• DOLAR
  $2.574,6200
 • EURO
  $1,3192
 • ALTIN
  $54.692,6500
 • BIST
  $279,7500

Hoşgörülü ol, homofobik olma

Hoşgörülü ol, homofobik olma

Glee, American Horror Story, The Assassination of Gianni Versace, Hollywood dizilerinin yapımcısı Ryan Murphy, Ratched’ın ardından yeni uzun metrajı The Prom (2020) için yine Netflix’le birlikte çalıştı. Hoşgörüsüzlüğü, homofobiyi, önyargıları, ayrımcılığı, ikiyüzlülüğü, narsisizmi eleştiren Murphy müzikal komedisinde Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden gibi ünlüleri yönetti.

 

Glee, American Horror Story, The Assassination of Gianni Versace, Hollywood dizilerinin yapımcısı Ryan Murphy, Ratched’ın ardından müzikal komedi The Prom (2020) için yine Netflix’le işbirliği yaptı. Bob Martin ile Chad Beguelin’in yazdığı ilk kez 2016’da sahnelenen The Prom adlı müzikali sinemaya uyarlayan Ryan Murphy, Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden gibi starları yönetti.

 

İlk bakışta bir ergen komedisi gibi algılanan The Prom’da Ryan Murphy her zamanki gibi komşunu sev, ayrımcılık yapma, homofobik olma, tolerans göster iletilerini veriyor. Broadway’in iki Tony ödüllü yıldızı Dee Dee Allen (Meryl Streep) ile Barry Glickman (James Corden) Eleanor Roosevelt’in yaşamını anlatan Eleanor müzikalinin başrolündedirler. Gösteri açılış gecesinde sonlanır.. Bu büyük fiyaskoyu tartışırlarken menajerleri Sheldon (Kevin Chamberlain) şovda sorun olmadığını, Dee Dee ile Barry’nin berbat olduklarını, kimsenin narsistleri sevmediğini söyler. Artık şanlı şöhretli günlerinin sona erdiğini anlayan Dee Dee ve Barry “Biz hala ünlüyüz, biz hala güçlüyüz” diyerek yeni bir çıkış bulmaya, itibarlarını yeniden kazanmak için bir dava aramaya başlarlar. Geçkin koro kızı Angie Dickinson (Nicole Kidman) ile ünlü Juilliard mezunu barmen Trent Olver’la (Andrew Rannels) ile birlikte lise mezuniyet balosuna kız arkadaşo Alyssa (Ariana DeBose) ile gitmek isteyen lezbiyen Emma’ya (Jo Ellen Pellman) yardım etmek için Indiana’ya doğru yola çıkarlar.

 

Olgun narsistler Dee Dee ile Barry, Indiana’da kendilerini aktivist ünlüler olarak tanıtırlar. Ama burası Amerika değildir, burası Indiana’dır. Indiana’da gey olmak büyük bir suçtur. İyi Hristiyanlar geylerden nefret ederler. James Madison Lisesi’nde genç hanımlar dekolte giyemezler, genç beyler smokin ve takım elbise giyerler, mezuniyet balosuna herkes karşı cinsten biriyle katılmalıdır. Eyalet savcısının baskısı yüzünden balo yapılacaktır. Dee Dee, Barry, Angie ve Trent, Broadway’den gelen liberaller olarak Indiana halkının yüreklerini ve zihinlerini açmak için ellerinden geleni yaparlar.

 

Dee Dee’ye göre evrensel bir gerçek vardır, mesele ışığını bulmaktır, hayat kostümlü bir provadır. Mezuniyet balosu deneyiminin ardından New York’lular ve Indiana’lılar komşuyu sevmenin ne kadar önemli olduğunu anlarlar. Nostalji ile idealizmi, eski moda tutuculuk ile yeni liberalizmi harmanlayan müzikal komedi The Prom (2020) hoşgörü iyidir, homofobi kötüdür der. Ryan Murphy, tüm renk paletini kullanarak Broadway’in ışıltısı, parıltısı, görkemi ile Orta Batı’nın sönük, sıradan görüntüsü arasındaki karşıtlığı ustaca yansıtıyor. Meryl Streep, Mamma Mia! (2008) müzikalinden 12 yıl sonra yine göz kamaştırıyor. Nicole Kidman, Moulin Rouge’dan 19 yıl sonra yine ışıldıyor. Ryan Murphy, ustası Bob Fosse’ye Chicago müzikalinden bir bölümle saygıda bulunuyor. Emma rolünde Jo Ellen Pellman çok başarılı. Emma’nın sevgilisi Alyssa’yı oynayan Ariana DeBose’u Steven Spielberg’in Batı Yakasının Hikayesi’nde (2021) izleyeceğiz.

 

Eğlenmek, neşelenmek, hoşça vakit geçirmek, şarkılara, danslara eşlik etmek için müzikal komedi The Prom’u kesinlikle izleyin. Netflix’te 11 Aralık 2019’da gösterime girdi.

 

The Prom /Yönetmen: Ryan Murphy/Oyuncular: Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman, Keegan-Michael Key, Andrew Rannels, Jo Ellen Pellman, Ariana DeBose, Kerry Washington, Tracey Ullman, Kevin Chamberlain/ 2020, 132 dakika.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün çocuklarınızla ilgilenebilir, çocuklarınız için harcamalar yapabilirsiniz. Gün boyu yaşamın farklı alanlarında şans ve fırsatlarınızı fark etmeye odaklanın. Bardağın dolu tarafını görme, yaşamdan keyif alma zamanı.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün uyku düzensizlikleriyle güne uyanabilirsiniz. Fakat güne son derece motive, canlı ve hevesli başlayabilirsiniz. Gün boyu sözlerinizi sakınmayabilir, daha açık iletişim kurabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde orta yolu bulma, uzlaşma ve anlaşma taraftarı olun. Kendi çıkarlarınızı korumalı, kendi taleplerinizi dile getirmeli fakat zıtlaşma enerjisi yaratmamalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün hak ve haklılık konuları, adalet ve yargılar sizin için ön planda olabilir. Yaşama, olaylara ve kişilere abartılı bir siyah-beyaz halinde bakmayın. Yaşam enerjinizin yükseldiği bir gün.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili toparlanma ve şifa çalışabilir. Sağlığınız için hastane ziyaretleri yapabilirsiniz. Yasal konular, adli meseleler, yaptırımlar ve cezalar gündeme gelebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün enerji alanınıza göre deneyimler çekebilirsiniz. Duygularınız daha sık değişebilir. Küçük veya anlık olaylarla hızlı gel gitler yaşayabilirsiniz. Beklenti ve isteklerinizde abartılara gidebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugünlerde ilişkilerinizde dengeyi korumaya özen göstermeye çalışın. İlişkilerde ani gündemler, yenilikler ortaya çıkabilir. Yöneticilerinizden destek görebilirsiniz. Yardım istemekten, yardım almaktan çekinmeyin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel hayatınızın gerektirdiği sorumluluklar ön planda olabilir. Tembellik, keyfi veya bildiği gibi hareket etme isteğiniz artacak. Kibir ve inatçılıktan kaçının.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün aklınıza koyduğunuz, bir süredir çabaladığınız işlerinizde ve isteklerinizde olumlu sonuçlar ve ilerlemeler elde edebilirsiniz. Kardeşlerle, iş arkadaşlarıyla ilişkiler ön planda olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46