38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali: Bayram tadında devam edecek…

38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali: Bayram tadında devam edecek…

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın düzenlediği 38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, ilk haftasında görkemli bir açılışla başladı. Ender Sakpınar yönetiminde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın muhteşem performansıyla başlayan festival, Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin yüzüncü yılını kutlamak amacıyla ülkemize gelen WA-League grubunun gösterisiyle devam etti. Grup, İstiklal Marşı ile başladığı gösterisini seyircilerin büyük beğenisini kazandı.

38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali: Bayram tadında devam edecek…

İlk haftanın son etkinliğinde ise Delattre Modern Dans Topluluğu, izleyicilere anlamlı bir dans gösterisi olan “Sığınak”ı sundu. Bayram arasında kısa bir mola veren festival, bayram sonrası klasik müzik, barok müzik ve caz alanlarında sanatseverler için özel konserlerle devam edecek.

Program:

16 Nisan 2024, Salı – 20.00, CSO Ada Ankara Tarihi Salon

Zagreb Quartet

Martin Krpan, keman

Davor Philips, keman

Hrvoje Philips, viyola

Martin Jordan, çello

Zagreb Quartet, özellikle Beethoven, Haydn, Mozart ve Schubert gibi bestecilerin eserlerini üstün yorumlamalarıyla tanınmaktadır. Konserde Ulvi Cemal Erkin’in “String Quaret” eseri de seslendirilecek.

17 Nisan 2024, Çarşamba – 20.00, Çankaya Sahne

Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi

Jirí Ševcík, flüt

Vladislav Borovka, obua

Jan Brabec, klarinet

Václav Fürbach, fagot

Mikuláš Koska, korno

Topluluk, 2007 yılında kurulmuş olup ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanmıştır.

18 Nisan 2024, Perşembe – 20.00, CSO Ada Ankara Tarihi Salon

Anima Musicae Oda Orkestrası

Gwindolin Masin, keman

Franz Lizst Akademisi’nin seçkin müzisyenlerinden kurulan topluluk, Türk-Macar Dostluk Anlaşması’nın 100. yıl dönümü çerçevesinde festivalin konukları olacak.

19 Nisan 2024, Cuma – 20.00, CSO Ada Ankara Tarihi Salon

Orkestra Akademik Başkent

Sibil Arsenyan, şef

Veriko Tchumburidze, keman

Elman Mecid, marimba

Konser, Türkiye’nin 10 kadın şefinden biri olan Sibil Arsenyan yönetiminde gerçekleşecek.

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, sanatseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatmaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM