Galeriler de dijitale taşındı!

Galeriler de dijitale taşındı!

Yeni hayatımızda caddeler, sokaklar tehlikeli; dijital ortam, etkileşim, alışveriş yaşam alanı. Gallery MAS, dijital ortama çağdaş sanat pazarı olarak katılıyor. Gezmek herkese açık ama almak ve satmak üyelik ile mümkün olacak.

Galeriler de dijitale taşındı!

Bundan bir yıl önce hayatımıza giren ve hızla hepimizi yeni bir yaşam biçimine taşıyan pandeminin dayattığı yeni normalde çağdaş sanat da dijitalde var oluyor. Hızla örgütlenen dijital sanat platformlarına bir yenisi, Gallery MAS da katıldı. Evden çıkmak istemeyen, kalabalık ortamlardan çekinen ama hayatın da içinde kalmak isteyen sanatseverler için büyük kolaylık sağlayan dijital ortamdaki sanal galeride eserleri rahatça, defalarca izlemek de mümkün! Gallery MAS, uzun yıllardır galerici ve sanat danışmanı olarak çalışan Sabiha Kurtulmuş ve koleksiyoner ve iş insanları Moris Sabaner ve Albert Nahmiyas’ın ortaklığıyla kuruldu. Kullanması kolay ve güzel hazırlanmış sitede şimdilik Türkiye’nin güncel çağdaş sanatçılarından 25’inin küçük boyutlu eserleri bulunuyor. Küçük boyut seçimini ise kurucu ortaklardan Moris Sabaner, alıcılara erişim kolaylığı için seçtiklerini, eserlerin boyutları büyüdüğünde fiyatların da arttığını hatırlatıyor. Eserleri canlı görmenin yanında sosyalleşme keyfi de kalmıyor ama dijital ortamın kolaylıkları da göz ardı edilecek gibi değil. Sanat daha geniş kitlelere ulaşacak, Türkiye hatta yurtdışından galeriye ulaşmak ve satın almak mümkün olacak. Ayrıca bu sitede private bölümünde üye olmak koşuluyla ikinci el piyasa da mümkün. Burada kamuya kapalı olarak alışveriş yapmak mümkün olacak. Gallery MAS, eser görselini paylaşacak ve bilgi verecek ama sadece aracı rolü oynayacak, fiyatlandırmaya karışmayacak. MAS Kurucu ortaklarından Albert Nahmiyas, “Günümüzün koşulları sadece sanatsal mekânları değil, aynı zamanda sanatçıyı da klasik iş yapma şeklinin dışına çıkararak çok yönlülüğe ve gerekli teknolojik donanıma sahip olmaya teşvik ediyor. VR ve AR teknolojilerinin gelişimi ve birçok sanatçı tarafından kullanılması dijital sanatın potansiyelini geliştirmekte oldukça etkili” diyor. Gallery MAS’ın sanatçıları arasında Bedri Baykam, Mehmet Güleryüz, Kezban Arca Batıbeki gibi ünlü sanatçılar da yer alıyor.

Sanatçı ve galerici işbirliğiyle seçilen güncel eserleri incelemek ya da bilgi almak için www.gallerymas.com adresini ziyaret etmek için üye olmak gerekmiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM