Hoşgörülü ol, homofobik olma

Hoşgörülü ol, homofobik olma

Glee, American Horror Story, The Assassination of Gianni Versace, Hollywood dizilerinin yapımcısı Ryan Murphy, Ratched’ın ardından yeni uzun metrajı The Prom (2020) için yine Netflix’le birlikte çalıştı. Hoşgörüsüzlüğü, homofobiyi, önyargıları, ayrımcılığı, ikiyüzlülüğü, narsisizmi eleştiren Murphy müzikal komedisinde Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden gibi ünlüleri yönetti.

 

Glee, American Horror Story, The Assassination of Gianni Versace, Hollywood dizilerinin yapımcısı Ryan Murphy, Ratched’ın ardından müzikal komedi The Prom (2020) için yine Netflix’le işbirliği yaptı. Bob Martin ile Chad Beguelin’in yazdığı ilk kez 2016’da sahnelenen The Prom adlı müzikali sinemaya uyarlayan Ryan Murphy, Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden gibi starları yönetti.

 

İlk bakışta bir ergen komedisi gibi algılanan The Prom’da Ryan Murphy her zamanki gibi komşunu sev, ayrımcılık yapma, homofobik olma, tolerans göster iletilerini veriyor. Broadway’in iki Tony ödüllü yıldızı Dee Dee Allen (Meryl Streep) ile Barry Glickman (James Corden) Eleanor Roosevelt’in yaşamını anlatan Eleanor müzikalinin başrolündedirler. Gösteri açılış gecesinde sonlanır.. Bu büyük fiyaskoyu tartışırlarken menajerleri Sheldon (Kevin Chamberlain) şovda sorun olmadığını, Dee Dee ile Barry’nin berbat olduklarını, kimsenin narsistleri sevmediğini söyler. Artık şanlı şöhretli günlerinin sona erdiğini anlayan Dee Dee ve Barry “Biz hala ünlüyüz, biz hala güçlüyüz” diyerek yeni bir çıkış bulmaya, itibarlarını yeniden kazanmak için bir dava aramaya başlarlar. Geçkin koro kızı Angie Dickinson (Nicole Kidman) ile ünlü Juilliard mezunu barmen Trent Olver’la (Andrew Rannels) ile birlikte lise mezuniyet balosuna kız arkadaşo Alyssa (Ariana DeBose) ile gitmek isteyen lezbiyen Emma’ya (Jo Ellen Pellman) yardım etmek için Indiana’ya doğru yola çıkarlar.

 

Olgun narsistler Dee Dee ile Barry, Indiana’da kendilerini aktivist ünlüler olarak tanıtırlar. Ama burası Amerika değildir, burası Indiana’dır. Indiana’da gey olmak büyük bir suçtur. İyi Hristiyanlar geylerden nefret ederler. James Madison Lisesi’nde genç hanımlar dekolte giyemezler, genç beyler smokin ve takım elbise giyerler, mezuniyet balosuna herkes karşı cinsten biriyle katılmalıdır. Eyalet savcısının baskısı yüzünden balo yapılacaktır. Dee Dee, Barry, Angie ve Trent, Broadway’den gelen liberaller olarak Indiana halkının yüreklerini ve zihinlerini açmak için ellerinden geleni yaparlar.

 

Dee Dee’ye göre evrensel bir gerçek vardır, mesele ışığını bulmaktır, hayat kostümlü bir provadır. Mezuniyet balosu deneyiminin ardından New York’lular ve Indiana’lılar komşuyu sevmenin ne kadar önemli olduğunu anlarlar. Nostalji ile idealizmi, eski moda tutuculuk ile yeni liberalizmi harmanlayan müzikal komedi The Prom (2020) hoşgörü iyidir, homofobi kötüdür der. Ryan Murphy, tüm renk paletini kullanarak Broadway’in ışıltısı, parıltısı, görkemi ile Orta Batı’nın sönük, sıradan görüntüsü arasındaki karşıtlığı ustaca yansıtıyor. Meryl Streep, Mamma Mia! (2008) müzikalinden 12 yıl sonra yine göz kamaştırıyor. Nicole Kidman, Moulin Rouge’dan 19 yıl sonra yine ışıldıyor. Ryan Murphy, ustası Bob Fosse’ye Chicago müzikalinden bir bölümle saygıda bulunuyor. Emma rolünde Jo Ellen Pellman çok başarılı. Emma’nın sevgilisi Alyssa’yı oynayan Ariana DeBose’u Steven Spielberg’in Batı Yakasının Hikayesi’nde (2021) izleyeceğiz.

 

Eğlenmek, neşelenmek, hoşça vakit geçirmek, şarkılara, danslara eşlik etmek için müzikal komedi The Prom’u kesinlikle izleyin. Netflix’te 11 Aralık 2019’da gösterime girdi.

 

The Prom /Yönetmen: Ryan Murphy/Oyuncular: Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman, Keegan-Michael Key, Andrew Rannels, Jo Ellen Pellman, Ariana DeBose, Kerry Washington, Tracey Ullman, Kevin Chamberlain/ 2020, 132 dakika.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM