını yönetti. “Mihrabım diyerek sana yüz vurdum/Öyle dudak büküp hor gözle bakma” gibi unutulmaz bestelere imza attı.

Yusuf Ziya Ortaç

Şair ve yazar Yusuf Ziya Ortaç da 23 Nisan 1895’te doğdu. 1967’de hayatını kaybetti. Türk şiirinde “Beş Hececiler” olarak adlandırılan grupta yer aldı. Türk edebiyatının önemli mizah yazarları arasındaydı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde karar vermekte ikilem yaşayabilir ve fikir değişikliklerine gidebilirsiniz. Yönünüzü belirlemekle ve geleceğinizi düşünmekle ilgileneceksiniz. Akşam saatlerinde dostluklar ve sosyal ortamlar ön planda olacak.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde yarım kalan işlerinizi tamamlamaya ve etrafınızdaki veya programınızdaki dağınıklığı gidermeye çalışın. Yeni işleri başlatmayı bugün ertelemek ve yarına bırakmak daha iyi olabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde enerjiniz biraz daha düşük olabilir. Cilt, diş, kemiklerle ilgili ufak veya belli belirsiz rahatsızlıklar gündemde olabilir. Akşam saatlerinde ise aşk hayatınızdan yana güzel bir başlangıç ortaya çıkabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde zihnen dağınıklık yaşayabilir ve programlarınızda değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ulaşımda ve ilerlemekte yavaşlık ve ertelemeler gündeme gelebilir. Karamsar düşüncelere saplanmayın.

YAY BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde finansal konularda doğru hesaplamalar yapmalı ve plan dışı harcamalara gerekmedikçe gitmemelisiniz. Akşam saatlerinde sosyal ortamlara katılabilir ve buradan yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün gündüz saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek. Gün içerisinde sosyal ortamlardan, arkadaşlardan veya sorumluluklardan biraz daha uzak kalmak isteyebilir veya biraz daha mesafeli olabilirsiniz. Akşam saatlerinde geleceğinize, gelecekte var etmek istediklerinize odaklanabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM