Heveskâr Tiyatro’nun Yeni Oyunu “Tek Başına”, 5 Mart’ta

Heveskâr Tiyatro’nun Yeni Oyunu “Tek Başına”, 5 Mart’ta

Seyircisiyle Buluşuyor

Heveskâr Tiyatro, yeni oyunu Tek Başına ile 5 Mart Cumartesi saat 20:00’de Farabi Sahnesi’nde. 

Nurtaç Gür’ün üç farklı kitaptan kolaj olarak oluşturduğu metin; Manal Al-Sharif’in “Yola Çıkma Cesareti”, KAMER Vakfı’nın “Ben Varım” ve Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri kitabındaki “Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat” öyküsünden oluşuyor.  Oyunda, Nurtaç Gür sahnede üç farklı karakteri canlandırırken, oyunun yönetmenliğini de İlker Karabulut ile paylaşıyor.

Oyun Hakkında:

Manal, Suudi Arabistan’da bir gün çocuğu hastalandığında onu hastaneye götüremez. Çünkü kadınların araba kullanması ve yanında erkek olmadan hastaneye gitmesi yasaktır. O gece çocuğunun ateşini düşürür ama sonra Mekke’nin caddelerinde araba kullandığı bir videoyu tüm sosyal medya kanallarında yayarak Suudi kadınlarına cesaret verir ve hapse mahkum olur.

Tibelya ise şimdi Diyarbakır’da…Evlerin içinde kadınlara “kadınlık” adı altında “kadın olma”nın çilelerini çektiren geleneklerden o da payına düşeni yaşamış, bazen kıkır kıkır bazen ağlamaklı…

Yaşlı Kadın, ah Yaşlı Kadın…bütün dünyanın öldürdüğü çocukları, neşeyle beklediği ölümünde içinde mırıldandığı şarkılarını avuçlarından bırakıyor…

Oyunun biletlerine biletinial.com’dan ya da rezervasyonla sahne gişesinden (0312 4680058) ulaşılabilir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM